SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Propozycje rozwoju działu!

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4583

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1487 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9419
powiem szczerze: nie przeczytałem co napisaliście bo jest tego za dużo ja mam jedną sugestię (choć może już o tym ktoś wspomniał). Banować wszystkich JP i CHWDP-owców którzy namawiają do jakichś bijatyk i samodzielnego wymieżania sparawiedliwości.
Dajcie mi dostęp do BAN-maszynki a sam to bede robił!!!

Ma-karon na MODA!!! By czytało się lepiej! Bo SFD jest najważniejsze! i jeszcze trzeba skończyć z językiem nienawiści!

Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów-S.Lem
Ale nie można im o tym mówić - szczególnie na SFD :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
co do hwdp i jp to możesz mi słać ksywy i dowody i będę dawał bana, chyba max na 999 dni można dać, może więcej
ale wtedy to Ty będziesz konfiturą

Zmieniony przez - Mariusz_1979 w dniu 2010-10-28 12:50:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
d0l4r99

na początek bez cytowania odnośnie banów:

oczywiscie ze mógłbym za każde,nawet najmniejsze przewinienie wlepiać bana,a tym którzy zaśmiecają zasuwać bany na ileś tam lat,tylko że wtedy mielibyśmy sytuację w której dział był by na pewno tylko merytoryczny(bez głupich tematów i rozmów na luzie,może poza spamem) ale był by niemalże wymarły.
Nie będe podawał przykładów takich for,bo jest ich mnóstwo. Na plus należy im zaliczyć ze są tam tylko rzeczy ściśle zwiazane z tematem ale na minus właśnie odpowiedzi w stylu żeby poszukać(jeśli już ktoś pyta o coś co było) oraz to że nie ma tam w ogóle ruchu.

a teraz cytaty

Jaknie przeczyta (o czym świadczyć będzie np. jego nieznajomość) to ban i tyle. Np. na tydzień to przez ten czas na pewno zdąży zajrzeć do tematu regulaminowego.

bardziej prawdopodobne wydaje się ze w ogóle już nie wróci. Można by powiedzieć ze strata nie wielka,tylko że to troche jak w szkole.
Jak uczeń gadał z nowo poznaną koleżanką na lekcji i nie zrozumiał czegoś,czy jak pójdzie potem do nauczyciela i usłyszy odpowiedź "trzeba było nie flirtować z koleżanką tylko słuchać" to przyjdzie do takiego nauczyciela drugi raz w razie problemu? Nie. Uzna ze ów nauczyciel jest głupim kut.... i da sobie z nim spokój

Cierpliwość w wielu przypadkach popłaca,tak przynajmniej mi się wydaje(choć może jestem w błędzie)

Osobiście jestem za stworzeniem nowego w drobnym oparciu o obecny. Linki w nim nie działają, większość "przepisów" wymarła a poza tym jest tam parę głupot.

nie mam nic przeciw

co do *****a,to w zasadzie wszystko można zamknąć w Twoim ostatnim zdaniu: Więc raczej konstruktywna krytyka nie powinna nikogo boleć
no właśnie,powinna...

A jak wzrośnie liczba osób lubiących gotować to też będą mogli zakładać milion tematów? Powinien być jeden temat typu "Pytania odnośnie służb mundurowych tylko tutaj!"

wzrosła,dlatego utworzyli dział "kuchnia SFD"

a tak serio, sam jeden temat o policji budzi tak ogromne zainteresowanie ze ciężko jest tam upilnować wszystko,więc jakby tam dorzucić jeszcze inne formacje mundurowe to chyba bym się pochlastał jakbym miał tego doglądać.
Natomiast rozsądnym wyjsciem było by utworzenie wspólnych tematów dotyczących np wojska,straży itp tyle ,że... znając życie takie tematy i tak polecą na sam dół(jeśli się ich nie podwiesi)

Bo każda sprawa jest indywidualna a poza tym jest to forum dyskusyjne

Mnóstwo problemów jest identycznych. Tylko się zainteresowanym nie chce.

