SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Poprzeczny brzucha- jak często go trenować

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 479

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 74 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 7192
Witam. Chciałbym do swojego treningu wpleść ćwiczenia na mięsień poprzeczny brzucha i mam tu kilka pytań.
Trenuję fbw 3x w tyg, brzuch (prosty)- mam 2 ćwiczenia, które robię na koniec w pon i śr. Czy poprzeczny mogę trenować w inne dni czy razem z resztą ćwiczeń. Jeśli w inne dni to jak często? Codziennie? Co drugi dzień? Rano? Wieczorem?

Narazie ćwiczę go dość nieregularnie ale zazwyczaj rano, robię plank z wciagnietym brzuchem+ prawidłowy oddech, oraz dead Bug również z prawidłowym wzorcem oddychania. Nie wiem czy mam jakoś progresować w tych ćwiczeniach czy ustalić sobie czas, lub liczbę wdechów/wydechów i tego się trzymać?

Ogólnie nawet mimo trochę chaotycznych i nieregularnych ćwiczeń tego mięśnia zauważyłem znaczną poprawę w wyglądzie i postawie ciała. Odkąd zacząłem się tym interesować i ćwiczyć zauważyłem że wstając rano mam fajny, płaski brzuch (widzę wciecia, ktore oddzielają skośne od prostego) i potrafię go utrzymać przez większość dnia. Również poprawiła się moja postawa- juz nie mam takiego wygiecia w odcinku lędżwiowym. Niestety często mam tak że pod wieczór takjakby ten miesień zaczyna słabnąć i automatycznie wywala mi brzuch. Pewnie ma na to wpływ również coraz większą ilość jedzenia, ale mimo to brzuch powinien pozostać płaski, czy mam rację?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
trudno wyizolować jakieś mięśnia brzucha, on zawsze będzie cały trenował, zawsze mzoesz na koniec dorzucić jakąś forme planka jako 3 ćwiczenie. Osobno nie skupiałbym się na tej grupie by im poświęcać specjalny dzień.

przez cały dzien jesz pijesz, gdzieś to wszytsko się musi pomieścić i wyjdzie ten brzuch w przód.


Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2019-07-09 17:27:11

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777658
Wiadomo, że poprzeczny będzie pracował w większości ćwiczeń na brzuch,a także we wszystkich ćwiczeniach wielostawowych jako stabilizacja. Ale spokojnie możesz go trenować w ramach każdego treningu. Będzie solidnie pracował we wszelakich plankach ale musisz przyjąć odpowienidą pozycję już na wstępie czyli zbliżyć pępek do kręgosłupa. Dead bug ładnie go będzie wzmacniał ale musisz przyjąć dobrą pozycję czyli ustabilizować rdzeń i go utrzymać bez zmian przez cały czas trwania ćwiczenia. Samo deadbug możesz fajnie progresować i utrudniać wersję.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zwis na drążku o ugiętych rękach

Następny temat

Prośba o ocenę planu Split 4x tydzień, 2 razy partia

WHEY premium