SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z siłą pod techniki

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4633

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 287 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6147
no wlasnie i ta waga mnie dobija. Juz rozumiem co z ta reka dzieki :P
Ale np czasami mam tak ze jak zalozylem balache z gardy i stopniowo ja napinalem (zeby nie zrobic krzywdy przeciwnikowi) on bez problemu zamiast odklepac mnie podnosil do goru i zucil. Balem sie zeby mu reki nie zlamac. Czyli najlepiej troche masy nabrac tak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Jak judo dobitnie pokazuje,jak ważna jest siła?

Nie nabieraj na siłę masy,bo to nie ma sensu. Po prsotu pracuj,pracuj i pracuj nad techniką

Zmieniony przez - Saida w dniu 2009-06-08 15:50:50

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 287 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6147
Wiem ze przy takich ludziach napewno sie wiecej naucze jak i w stojce jak i w parterze lub klinczu. Lecz dobija mnie czasami ze odklepuje bo nie mam sily zeby cos zrobic ... Ale mimo to jestem wytrwaly i trenuje dalej :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1560 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 32580
Walka o uchwyt? Wymuszenie wychylenia? Niby wychylenie można zrobić odpowienią techniką, ale skoro mozesz złapać przeciwnika za szmatę i wychylić tak jak ci wygodnie.. to przecież ułatwienie, prawda?

Skoczek- po raz drugi powtórze- z cięższymi walka wygląda inaczej i tak jak Saida napisała- cięzko ci bedzie mieć wyrównaną siłę.
Jeśli nabierzes miasy to i siły przybędzie- na trenigu bedzie łatwiej... ale i na zawodach dostaniesz cięszych i silniejszych- twój wybór.

"Jeśli wrogowie cię chwalą, musiałeś popełnić błąd"
August Bebel

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 725 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14919
Oki może się zagalopowałem z tym dobitnie (jak już pisałem w grapplingu nie mam dużego doświadczenia), ale zdaje mi się, że trzymania (tu jestem pweien) i same rzuty oprócz techniki wymagają też siły.

Nawet chwyt za szmaty wymaga siły - słabszemu łatwiej się wyrwać.


Zmieniony przez - TSEL w dniu 2009-06-08 15:54:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
I bardzo dobrze, że trenujesz. Jeżeli zrezygnujesz tylko z tego powodu, że czujesz się słabszy fizycznie- to będzie błąd. Ćwicz spokojnie koncentrując się na technice, będzie dobrze

Dodatkowo powiem Ci, że jeżeli Twój przeciwnik uparcie wykorzystuje swoją siłę by z Tobą wygrywać, to sam też się niczego nie nauczy.

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Skoczek,nie przejmuj się tym, ja praktycznie zawsze tak mam i cholera mnie bierze,jak wyciągam facetom u mnie w klubie np. balachę, wiszę na nich całym ciałem,a oni mogą bez problemu ze mną wstać Tylko u mnie jest jeszcze większa różnica z racji płci. Ważne to się nie zniechęcać, tylko pracować nad sobą.

Avic, jak masz taką siłę,żeby wymuszać wychylenia to nie musisz w ogóle wychyleń robić

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1560 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 32580
O ile do rzutów to bym polemizował, o tyle do trzymania już bardziej. Ale rozrózniłbym siłe statyczną- np żeby wyrwać przeciwnika do rzutu, podnieść żółwia, ot wytrzymałości i siły mięsni jak np przy trzymaniach i próbach wyjścia z trzymania. Ale ja tez mam za małe doświadczenie, więc moge się mylić...


edit: taaak.. bo ja lubie randori z 65kg przeciwnikami I żeby nie było..sadystą nie jestem Ale z wychyleniami raczej problemów nie mam- dobrze szarpnąć, popchnąc i pociagnąć.. i sami się ładnie do rzutu wystawiają

Zmieniony przez - avic w dniu 2009-06-08 15:59:05

"Jeśli wrogowie cię chwalą, musiałeś popełnić błąd"
August Bebel

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
Mi tez czasami ludzie mówili, że wygrywam z nimi bo jestem dla nich za silny. A ja gdy przegrywałem z kimś silniejszym mówiłem sobie tylko że przegrałem, bo mam za słabą technikę. Po prostu takie podejście mi bardziej odpowiada
Skoczek, spróbuj też wykorzystać fakt, że prawdopodobnie jesteś szybszy. Popracuj np nad szybkimi zajściami za plecy i stamtąd atakuj duszeniami. Takie próby na pewno Ci w niczym nie zaszkodzą, szukaj sposobu na tych klocków

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
No właśnie Avic,że niektórych rzutów bez ogólnej siły nie zrobisz Myślę tutaj o typowo "męskich" rzutach, typu kata-guruma czy sukui-nage (wersja z wyrywaniem do góry), morote-gari, gdzie następuje wyrwanie przeciwnika do góry. RObienie ich w odpowiednim momencie oczywiście znacząco ułatwia sprawę,ale i tak trzeba mieć siłę,aby przeciwnika wyrwać.

Przy trzymaniach nie tyle może siła, co masa przeciwnika.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bol w ledzwiowym odcinku plecow

Następny temat

Jak wyrobic licencje ochroniarza ??

WHEY premium