SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc w ułożeniu diety i zapotrzebowania

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 887

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

20

Płeć

Mężczyzna

Waga

87

Wzrost

180

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Bieganie z rana

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Bieganie 3 razy w tygodniu (pon,śro i pt)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Brak

Stosowana lub planowana suplementacja

Żadnej
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam wszystkich. Nie da się ukryć, że skoro tu jestem to postanowiłem wziąć się za siebie i zrzucić parę(naście) kilogramów.
Mam 20 lat, 180cm wzrostu i 87kg wagi. Mój obwód pasa to 103cm. Zapotrzebowanie obliczałem przy pomocy informacji z tego tematu - https://www.sfd.pl/Zbilansowana_dieta_redukcyjna_-_nowe_spojrzenie...-t231127.html

Moje zapotrzebowanie przy umiarkowanej aktywności fizycznej (biegam 3 razy w tygodniu, stopniowo coraz dłużej, aktualnie 30 minut, przerywając je co 6-7 minut dwuminutowym marszem) wynosi 2175 kcal. Czytałem na forum, że odjęcie 500kcal od zapotrzebowania jest dobrym startem by zacząć chudnąć, więc moje zapotrzebowanie w mojej diecie redukcyjnej wynosi 1675 kcal.

Teraz co do zapotrzebowania:
Białko - jako, że stosuje tylko aeroby w postaci biegu przyjąłem 2g na kg masy ciała. Dało mi to 174g białka, czyli 696 kcal. Procentowo jest to w zaokrągleniu 40% zapotrzebowania (41,6%).
Tłuszcze - 25% zapotrzebowania. Po obliczeniu jest to 419 kcal, czyli 46,5g tłuszczy.
Węglowodany - reszta zapotrzebowania. Po odliczeniu białek i tłuszczy pozostało mi 560 kcal, czyli 140g.
Ostatecznie proporcje procentowe wyglądają tak - 42% Białka, 25% Tłuszcze, 33% Węglowodany. Razem 100%.

Czy takie zapotrzebowanie jest dobrze wyliczone i mogę śmiało planować swoje menu?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 1537 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13285
1. jak dla mnie zdecydowanie za malo kalorii
2. na początek odejmij 200 kcal, bo potem z czego bedziesz obcinał?
3. obliczaj z tego tematu: https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html

Zmieniony przez - shori w dniu 2014-07-26 21:35:13

Zmieniony przez - shori w dniu 2014-07-26 21:35:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 248 Wiek 45 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10551
Daj mniej białka twoim przypadku kilogram maksymalnie pótora to jest wystarczające zapotrzebowanie dodaj trochę tluszczy a odejmij węglowodany
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na masę, do oceny - ektomorfik, 62kg wagi.

Następny temat

Buraczki Czerwone tarte pasteryzowane

WHEY premium