SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problemy zdrowotne - co robić?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 389

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

36

Waga

86

Wzrost

174

Obwód ramienia

42

Obwód klatki

104

Obwód uda

58

Obwód talii

100

Staż na siłowni

10lat + 10lat przerwy

Dieta (przedstaw ilość spożywanego białka, węglowodanów i tłuszczy)

Niesprecyzowana

Ile i jakie przebyte cykle sterydowe

Winstrol 2 dekady temu

Opisz swój plan treningowy

Split

Cel cyklu

Naprawa kontuzji

Ostatni cykl i odstęp czasowy od jego zakończenia

Winstrol 20 lat temu

Poziom BF% (tkanki tłuszczowej)

Tendencja do tycia/chudnięcia (typ budowy)

Waga stała od 5 lat

Stan zdrowia

OK poza kontuzjami

Skłonność do łysienia lub porostu owłosienia

Skłonny do łysienia

PPM (podstawowa przemiana materii)

1875.62

Wyniki siłowe w 3 głównych ćwiczeniach (klatka, martwy ciąg, przysiad ze sztangą)

Obecnie 120/120/100
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez flex1976 z działu Doping.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 37 lat Na forum 262 dni Przeczytanych tematów 47
Cześć,

Mam 36 lat, miałem około 10 lat przerwy od siłowni, kilka miesięcy temu "wróciłem" ale okazało się że wszystkie stare kontuzje odezwały sie na raz i nie jestem w stanie trenować. Jak bym chciał remontować każdą kontuzję po kolei to przed 40 raczej bym się nie wyrobił.
Pytanie brzmi czy są obecnie na rynku jakieś środki które pomogły by mi w regeneracji stawów, ścięgien, przyczepów itp?
Brałem już suple Animala, tabletki na stawy dla koni itp i nic nie pomaga.
Nie ukrywam że jak już bym coś brał to z chęcią bym dorzucił testosteron.
Krytyka (byle konstruktywna) mile widziana.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3615 Napisanych postów 36543 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260914
Nie ma żadnych cudownych środków
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 366 Napisanych postów 826 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11632
Pytanie jakie to kontuzje? Tak jak kolega pisał wyżej nie ma cudownego środka, hgh może pomóc w ograniczonym zakresie, ale jak masz coś np. pozrywane to cudów nie ma.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 37 lat Na forum 262 dni Przeczytanych tematów 47
Miałem naderwania, zwapnienia (rozbite kilka lat temu ale nie wiem czy dalej się nie zrobiły bo boli w tym samym miejscu), plus kilka niezdiagnozowanych. Jeśli jesteście pewni że niema ani jednego środka który mógłbym choć trochę pomóc to pytanie do Moderatora - przeniesiesz wątek do działu zdrowie czy ten zamknąć i założyć nowy?


Zmieniony przez - BotaNick w dniu 2023-08-14 20:34:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9051 Napisanych postów 82731 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699755
Mogę przenieść . Mam również dużo naderwań gdzie powstały zwapnienia , niestety nic z tym nie zrobisz ( farmakologicznie) . Lepiej właśnie działać z fizjo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 37 lat Na forum 262 dni Przeczytanych tematów 47
Dzięki Flex, skoro koledzy z działu dopingu już sprowadzili mnie na ziemię to pytanie do bywalców działu zdrowie - po jakich specjalistach zacząć wycieczkę żeby zdiagnozować i naprawić wszystko co boli (kolana, łokcie, barki, nadgarstki)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9051 Napisanych postów 82731 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699755
Poszukaj u siebie w rejonie dobrego fizjo . Najpierw poczytaj opinie ( żeby nie pierwszy lepszy ) , zapewne poradzi sobie z większością problemów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12077 Napisanych postów 160535 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234798
Niestety problemy zazwyczaj wynikają z niewłaściwej biomechaniki pracy poszczególnych stawów. W pierwszej kolejności faktycznie trzeba by było zająć się kontuzjami wyrównać na przykład dysbalans mięśniowy pomiędzy poszczególnymi stawami tak aby siły działające na staw pozwalały pracować mu w optymalnej płaszczyźnie. Oczywiście jako dodatek można tutaj wrzucić peptydy typu bpc 157 czy TB 500. Jednak same w sobie nie rozwiążą one problemu ale bywają bardzo pomocne. Ja sam stosowałem już kilkukrotnie i pozwoliły mi wyciszyć stany zapalne łokci kolan i barku.
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12077 Napisanych postów 160535 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234798
Jednak jeżeli weźmiesz się za rozwiązywanie problemu od końca czyli zastosujesz zaawansowaną suplementację peptydy i tym podobne to niestety nie wyeliminujesz źródła problemu a jedynie będziesz działał na to co jest jego objawem. Później okaże się że nawet jeżeli wyciszysz stany zapalne stawy przestaną boleć to po odstawieniu poszczególnych środków będzie to stopniowo wracać do punktu wyjściowego. Dlatego w pierwszej kolejności fizjoterapeuta, dostosowany plan do twoich możliwości ruchowych a w kolejnych etapach ewentualna suplementacja i peptydy
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6270 Napisanych postów 76034 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754872
Niestety, ale jak już zostało zasugerowane w wypowiedzi powyżej, środków tego typu nie ma. Każdy z nas chciałby tego typu magiczne leki, które działają na wszystko, nawet nie wiedząc co i dlaczego.

Zdecydowanie należy bardziej zagłębić się w źródło problemów i zająć ich eliminacją. W sytuacji, gdy problemy wynikają z wad postawy, najlepiej będzie wybrać się do fizjoterapeuty. Jeżeli występują również inne problemy, nie z aparatem ruchu, to lekarz rodzinny i podstawowe badania, ewentualnie późnej specjalistyczne.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z tarczycą u kobiety

Następny temat

Przedwczesny wytrysk - porady

WHEY premium