SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Porada dla początkującego w sprawie uzupełnienia suplementami i odżywkami

temat działu:

Odżywki i suplementy

Ilość wyświetleń tematu: 1015

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 35 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 53
Cześć,

Trochę się rozpiszę ale mam nadzieję, że dzięki temu będziecie mogli mi dobrze pomóc.

Zmotywowany dobrymi efektami zdrowej i zbilansowanej diety zacząłem uzupełniać to siłownią. Efekty jakieś już widać bo spadło mi jakieś 10 kg. Głównie tłuszcz tak w dużym skrócie, ponieważ widać to po twarzy i mniejszej oponie na brzuchu. Wiadomo, że jak widać efekty to motywacja do ćwiczeń rośnie i chce się osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty :) Oczywiście na spokojnie, wiem że w pół roku nie będę dzikiem.

Obecnie u mnie wygląda to tak:
Wiek: 30 lat
Wzrost: 180
Masa ciała 77,8 kg
Tkanka tłuszczowa: 15,8
Woda: 61
Masa mięśniowa: 61,7
Tłuszcz wisc.: 3,5

Wyliczone zapotrzebowanie kaloryczne to 1900 kcal (z tego co rozumiem jest to zapotrzebowanie bez ćwiczeń - dane z wagi). Moja dieta to 2000 kcal więc wychodzi chyba, że jestem da deficycie kalorycznym i spalanie tłuszczu dzięki temu idzie mi całkiem dobrze.

Moja aktywność to trening ogólny, coś w rodzaju crossfitowego w poniedziałek i czwartek. We wtorki, środę i piątek staram się ćwiczyć wybrane partie ciała. Nie jest to póki co jakiś super wymagający trening na pełnej pompie bo trochę techniki, kondycji, itp. jeszcze brakuje. Myślę, że nie przesadzam z ilością dni jeśli robię to z głową. Możecie mnie poprawić jeśli się mylę.

No i teraz do sedna... Dieta dietą, treningi treningami ale chciałbym powoli osiągać pewien efekt. Chodzi mi przede wszystkim aby zwiększyć masę mięśniową i aby ciało za czymś po prostu wyglądało (bardzo ogólnie abym był trochę bardziej umięśniony i żeby ta przysłowiowa łapa za czymś wyglądała a nie jak patyk...). W związku z tym uzupełniam dietę o suplementy. Na chwilę obecną korzystam z:

Trec ISOLATE 100 dawkowany według instrukcji. W dni treningowe: I porcja (30 g) rano po przebudzeniu, II porcja (30 g) bezpośrednio po treningu oraz III porcja (30 g) przed snem. W dni nietreningowe: I porcja (30 g) rano po przebudzeniu, II porcja (30 g) pomiędzy posiłkami oraz III porcja (30 g) przed snem.
Trec CM3 1250 w kapsułkach dawkowany według instrukcji. W dni treningowe: 1 porcja rano po przebudzeniu i 1 porcja 30 min. przed treningiem lub 1 porcja bezpośrednio po treningu. W dni nietreningowe: 1 porcja rano po przebudzeniu i 1 porcja pomiędzy posiłkami lub 1 porcja przed snem.
Trec ZMA ORIGINAL 2 kapsułki 30 min. przed snem.

Nie wiem czy to co biorę jest ok. Może jesteście w stanie zaproponować coś jeszcze? Ten dość obszerny post traktujmy jako dobry wstęp do dyskusji, ponieważ zdaję sobie sprawę, że znajdzie się tutaj dużo uwag i poprawiania błędów, które z pewnością popełniam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
bedzie ciezko ograniczyc efekt tego typu
budowanie miesni powiazane jest z tym, aby procesy anaboliczne promowac, wiec ograniczenie anabolizmu bedzie rownoznaczne z zahamowaniem progresu

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
isolate to jest odżywka białkowa czyli białko 2 porcje to jest ok 200 kalorii do diety czyli masz już 2200, odzywki stosuje się wg braków w diecie brakuje Ci 40g białka to cypiesz tyle z odzywki

kreatyna daj codziennie 5g

zma ok

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 35 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 53
Dzięki za odpowiedź. Z tego co rozumiem dobrane suplementy są w miarę ok. Czy mogę dorzucić coś jeszcze? Raz dostałem w gratisie Amino EAA - czy mogę to jakoś wykorzystać i dorzucić do tego co obecnie przyjmuję?
Co z BCAA? Warto dorzucić? Chciałbym skomponować coś w rodzaju takiego pełnego podstawowego zestawu do budowy masy mięśniowej.


Zmieniony przez - samuel_ef w dniu 2019-02-10 21:08:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
EAA mozna dac bezposrendio po silowym
bialo wg brakow wtedy lub po silowym, a eaa przed snem
BCAA bym odpuscil na razie na tym poziomie

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 275 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4982
Generalnie to co bierzesz jest ok, Białko bardzo dobre Treca, aczkolwiek podstswa to trening no i żarcie. Jak będziesz się bawil na silowni lekkim ciężarem aby sie nie zmeczyć to nic z tego nie wyjdzie. Idziesz, ciśniesz do oporu 25 minut, koniec. Tu nie idzie tego oszukać. Gó*niany trening daje gó*niane efekty. Ewentualnie dorzuć Magnez np Olimp MagMax B6 (ważne aby był cytrynian lub ewentualnie mleczan magnezu, inne formy sie słabo wchłaniają)


Zmieniony przez - FOCAL1 w dniu 2019-02-12 18:18:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 35 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 53
Dziękuję za porady. Do przyjmowanego na noc ZMA dokupiłem jako uzupełnienie witamin Olimp Vita-Min Multiple Sport, które planuję brać po śniadaniu, które zazwyczaj jest duże i dobrze zbilansowane. Czy takie połączenie Olimp Vita-Min Multiple Sport rano, ZMA przed snem będzie ok? Nie przedawkuję cynku lub czegoś innego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
nie przedawkujesz, wszystko bedzie ok

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Tzreba się natrudzić by przedawkować, trzeba wziać pod uwagę że i tak tego co w suplementach nie przyswajasz w 100%, przyswajalność chelatów jest gdzieś na poziomie 60% jak gdzieś to wyczytałem.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 35 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 53
Dziękuję za wszystkie porady. Mam jeszcze tylko jedno pytanie być może związane z suplementacją. Jako dzieciak miałem problemy z trądzikiem i uporałem się z tym i moja cera wyglądała naprawdę dobrze. Zauważyłem, że odkąd biorę wspomniany w pierwszym poście zestaw suplementów zaczęły pojawiać mi się pojedyncze pryszcze na dolnej części policzka na twarzy po jednej i drugiej stronie. Czy może mieć to związek z suplementacją czy raczej szukać przyczyny gdzie indziej, np. nadmierna potliwość i syf zostaje na twarzy i prowadzi do takich zmian?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
witaj, moze byc wiele przyczyn, kwestie zywieniowe, treningowe czy nawet zwiazek z podniesionym poziomiek anabolizmu, gdzie jest nadprodukcja loju i stad pojawia sie tradzik

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 35 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 53
Być może to te procesy anaboliczne i nadprodukcja łoju. Można sobie jakoś z tym poradzić?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kolagen

Następny temat

Proszę o pomoc który gainer będzie lepszy

WHEY premium