SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problemy neurologiczne

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 11903

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 72 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 180
Mam taki problem pięć miesięcy temu w październiku miałem wypadek po którym miałem:
- zaburzenia równowagi,
- zawroty głowy,
- bóle głowy,
- silne drętwienie ciała lewa strona mocniej drętwiała niż prawa - szczególnie nasilało sie to w nocy ,
- dzwonienie w uszach,
- problemy ze wzrokiem,
- przytykanie uszu,
- drętwienie karku,
- bardzo silne przytępienie oszołomienie,
- nudności,
- zaburzenia pracy jelit,
- pogorszenie się pamięci oraz logicznego myślenia,
- bardzo silne osłabienia

Zaburzenia te uspokoiły się po niecałych pięciu miesiącach miałem jakiś czas spokój. Jednak trzy tygodnie temu zacząłem ponownie czuć się przytępiały, miałem dziwne wrażenie jak bym nie mógł skupić wzroku na jednym przedmiocie jak bym miał rozdrażniony wzrok i byłem osłabiony cały czas bym tylko spał.
Po kilku dniach zachorowałem miałem grypę dostawałem wysokiej temperatury która utrzymywała się przez kilka dni, gdy temperatura ustała pojawił się katar trudny do opanowania. Parę razy smarkałem krwią, a teraz krew pojawia się rano gdy wstaje i smarkam i czasami w ciągu dnia.
Po tygodniu od choroby poszedłem na rower jeździłem kilka godzina w pewnym momencie czułem że zaczyna boleć mnie głowa z przodu nie wiedziałem czy jej czasem nie przewiałem bo miałem ją osłoniętą chustką którą przepociłem ta zaś mogła podziałać jak bym umył głowę i z mokrą wyszedł na dwór.

Co mi może być podsumowują mam bóle głowy w okolicach skroni, nad oczami i nad nosem oraz w okolicy potylicy. Rano smarkam krwią, całymi dniami chodzę przytępiały i mam dziwny wzrok. Odnoszę wrażenie jak by mój wzrok był bardzo nerwowy i mam problemy z jego utrzymaniem i skupieniem na jednym przedmiocie.

Sorry za tak chaotyczną, mam nadzieje że zrozumieliście o co jest grane. Z góry dzięki Nemo
1

Nemo7

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 72 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 180
To miał bym prośbę gdybyśmy moli przejść na kontakt e-mailowy jak dla mnie to dużo wygodniej mi się w ten sposób koresponduje.
Kontakt ze mną:
gg: 3458165 często siedzę na niewidocznym
e-mail: [email protected]

Z góry dzięki za zainteresowanie się moją sprawą.

Nemo7

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21799 Napisanych postów 71355 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 576019
Co na to neurolog?

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 72 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 180
Że badani wychodzą dobrze i przepisują leki.

Nemo7

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21799 Napisanych postów 71355 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 576019
Jakie badania, jakie leki?
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 72 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 180
MRI, 2 x TK, RTG Czaszki i Szyjnego odcinka kręgosłupa, EEG, Doppler tętnic szyjnych i oczu, USG jamy brzusznej. Badania oczu to Vertigo x 2, Pole widzenia x 3, Kont zeza, Kilka razy badanie dna oka, kilka razy zmierzone ciśnienie w oczach, Badanie krwi, analiza moczu x 4.

To chyba wszystkie.

Nemo7

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21799 Napisanych postów 71355 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 576019
Rozumiem, ze lekarz działa po omacku i przepisuje leki doraźnie -może któryś zadziała. Z jednej strony jest to sposób, bo pacjentowi może przynieść ulgę, z drugiej jednak strony taki schemat może trwać długo. A przyjmowanie leków może się w końcu odbić i spowodować pewne zmiany, które mogą początkiem już typowej choroby wywołanej działaniem leków, których dobór był nietrafny.

Spróbuj może skonfrontować wyniki / diagnozę z innym lekarzem. Świeże oko może wnieść coś do tematu.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 72 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 180
No już tak robiłem badania w dziale neurologi prowadziła Ordynatorka Neurologi w Szpitalu, Neurolog w Zwykłej Przychodni i Prywatny Neurolog. Co do okulistów to leczę się u dwóch u mnie w mieście prywatnie i w Klinice Okulistycznej w Katowicach. Oraz chodziłem jeszcze po porady do lekarza pierwszego kontaktu który odpowiedział mi na wiele pytań oraz sam starałem się zdobyć jakąś wiedzę. Byłem raz w bibliotece ale przeważnie korzystam z internetu.

Nemo7

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
powiem Ci ze twoje objawy sa typowe po urazach np. w wypadku samochodowym odpowiednia fizjoterapia nalceowana na prace nad narzadem rownowagi polaczonym ze wzrokeim ( terapia ne jest przyjemna bo musisz przejsc przez te wszystkie nieprzyjemnosci jak wirowanie , uciekanie obrazu, , krecenie w glowie, zaburzenia rownowagi, bole glowy, brak koncentracji ect) U nas w polsce nie spotkalam sie z taka terapia ale osobiscie bylam w USA i tam pelno jest takich osob jak TY i sa specjalne cwiczenia i ludziom mijaja te objawy.

Zmieniony przez - rudziuchna w dniu 2008-03-20 00:51:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 72 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 180
A mażesz napisać mniej więcej co to za ćwiczenia jak wygląda taka rehabilitacja. Co powinienem robić, a czego unikać. Jest to dla mnie bardzo ważne, minęło już pół roku a ja dalej jestem w niezbyt dobrym stanie.
1

Nemo7

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tych cwiczen sam nie mozesz wykonywac, bo moga zdazyc sie rozne sytuacje tak jak pisalam Ci przekarczasz pewna granice. Trzeba pracowac miedzy innymi nad wspolgraniem wzorku z blednikiem np. gdy wzrok nie nadaza nad obrazem dochodzi do zaburzenia rownowagi, omldenia, podwojnego widzenia ect...
Powiem szczerze ze nie wiem czy u nas prowadza pod tym kontem fizjoterapie, ja wrocilam z USA i chce sie tym zagadnieniem zajac bo bardzo duzo jest mlodych ludzi po urazach (rugby, hokej, komunikacyjnych) i maja te same problemy co TY i mozna im pomoc.
Tutaj jest broszura informacyjna o tym zaburzeniu co masz niestety u nas jeszcze wiele osob bagatelizuje to.

http://www.upstate.edu/uh/pmr/concussion/sports/sports_concussion.pdf
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 72 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 180
No ale powiedz mi w takim razie co ja powinienem robić. Lepiej siedzieć w domu czy wyjść np. na rower ? Bo z tego co udało mnie się dowiedzieć do mózg lepiej wraca do równowagi gdy się go używa czyli trzeba wykonywać prace umysłową i się ruszać z tego wynika. Dobrzę mówię ?

Nemo7

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

biordo :(

Następny temat

dziwna klata

WHEY premium