SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy - prosba o ocenę

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9174

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
ad 1) jeśli dopilnowałes rozgrzewki i odpowiedniej techniki to moze faktycznie gdzieś jakąś kontuzja się pojawiła.
Odwrotne pompki? o to Ci chodzi?



ad 2) trzeba wzmocnić brzuch i prostowniki. Idealne do wzmacniania pozycji ciała przy pompkach jest plank, ale inne ćwiczenia na brzuch też się sprawdzą. A na prostowniki najlepszy były martwy ciag, jeśli nie ma możliwości to "Dzień-dobry" albo unoszenie tułowia z opadu

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ad. 1. Tak, te ćwiczenie
Ad. 2. Martwy ciąg robię, ale odmianę na prostych nogach

Ćwiczenie "dzień dobry"- kilka razy padło to określenie na forum, ale nie potrafię zidentyfikować, co to jest.

Jeśli to kontuzja, to dobrze zakamuflowana, bo na co dzień nie odczuwam żadnych problemów. Nawet podczas gry w siatkę wróciłem do mocnych uderzeń i ani razu mnie nic w prawym barku, łopatce nie bolało. Więc zachowam szczególna ostrożność przy ćwiczeniach , w których odczuwałem ten ból.




Zmieniony przez - Padre76 w dniu 2017-08-30 15:00:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1. Namierzyłem "dzień dobry" - próbowałem, nie dawałem rady zrezygnowałem, może za duży ciężar.
2. Na problemy z bólem w ramionach dodałem przed ćwiczeniami jeszcze trochę rozgrzewki samych ramion: jakieś wymachy, rozciąganie i póki co nic nie boli.

3. Czy mogę zacząć już stosować kreatynę, najlepiej w tabletkach?


Zmieniony przez - Padre76 w dniu 2017-09-05 10:38:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
ad 1) to nie jest łatwe ćwiczenie,więc lepiej wziąć za mało i zrobić wiecej,niż na odwrot. Łatwo o kontuzję jak się czegoś nie dopilnuje.

ad 2)rozgrzewasz rotatory? łatwo je uszkodzić a cholernie ciężko się potem to leczy. Co prawda Twój opis nie wygląda na problem z rotatorem,ale powinno sie go zawsze rozgrzać. Do rozgrzewki wpleć też kilka serii ćwiczenia które robisz,z tym że z mniejszym obciążeniem.

ad 3) jeśli czujesz że już czas,to nikt Ci nie zabroni. Weź pod uwagę tylko że
-kreatyna daje niezłego kopa anabolicznego,co przy jakiejś kontuzji może zwiększyć ryzyko jej pogłębienia.
-jeśli jeszcze progresujesz na tym co robisz,to szkoda potencjału
-jeśli w ogóle nie dbasz o miskę,to mozesz w ogóle nie zauważyć jej efektu. A z tego co wspominałeś to z dieta u Ciebie nienajlepiej.
-

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czy kreatyna może powodować zmęczenie organizmu??
Uczucie zmęczenia pojawiło się od momentu, kiedy zacząłem ją stosować po treningu (czyli około 20:30). Przestrzegam zaleconych dawek. Przez weekend, kiedy nie ćwiczę jej nie biorę i problem nie występuje.
Podobne uczucie miałem kilka lat temu, kiedy także brałem kreatynę. Wtedy po jej odstawieniu "wróciłem do żywych" i pojawił się progres.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
Nie spotkałem się z badaniami które sugerwały by że kreatyna powoduje sdzybsze męczenie się,co najwyzej może opóźnić ten proces. Tak wiec to nie kreatyna.
Poza tym specyfika jej działania polega na tym że organizm kumuluje jej zawartosć,tzn że jak weźmiesz ją w piątek to nie jest tak że w sobotę i niedzielę już jej nie masz.
Szukałbym przyczyny gdzie indziej

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak wyglądam po 3 miesiącach ćwiczeń, bez szczególnej diety (za skomplikowane to dla mnie i za leniwy jestem)
Nie wygląda oszałamiająco, ale na plus mogę zdecydowanie uznać nogi. Tu ładnie wszystko wygląda.













...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
cieżko coś konketnego napisać,bo nie mamy zdjeć z początku.
A jak wymiary? porównywałeś?
3

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wymiary tak: pas i biodra nieznacznie w dół, klatka piersiowa na plus.
Biceps w zasadzie bez większych zmian, łydka też.
Udo też praktycznie nie ma różnicy w cm, ale w wyglądzie już tak. Mięsień czwórgłowy ładnie się odznacza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
no to jeśli z pasa leci i redukujesz to jest OK. Choć niewątpliwie, gdybyś się do miski przyłożył efekt byłby szybszy/lepszy

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Stojaki pod dipy

Następny temat

gryfy na siłownie

WHEY premium