SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc w dobraniu diety + domowych ćwiczeń

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 684

Formularz - Proszę o pomoc

Zdjęcie sylwetki (mile widziane)

Postaram się dodać dziś/jutro

Wiek

22

Waga

74,5

Wzrost

182

Staż treningowy

początkujący

Obwód pasa

87

Obwód klatki piersiowej

99

Obwód uda

46

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

jazda na rowerze, w miarę możliwości 1/2h jazdy w tym 10 min postoju łącznie, ćwiczenia domowe hantle, sztanga, pompki, podciąganie, skakanka.

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

brak

Stan zdrowia

Dobry

Preferowane formy aktywności fizycznej

-

Stosowane wcześniej diety (rozklad białko/ węglowodany/ tłuszcze)

Wcześniej stosowałem Trec Clen Burexin jako wspomagacz do zrzucenia wagi. Miałem wtedy bagatela 102kg było to jeszcze w lutym tego roku. Dodatkowo do tego stosowałem '' ala'' dietę, jadłem więcej warzyw i owoców, odstawiłem słodycze i kolacje ( sporadyczn

Wrażliwość na stymulanty

brak

Możliwosci finansowe

możliwości finansowych zbyt wielu nie mam jednak jeśli coś trzeba dla zdrowia i wyglądu środku się znajdą :)

Cel/problem/opis

Cel/problem/opis: Chciał bym aby moja sylwetka się wyrzeźbiła, myślę, że waga już jest odpowiednia jednakże ciągle mam kłopot ze zrzuceniem brzucha przy zgięciach czy siadaniu nadal są swałki '' tłuszczu'' a tego chciał bym się głownie pozbyć. Jednym z do
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 38
Witam, na początku piszę iż jestem tu nowy i nie wiem czy informacje które wypisałem w edytorze pojawią się tu czy też nie, zaznaczyłem opcję o wypowiedzi profesjonalistów.

Przybywam tu gdyż potrzebuje pomocy w sprawie diety dla mnie oraz planu ćwiczeń. Plan ćwiczeń jako taki mam gdyż ćwiczę w domu jednak nie wiem czy te ćwiczenia są wystarczające. W sprawie diety jestem kompletnie zielony czytałem już wiele stron na temat doboru diedy jednakże nie wiem jak mam sam to zrobić a nie chce czegoś tworzyć i wyjść na tym jak Zabłocki na mydle..

Zmieniony przez - matwill w dniu 2014-09-23 20:17:00
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 107 Napisanych postów 1794 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 26435
Wszystko co Ci potrzebne masz tutaj.
https://www.sfd.pl/######_Najważniejsze_tematy_dla_JUNIOR_a_!!!!!_######-t834427.html

Obliczasz swoje zapotrzebowanie:
https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html

Odejmujesz od tego 200-300kcal.

Ustawiasz białko 2g na kg masy ciała, tłuszcz 0,5-1g na kg masy ciała, reszta węgle.
W posiłkach starasz się używać "zdrowych" i o niskim Ig produktów (np. płatki owsiane zamiast kukurydzianych, ryż brązowy zamiast białego),.
Posiłek przed i po treningu z węglowodanami o wysokim IG (czyli w tym wypadku ryż biały lepiej się sprawdzi niż brązowy).
Posiłków jesz ile Ci pasuje, najlepiej nie mniej niż 3 w ciągu dnia, byleby z założeniami kcal i makroskładnikami (białka, tłuszcze, węglowodany) się zgadzało.

Dietę układasz sobie sam i wrzucasz w tej formie:
https://www.sfd.pl/JAK_DODAĆ_ZRZUT_Z_POTRENINGU__NOWA_WERSJA_!_-t969797.html

Dobrze jakbyś trening też wrzucił.

Jak wrzucisz, to pomożemy Ci skorygować ewentualne błędy.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

sposób cwiczen!

Następny temat

Nadgarstki

WHEY premium