MRoshi
Ludzi nie wyleczysz z lenistwa nie ma na to szans, każde forum przeżywa te same problemy bo w gruncie rzeczy zadawane są te same pytania po pewnym odświeżeniu

no i stad problemy z wyłowieniem sensowniejszych tematów.

Co do podziału na rozdziały, uważam że dobry pomysł gdyż ludzie którzy szukają informacji o pracy w służbach będą mieć swój dział inni którzy szukają informacji na temat konsekwencji swoich czynów będą mieć swój dział itd.

myślę że do tego wystarczą po prostu osobne tematy

Xaironik

nie jestem pewien,ale z tego co się orientuje obecny "silnik" forum chyba nie ma możliwosci zrobienia patentu z działem głównym do którego wchodzisz i masz wybór wybrania jednego z działów w tym głównym dziale.

Zresztą nie wiem skuteczniejsze nie okazało by się stworzenie głównego tematu z linkami do podtematów gdzie toczył by się właściwe dyskusje(na pewno jest to wykonalne od ręki przez każdego)

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 392 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3045
QUEBLO:
A nie da sie zrobic tak ze np. na glownej stronie SFD, jestesmy Forum w dziale "Sztuki walki" , zmienic to i zrobic DZIAL Combat/Samoobrona i w tym dziale Fora "Policja" "Ulica" itd. ?

A co do Twojej propozycji odnosnie osobnych tematow, to nie mamy w tej chwili takiego rozwiazania? Chyba ze nie bardzo lapie konkretnie o co Ci chodzi.

MMA, MT i piwo ze Spiża
Chleb ze szmalcem ktory dodaja juz niekoniecznie.. Dietka :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
3. Zgodnie z Regulaminem forum karane będą wszelkie przejawy obrażania jakichkolwiek stylów, osób czy instytucji a zwłaszcza służb mundurowych. Jest to miejsce dla ludzi kulturalnych połaczonych wspólną pasją dlategoteż moderatorzy pozbywać będa się osób propagujących idee agresji np. wobec przedstawicieli policji. Konstruktywna krytyka jest dozwolona i wręcz wskazana.

pogrubione bym wywalił.

4. Niedozwolone jest umieszczanie wypowiedzi z błędami językowymi, gramatycznymi czy ortograficznymi. Błędy interpunkcyjne są dopuszczane, jednak warto starać się ich unikać aby ułatwić innym odbiór treści zawartej w poście.

tu bym się zastanowił.
o ile "antyortografia" jest denerwujaca,zwłaszcza ze word czy ff "same pokazują" błędy o tyle to nie jest forum polonistyczne i tylko dla polonistów wiec czepianie się każdej maści błędów jest chyba przesadą.

6. Karany będą wszelkie przejawy zamieszczania informacji nieprawdziwych, bądź będących subiektywnymi przemyśleniami autora ale nie mających odbicia w rzeczywistości.

tu bym dodał: Karane będą wszelkie przejawy zamieszczania informacji nieprawdziwych, nie mających oparcia w żadnym źródle(lub coś w tym stylu)
a to dlatego że trudno karać kogoś za podanie info z jakiegoś źródła,nawet jeśli okaże się ono później nieprawdziwe.


i rozumiem że sugerowałbyś wywalenie z regulaminu wszelkich wzmianek o tym które SW są najskuteczniejsze o sensie obrony przed nożem itp? do osobnych tematów to?

edit

Xaironik

A nie da sie zrobic tak ze np. na glownej stronie SFD, jestesmy Forum w dziale "Sztuki walki" , zmienic to i zrobic DZIAL Combat/Samoobrona i w tym dziale Fora "Policja" "Ulica" itd. ?

obawiam się ze nie. Można zrobić tylko nowy dział bez poddziałów

A co do Twojej propozycji odnosnie osobnych tematow, to nie mamy w tej chwili takiego rozwiazania?

chodzi mi o takie coś jak jest w tematach podwieszonych w działach treningowych

Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2010-10-28 13:32:11

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Usunięty przez QUEBLO za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1487 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9419

Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów-S.Lem
Ale nie można im o tym mówić - szczególnie na SFD :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Widzisz z osobnym tematem jest ten problem, że trzeba się przewertować przez kilka lub kilkanaście stron tekstu. Mając osobny rozdział szukam w tym rozdziale konkretnego tematu np chce być oficerem policji i wchodzę do działu combat samoobrona i znajduję odpowiedni rozdział : zasady rekrutacji do policji 2010\2011 itd. Zakładając osobny temat: wchodzę do działu widzę temat: rekrutacja do policji i czytam wypowiedzi mniej i bardziej na temat i następna strona i następna i wreszcie dochodzę do strony 100 przyswajając mnóstwo mniej wartościowych dla mnie - szukającego informacji. Pierwsza metoda wydaje mi się lepsza bo szukam po temacie postu, a nie po wolnej ciągnącej się kilka lat dyskusji. Co do banowania... jak dla mnie za pytania banować się nie powinno zbyt często nawet jeżeli są głupie. Za odpowiedzi jak najbardziej. Jeżeli gość zakłada sobie post w którym twierdzi że jest najsilniejszy na wiosce liczącej 5 osób i ma solówke z gościem cięższym o 100 kg... on po prostu nie dorósł do tego żeby umieszczać posty i należy mu możliwie długi ban. Pewnie nie wróci... i dobrze. Za podanie informacji nie zgodnych z prawdą ja bym po prawniczemu odpowiedział zależy od ''dobrej woli'' jeżeli ktoś chciał pomóc a wprowadził w błąd to powinien przeprosić i po sprawie wszyscy jesteśmy omylni. Oczywiście zawsze podawanie źródła zwiększa wiarygodność wypowiedzi. Zgadzam się z twierdzeniem że na ''posty kontrowersyjne'' powinno się odpowiadać tylko wtedy jeżeli użytkownik ma wypełnioną zakładkę o sobie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
PS: Bez spamu proszę.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Jeśli chodzi o nowy porzadek w dziale,to zgodzę się z tym,że należy zacząc od stworzenia nowego regulaminu.Musi być on czytelny dla każdego użytkownika i w żadnym punkcie nie może być sprzeczny z naszą małą konstytucją,czyli głównym regulaminem forum.Ja do regulaminu działowego dodałbym zdanie,że nie przeczytanie regulaminu działu,nie zwalnia użytkownika od poniesienia konsekwencji w postaci bana,kasacji tematu,jeżeli są niezgodne z regulaminem.Rzadko,bo rzadko,ale dostawałem maile w stylu ...A dlaczego skasowałeś mój temat?...To tak jak z prawem,nieznajomość go,nie zwalnia od odpowiedzialności.Tak mógłbym odsyłać tych co mi skrzynkę pytaniami zaśmiecają,do regulaminu działu.

Co do ortografii w dziale.Wkurvia mnie kaleczenie języka ojczystego przez niektórych,choć sam asem nie jestem w tej dziedzinie,ale się staram(piszę sam bez sprawdzania przez program błędów),ale tak jak QUEBLO już napisał,to nie forum polonistyczne,najważniejsza jest merytoryczność wypowiedzi,a to jak ktoś pisze i jakie błędy ortograficzne robi,świadczy tylko o danej osobie.


Proponowałbym na podstawie obecnego regulaminu po kolei przelecieć każdy punkt i wspólnie każdy punkt przerobić-zmienić,aby szedł z duchem czasuJak już stworzymy nowy regulamin,to przyjdzie czas na dalsze działania.

Regulamin umieściłbym pod tematami które są narzucone przez administrację i jeśliby dało się załatwić,byłby on w odmiennym kolorze,prawdopodobnie zielonym,żeby rzucał się każdemu wchodzącemu do działu,w oczy.


Zmieniony przez - słaby 56 w dniu 2010-10-28 14:15:10

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
bardziej prawdopodobne wydaje się ze w ogóle już nie wróci.

