SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z kręgosłupem

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 11765

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 153 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234
Witam wszystkich , proszę o wypowiedź osób co najlepiej się znają na temacie , ponieważ jaką taką wiedzę o swoim problemie już posiadam i to nie jest tak , że leczę się przez internet .
Rehabilituje się już 5 miesięcy . Na siłowni ćwiczyłem od ok . 15-16 roku życia i myślę , że przez moją złą technikę i zbyt duże ciężary nabawiłem się kontuzji .

Oto wynik rezonansu,

Kyfoza piersiowa zachowana, boczne skrzywienie kręgosłupa, rotacja kręgów. Sygnał trzonów kręgowych w normie. Trzon kręgu Th7 nieznacznie niższy w przedniej części. Cechy dehydratacji, niewielkie obniżenie krażka m/kręgowego Th6-Th7. Na poziomach Th4-Th5,Th6-Th7 widoczne dyskretne , rozlane uwypuklenia krażków m/kręgowych . Na szczycie kyfozy widoczna redukcja przedniej przestrzeni płynowej. Sygnał rdzenia kręgowego trudny do oceny ze względu na dość liczne artefakty.


prosiłbym o wypowiedź co o tym sądzicie , czy ten problem jest tak poważny , że eliminuje mnie już po całości z jakiegoś uprawiania sportu ?
Czy to podchodzi już pod dyskopatię ?
Oczywiście te wszystkie pytanie już skierowałem do ludzi z którymi miałem kontakt . Podczas leczenia konsultowałem się już z wieloma osobami i każdy ma odrębne zdanie ;/. Najlepiej chyba leczyć się samemu bo opinii jest tyle i ludzi . Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 291 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2963
A jakie masz objawy? Napisz jeszcze jak wygląda rehabilitacja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 153 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234
Na początku , czyli jakieś około 2 lat temu , pierwszymi objawami było kłucie w odcinku piersiowym , ale zawsze olewałem to i pompowałem dalej plecy , bo wtedy ból mijał .
Jak skończyłem ćwiczyć , zaczęły się już poważniejsze problemy , klocie było tak silne , że przez cały dzień leżałem na podłodze ,
strasznie bolały mnie prostowniki grzbietu ,bo miałem bardzo powiększoną lordozę .
Na początku rehabilitacji gdy nie miałem , zrobionego rezonansu
tylko same rtg . Byłem na pierwszej wizycie u lekarza , specjalisty , który nie widział nic co może mnie boleć .
Zalecił , aby mi ktoś podbierał skórę z grzbietu , taki niby masaż , żeby rozluźnić te mięśnie . Na początku nawet nie było szans , żeby mnie złapać , a ból był przeogromny . Oczywiście nie przeszło .
Później miałem wizytę u terapeuty manualnego . Po pierwszej wizycie wszystko minęło , czułem się taki szczęśliwy i pełen euforii, z powodu ustąpienia tego bólu . Terapeuta zapewnił mnie , że ćwiczenia w moim przypadku nic nie dadzą i , że na siłowni już nie poćwiczę , ale za to mogę trenować co innego , gdzie nie ma obciążenia osiowego .
Po trzech wizytach zrezygnowałem , cały byłem rozklekotany i sam zrozumiałem , że przecież te kręgi się nie ustabilizują , jak nie będę wzmacniał grzbietu .
Obecnie rehabilituje się w Krakowie , na początku szczegółowo opisałem całą historię choroby, dostałem wskazówki jak utrzymywać prawidłową postawę . Miałem stawiane bańki , po których ze łzami w oczach dotarłem do samochodu , bo ból był taki przeszywający , że przy każdym kroku przeszywał mnie całego , że aż miałem miękkie nogi .
Dużo masaży , dużo stretchingu mi w jakimś stopniu pomogło .
Obecnie ćwiczę na fitball-u , rozciągam się , pracuję mięśniem poprzecznym brzucha , przez który mi dużo objawów ustąpiło .
Jednak ból pozostaje, głównie boli mnie coś pod łopatką czuję jak bym miał ją jakoś wiodką , bezsilną , gdy przejdę jakiś odcinek drogi lub długo postoję , ból powraca, tak jak by mi coś weszło pod ten kręgosłup , muszę się położyć na ziemi i postrzelać sobie na kręgosłupie , żeby jakąś ulgę przyniosło.

Ps.
Dodam , że podczas stresu pojawia się kłócie
a jak się napije alkoholu ból jest mniejszy
Nie próbowałem jeszcze MJ , może była by pomocna :)

Zmieniony przez - wilkQu w dniu 2011-03-03 13:31:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
W sumie to chyba jesteś na dobrej drodze. Pracuj na rozluźnianiem mięśni, zwiększaniem ruchomości. Wszelkie ćwiczenia powinien zlecać fizjoterapeuta. Wybierz jednego z którym masz najlepszy kontakt. Powinieneś go okresowo odwiedzać, aby dobierał nowe ćwiczenia. Zostaw w spokoju wszelkie inne formy terapii.
Zaprzestań jakichkolwiek aktywności, które powodują dyskomfort.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 153 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234
No tak narzazie niby wszystko jest na dobrej drodze , najlepiej o tym świadczy zdjęcie przed leczeniem i po , ale mam niepewność , że gdzie indziej mógłbym być np . lepiej leczony wiadomo jak to bywa z leczeniem . Ogólnie ten odcinek jest ciężko myślę , ustabilizować i może stąd ten problem ?
Dyskomfort ogólnie czuje non stop , na basenie i po masażu jedynie nie , lub po stretchingu . Wznowiłem treningi karate , ale chyba muszę zrezygnować bo paru wymachach odczuwam bóle ;( ..
A podciąganie na drążku nie było by dobre dla wzmocnienia mięśni grzbietu ? Wiem , że ściąganie drążka źle wpływa , bo próbowałem i był ból . Dużo osób ćwiczących namawiało mnie na wznowienie treningów na siłowni w celu budowania gorsetu mięśniowego , myślisz , że kiedyś będę miał jeszcze szanse na powrót ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 153 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234


PRzed
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 153 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234


I teraz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1054 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6563
o ****a ale spadki...

nie wiem ja mam dyskopatie dwupoziomową niby, no ale ćwiczę dalej. Wzmacniam prostowniki i może jakoś będzie.. co to za życie bez ćwiczenia. Życzę Ci aby ból ustąpił ziomek

"przegrywałem całe życie... dla tego odniosłem sukces"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 153 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234
Spadki za***iste , a najlepsze jest to , że przytyłem w tym czasie 15 kg :D hehe
Dziękóweczka jak się wyliżę to będę mistrzem świata :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
>A podciąganie na drążku nie było by dobre dla wzmocnienia mięśni grzbietu ? Wiem , że ściąganie drążka źle wpływa , bo próbowałem i był ból . Dużo osób ćwiczących namawiało mnie na wznowienie treningów na siłowni w celu budowania gorsetu mięśniowego , myślisz , że kiedyś będę miał jeszcze szanse na powrót ?


Myślę, że powinieneś jeszcze raz przeczytać moją wcześniejszą wypowiedź, bo Twoje pytania świadczą, że kompletnie jej nie zrozumiałeś.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 153 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234
Ja też myślę , że powinni eś przeczytać moją wcześniejszą wypowiedź bo chyba jej nie zrozumiałeś .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

wyrostek

Następny temat

Soki marchwiowe i przecierowe

WHEY premium