SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc dla laika, jak zacząć

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 533

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 17
Witam, cześć! Od czego tu zacząć... chciałbym wrócić, a może zacząć swoją przygodę z treningiem siłowym zabrzmi lepiej.
Mam 21 lat, mam około 172cm wzorstu, obecnie ważę w granicach 63kg. Ta waga jednak nie odwzorowuje tego, jak wygląda moja sylwetka. Dodaję parę fotek, trudno mi było się przełamać, bo jednak ten brzuch wygląda tragicznie. Da się mnie jeszcze uratować?
Przeciwskazania medyczne: Nie wiem czy to tu mówić, ale biorę leczę się na niedoczynność tarczycy oraz mam problemy z kolanami. Parę lat temu miałem artroskopię ze względu na nawykowe zwichnięcia przez co nie mogę ich jakoś bardzo obciążać, więc myślę, że martwy ciąg by odpadł u mnie.
Wstawiałem tu post już z rok temu, zapewne ktoś skojarzy te średniowieczne osprzęty Chciałbym tutaj zacząć, żeby zobaczyć co i jak się robi, poznać jakąś technikę i w miarę swoje możliwe obciążenia, poćwiczyć tu powiedzmy z miesiąc, a potem wykupić karnecik na profesjonalnej siłce.
Też wypada wspomnieć... kiedyś ważyłem 116kg, prosiak był ze mnie, zredukowałem tę masę znacznie, przechodziłem nawet przez zaburzenia odżywiania, na szczęście na ten moment wszystko jest gites, wyniki mam w normie, a jem około 2k kcal tak na oko. Tak, wiem, że możliwa jest ginekomastia, chociaż kiedy ważyłem mniej niż teraz, to nie było to widoczne, tak uważam. Zapotrzebowanie wyliczyłem z kalkulatora na potreningu i wyszło dobre 2200 przy wybraniu drugiej opcji od dołu, jeśli chodzi o aktywność fizyczną. Jest może jakaś dobra dusza, która pomogłaby mi ruszyć? Jakiś taki początkowy plan chociaż, baza, bo sam nie mam pojęcia jak to ułożyć.
I miałbym jeszcze pytanie.. ćwiczyć na 0 kalorycznym czy jak to u mnie zrobić? Daję też zdjęcia tego co mam, przyda to się na coś czy już za stary to sprzęt? Stoi nieużywany, więc nie zwracajacie uwagi na bród haha, ogarnę tam wszystko jak dacie znać, że coś się z tego przyda. Prosta jest, łamana też, chyba do dipów te dwie rurki, wyciąg jest z tego co widzę i dwa hantle, jak na fotce. Z obciążeniem też nie ma problemu, chociaż jak mówię - tu wszystko jest wiekowe i może się nie nadaje już, żeby cokolwiek z tym robić. Mam nadzieje, że w miarę zrozumiale wszystko opisałem i ktoś poświęci parę minut dla laika.
Z góry dzięki i w razie pytań od razu śpieszę z odpowiedzią, pozdrówki mordy!
zostawiam link do archiwum ze zdjęciami, bo tutaj tylko 5 mogę wstawić niestety..
https://www40.zippyshare.com/v/72lv6Bcw/file.html 
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 17
bump
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Nie podejme sie doradzania czegokolwiek przez internet z Twoimi dolegliwościami. Dobrze gdybyś skonsultowal sie z dietetykiem by ułożył odpowiedni jadłospis.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plany na poprawe bazy silowej

Następny temat

FBW

WHEY premium