Lepiej mieć 10 użytkowników, którzy prowadzą merytoryczną dyskusję, niż 30 którzy tylko spamują i wypisują głupoty. W dziale Scena MMA/K1 W0jt daje bany za przewinienia a mimo to ludzie wracają i poprawiają swoje złe zachowanie. I nie mówię tu o banach na 5 lat ale tygodniowy ban, to taki swoisty kubeł zimnej wody.

Jak uczeń gadał z nowo poznaną koleżanką na lekcji i nie zrozumiał czegoś,czy jak pójdzie potem do nauczyciela i usłyszy odpowiedź "trzeba było nie flirtować z koleżanką tylko słuchać" to przyjdzie do takiego nauczyciela drugi raz w razie problemu? Nie. Uzna ze ów nauczyciel jest głupim kut.... i da sobie z nim spokój

A tak uzna, że nauczyciel zawsze tak będzie robił i swoim gadaniem będzie przeszkadzał innym.

no właśnie,powinna...

No tylko od kiedy teksty typu pakowanie komuś chvja między migdałki są uznawane za konstruktywną krytykę? Albo jawne obrażanie ćwiczących. Dla mnie właściwą krytyką byłoby pokazanie dobrych stron i złych stron a nie ocenianie na podstawie czyichś opinii, bądź kompromitujących przeróbek filmików. Myślę, że gdyby nie wojna internetowa kolegów z działu Tradycyjne - wszystko byłoby w najlepszym porządku.

pogrubione bym wywalił.

Ze wskazaniem ok ale obrażanie przedstawicieli służb mundurowych trzeba podkreślić bo jest to notoryczne.

o ile "antyortografia" jest denerwujaca,zwłaszcza ze word czy ff "same pokazują" błędy o tyle to nie jest forum polonistyczne i tylko dla polonistów wiec czepianie się każdej maści błędów jest chyba przesadą.

Oczywiście ale denerwujące jest, gdy wypowiedź jest tak skonstruowana, że nie da się zrozumieć o co w niej chodzi a w co drugim wyrazie jest ort.

a to dlatego że trudno karać kogoś za podanie info z jakiegoś źródła,nawet jeśli okaże się ono później nieprawdziwe.

Zgadzam się z Tobą.

i rozumiem że sugerowałbyś wywalenie z regulaminu wszelkich wzmianek o tym które SW są najskuteczniejsze o sensie obrony przed nożem itp? do osobnych tematów to?

Dokładnie bo nie widzę związku regulaminu ze skutecznością SW - do osobnego tematu.

Dodam, że trzeba by potworzyć tematy z technikami samoobrony, co na pewno ożywiło by dział a wszystkie linki umieściło by się w jednym temacie podklejonym.

Przykład: https://www.sfd.pl/Duszenia_i_obrony_przed_nimi!-t641945.html

Poza tym (chyba ktoś wspominał) trzeba by zrobić charakterystykę najskuteczniejszych środków do samoobrony (gaz, pistolet itp.) a kontynuować temat wrzucając np. zdjęcia najnowszych modeli tego typu gadżetów.

Generalnie proponowałbym w trybie natychmiastowym aby uczynić pierwszy krok odklejenie tematów:

Zasady unikania napadów
Co powinieneś wiedzieć o ochronie!!! (ze skopiowaniem zawartości do najważniejszych tematów)
Pytania odnośnie klubów, treningow w danym mieście?
SAMOOBRONA A KONSEKWENCJE
Szkolenia, kursy, staże---> Info o terminach tylko tu (o tym nie wspominałem wcześniej ale generalnie nikt tego nie czyta)

A w następnej kolejności:

seryjni mordercy, seks, zbrodnie wojenne (Po ostatecznym uchwaleniu nowego regulaminu)
Mam problem na osiedlu/w szkole - pisać tylko tu!!! (Utworzenie "vol 2." bo tam jest już za duży syf)


Zmieniony przez - d0l4r99 w dniu 2010-10-28 17:26:40
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Combat56 w Warszawie (2010/11), czy będą treningi?

Następny temat

Zab Judah vs Lucas Martin Matthysse o drugą lokate w IFB! 6 listopada

WHEY premium