SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przewlekły ból całych pleców spowodowany przykurczem mięśni. Pomocy.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 14142

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 492546
siwydym89
Bylem u fizjo 6 dni temu i mówił ze wyglada to coraz lepiej. Clonazepamum łamie po pół tabletki żeby sie nie uzależnić ale dochodze do wniosku ze to faktycznie moze byc ten stres-wczoraj soe z żoną poklocilem konkretnie to miesnie mnie az paliły... Robilem rezonans gornego odcinka w tygodniu. Czysciutko na szczęście. Zadnej dyskopati. Jeszcze dół zrobię za miesiąc.


dobrze że czysto jeśli chodzi o strukturę i że jest poprawa
stres oczywiście ma znaczenie co jest związane ze wzmożoną aktywnością współczulnego układu nerwowego
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 241 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6730
No poprawa jest. Żyć się da ale ćwiczyć chyba juz nie. Boje się pójść zaryzykować i spróbować. Fizjo rozklada ręce - mówi że juz dawno powinno puścić. Mówi że 15 lat ludzi naprawia i pierwszy taki przypadek. Czuję ewidentnie ze prawa reke i nadgarstek mnie ciągnie, byc moze od kregoslupa, a on mi mowi ze wszystko ze stawami ścięgnami itd jest ok.

Z kolei Pani nerochirurg mi mówi ze to przez to, ze schudlem za dużo (około 22kg). Przepisala mi milgamma 100. Clonazepamum biore 2x po pol tabletki. Działa ale uzaleznia i powoduje sennosc. Do stałego stosowania raczej sie nie nadaje.


Zmieniony przez - siwydym89 w dniu 2018-07-02 21:27:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 241 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6730
Mam wyniki. Zerknijcie:

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 492546
W samym badaniu jest trochę zmian w postaci zniesienia fizjologicznej krzywizny w odcinku szyjnym wraz z dyskopatią
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 241 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6730
Wynik juz konsultowalem i podobno jest całkiem dobry. Bylem wczoraj na silowmi. Biore minimalne dawki clonazepamum, ćwiczę bardziej technicznie z wyczuciem i malymi ciężarnami. Po siłowni sie rozciągam czego wczesniej nie robilem i plus endorfonki spowodowaly ze dzisiaj czuje sie duzooo lepiej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 429 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3301
Wynik rezonansu dobry, nie ma tu nic do operowania, to najważniejsze.
Przewlekłe dolegliwości wywołane stresem są na porządku dziennym i to wiadomo od bardo dawna.
Jest mało prawdopodobne, aby przez 15 lat nie spotkać takiego pacjenta. Tu raczej zadziałało to, że taki pacjent zniechęcony nie wraca do danego fizjoterapeuty i ten ostatni myśli, że dlatego, ze go już nie boli .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 492546
siwydym89
. Po siłowni sie rozciągam czego wczesniej nie robilem.


warto również dołożyć rollowanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 241 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6730
Pytanie do osób udzielających się dotychczas w moim w temacie - a może i ktoś nowy się wypowie. Z racji, że problemy z kręgosłupem zaczęły się od nadgarstka Pani neurolog kazała mi zrobić badanie EMG. Na badania wyszło, że wszystko jest okej z nerwami i zespołu cieśni na pewno nie mam. Pan neurolog, który robił mi badanie zaczął wypytywać dokładnie co mnie boli i jak długo to trwa. Wytłumaczyłem mu, że jakieś 8 miesięcy temu miałem uraz gdzieś w barku/ramienia ale nie byłe on na tyle silny, żebym zrezygnował z ćwiczeń. No i tak sobie ćwiczyłem i w listopadzie nadgarstek się zbuntował i do dzisiaj mnie "ciągnie" nadgarstek a przedramię i dwugłowy ramienia zaczął mnie boleć ponownie po 8 miesiącach jak zrobiłem kilka pompek kilka dni temu.

Pan neurolog zawołał znajomego fizjoterapeutę, który razem z nim twierdzili, że mam problem tj. naderwanie/zwyrodnienie przyczepów mięśni elewatorów ramienia i dlatego wszystkie mięśnie wokół są pospinane i dlatego boli mnie prawa strona pleców itd. Powiedzieli, że ten uraz jest tak stary, że już dawno sam powinien się zaleczyć ale, że się nie zaleczył to trzeba mu pomóc. Podobno ani żadne zastrzyki sterydowe ani kwas hialuronowy ani leki rozluźniające nic nie dadzą.

Ten fizjoterapeuta polecił mi terapie tzw. suchej igły, którą wykonał w okolice barku i piersiowego mniejszego. Wbijał igłę kilka raz i podobno znalazł dwa miejsca spustowe, które puściły. Co o tym wszystkim sądzicie? Jeździć dalej do niego i próbować? Mam godzinę jazdy w jedną stronę.... Powiedział, że po 3-4 razach puści niby.

Oboje twierdzą, że rozciąganie nic nie da bo tam po prostu się coś popsuło przy przyczepie i rozciągając tego nie naprawię a terapią manualną nie da się tak głęboko wejść w tej przyczep żeby usunąć to co tam powstało.

Czy to się wszystko trzyma kupy czy ta sucha igła to ściema i odłożyć kasę na rezonans barku i z nim do ortopedy iść?



Zmieniony przez - siwydym89 w dniu 2018-07-10 22:22:57

Zmieniony przez - siwydym89 w dniu 2018-07-10 22:23:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 492546
siwydym89

Ten fizjoterapeuta polecił mi terapie tzw. suchej igły, którą wykonał w okolice barku i piersiowego mniejszego. Wbijał igłę kilka raz i podobno znalazł dwa miejsca spustowe, które puściły. Co o tym wszystkim sądzicie? Jeździć dalej do niego i próbować? Mam godzinę jazdy w jedną stronę.... Powiedział, że po 3-4 razach puści niby.



sama igłoterapia sucha to pewno narzędzie czy pomoże zależy jaka jest przyczyna jeśli gdzieś jest zaburzenie w sekwencji mięsniowo-powięziowej, uwięziecie nerwu wówczas oczywiście może pomóc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 222 Napisanych postów 936 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 269919
Ja wierzę w fizjoterapeutów, a nie ortopedów i prześwietlenia, ale o tej suchej igle jeszcze nie słyszałem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy to ginekomastia? Czy tłuszcz?

Następny temat

sex po odstawianiu sterydow

WHEY premium