SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwsza ksiązką kyokushin w Polsce

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9000

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17
..to nie o to chodzi...książkę juz wszyscy przynajmniej widzieli

..chodzi o to, ze niektórzy chcą mieć podane wszystko na tacy.. ..jak tu przygotować zawodnika
a w sportach walki do każdego zawodnika należy podejść indywidualnie..i zadne rozpiski Filho, Kazumi, Osipowa czy Huga..
Kowalskiemu mogą nie pomóc.
I tu ogólne zasady metodyki sportu się przydają, jeżeli ktoś zaczyna trening od jumpingu, pompek, przysiadów, biegania do okoła sali...to szkoda gadać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Wiek 52 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 209
A od czego powinien zacząć? :) może od kumite ? bo później wszyscy i tak są już zziajani heheheheh!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 78 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 81
monk ma rację bo jak czytam,że uczono jakiegos brazylijskiego karate kyokushin to mi szczena opada
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Wiek 52 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 209
Jeśli inne dyscypliny mają takie książki to czemu nie karate? Zwykły instruktor w Koziej Wólce , nawet jeśli sam ma o sobie inne zdanie, jest po prostu zwykłym instruktorem. Skryptów i książek nie będzie pisał, dobrze jak coś przeczyta. Wszyscy bazują na doświadczeniach z treningów. Powiela się zarówno dobre jak i złe metody. Jeśli chcesz dobrze prowadzić treningi to musisz mieć też wiedzę a nie każdy skończył AWF. Taka książka metodyczna pozwalałaby na podniesienie poziomu treningów nawet w zapadłej dziurze, gdzie instruktor ma 20-parę lat,brązowy pasek i tylko średnią szkołę a na studia nie pójdzie bo go np. nie stać. A co do "brazylijskiego kyokushin" .... no cóż, w piłce nożnej też są różne style gry- niemiecki, angielski, również brazylijski nie mówiąc o polskim :), w dalszym ciągu jednak jest to futbol. Każdy poszukuje metody aby jego trening był skuteczniejszy. Słyszałem , że kadra Brazylii ma raz w miesiącu "50 kumite"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17
Fajnie sobie ćwiczą.... Tylko gdzie tu sprawiedliwość.....czy oni tak samo wstają rano, aby dojechać na uczelnie lub do pracy, czy jedzą kanapki w przerwach ewentualnie coś na szybko przed treningiem, czy ćwiczą w takich samych brudnych salach szkolnych, gdzie nie mozna się wykapac po treningu, ...czy muszą pracować dla piedziedzy, aby ćwiczyć, czy ćwiczą, aby miec pieniądze..... A później spotykają się na tych samych mistrzostwach, zawodach, turniejach...hm? ..ciekawe kto wygrywa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 78 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 81
garu do kogo te pretensje napisz do każdeego ze związków karate ,a wyczytałem ,że mamy juz 3 takie niech je wyda przeciez bierze każdy taki związek dotacje w kwocie 900 000 złotych rocznie więc spokojnie może wydać ksiązki, płyty DVD itd itd
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Wiek 52 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 209
Generalnie nie mam pretensji do nikogo, tylko taki żal, że nikomu się nie chciało, a jak już ktoś coś napisał to taki samouczek ( fakt, że porządny ) albo publikacje "cieszące się popularnością na całym świecie" Ja nie kończyłem AWF, nie mam kwalifikacji ani środków do przeprowadzenia badań, nie mam dostępu do literatury fachowej. Mieszkam na prowincji a nie w wielkim mieście. Jak już coś znalazłem to o judo( wiadomo dysc.olimpijska więc i opracowania są) i z tego brałem co nieco, mam skrypt o ju-jitsu z AWF w Krakowie i tam jest też trochę o karate ( o kyok. :) ) a poza tym bryndza. Więc jak już rozmawiamy o książkach to może ktoś się skusi na takie opracowanie? Tyle, że tu trzeba mieć dużą wiedzę o sporcie w ogóle a nie tylko o karate.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17
Tylko, czy to będzie dalej karate?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 78 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 81
no właśnie mamy przykłady co wychodzi z karate kiedy robia ludzie kursy przez internet lub za pośrednictwem karate!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1567 Wiek 40 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 13828
Nie rozumiem dlaczego opracowanie o metodyce treningu w karate kyokushin (dla przykładu, bo to samo dotyczy każdej innej sw), napisane przez dobrego trenera mogącego pochwalić się niezłymi osiągnięciami, mającego fachową, specjalistyczną wiedzę miałoby być czymś złym? W każdym sporcie takie opracowania funkcjonują i nikt nie neguje ich użyteczności. Dobry trener powinien przede wszystkim cały czas doskonalić siebie, a takie opracowanie wydaje się być całkiem sensownym do tego środkiem. Nie mówię tu o książce typu "Naucz się kyokushin w dwa tygodnie" czy "Karate na weekend", ale o profesjonalnym opracowaniu przeznaczonym dla konkretnej grupy odbiorców.

No chamy, wiązać się w pęczki...!
MANIPULATORS & DEVIANTS SQUAD :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Deski, rozbicia tkd

Następny temat

SZUKAM FILMIKU Z MURILLO I BTT

WHEY premium