SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Paskudne złamanie kości sródstopia...

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3308

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 19
Witam. 16 września tego roku, podczas meczu piłkarskiego, po wyskoku do główki, upadłem tak nieszczęśliwie że doznałem złamania V kości śródstopia w trzech miejscach, w tym jedno przypada na mały palec. Pojechałem do miejskiego szpitala gdzie pan chirurg stwierdził, że złamanie jest na tyle paskudne, że bardzo możliwe iż nie obejdzie się bez operacji. Stwierdził, że nie jest ortopedą i dał mi skierowanie do szpitala w mieście oddalonym o 30 km. Przestraszony i przejęty przez całą drogę, wreszcie dojechałem do celu (oczywiście to nie ja prowadziłem, gdyż nie byłem w stanie nawet postawić stopy na ziemi). Tam ortopeda stwierdził, że złamania owszem są, ale są na tyle niewielkie, że spokojnie powinny się zrosnąć. Założył mi więc gips za łydkę i przepisał leki przeciwbólowe, oraz zastrzyki (o niczym innym nie marzyłem...). Kazał też zgłosić się na kontrolę do najbliższego ortopedy w ciągu 1-2 tygodni. Pierwsza noc była okropna. Noga bardzo bolała i gdyby nie leki pewnie w ogóle bym nie zasnął. Później już było tylko lepiej. Noga prawie nie bolała, tylko czasem jak ruszyłem palcami bądź stopą. Tak było do samej kontroli u lekarza, gdzie popatrzył, dotknął palca i stwierdził, że wszystko jest ok. Umówiłem się z nim na dzień 17 października, żeby przedłużyć zwolnienie z pracy, oraz zdjąć gips. Byłem dobrej myśli, wszystko wskazywało na to, że noga dobrze się goi. No właśnie, chyba jednak nie... Od jakiegoś tygodnia, noga zaczęła boleć i to nie mało... W nocy, w dzień gdy lekko ruszę palcami, bardzo boli. Mam wrażenie, że noga w ogóle się nie zrosła. Jestem przerażony, minęły już 3 tygodnie a ja nie widzę żadnej poprawy, a nawet śmiem twierdzić że jest gorzej niż było. Za tydzień mam tą kontrolę, mam nadzieję, że lekarz mnie wysłucha i zbada, zanim definitywnie zdejmie gips. Czy to normalne, że noga nadal mnie tak boli. Marzę o tym, żeby wrócić na boisko. Kocham piłkę, ale mam coraz większe obawy. Czy mimo wszystko mam szansę na odzyskanie pełnej sprawności stopy i powrót na boisko? Proszę o odpowiedź i pozdrawiam..
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
"Tak było do samej kontroli u lekarza, gdzie popatrzył, dotknął palca i stwierdził, że wszystko jest ok."

czarodziej ?

była prześwietlenie ? na bieżąco w trakcie , czyli po tych 2 tygodniach żeby wykluczyć ewentualną operację ( że nie jest gorzej niż było ) i że to ma dobry kierunek i po ściągnięciu gipsu by ocenić co tam się dzieję ?

czy na fusy ? i dotyk ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 19
No właśnie napisałem to z takim sarkazmem. Zapytał czy nie ciśnie gips i czy nie boli (wtedy jeszcze nie bolało). Niestety takie są w Polsce realia, że lekarze mają pacjenta w d*pie i wszystko robią na odp***l...

Prześwietlenie było tylko przy zakładaniu gipsu.

Zmieniony przez - LevyR9 w dniu 2012-10-09 13:50:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 209 Napisanych postów 8489 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 129311
Sprawdź, czy nie masz sinych palców, czy nie występuje drętwienie i czy po prostu gips nie jest za ciasny. Bez ponownego obrazu RTG nie da się stwierdzić, jak wygląda kość i czy już się zrosła.

Zmieniony przez - B-REAL w dniu 2012-10-09 18:28:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
dokładnie musisz walczyć o swoje , udaj się prywatnie i poproś o skierowanie na RTG i wtedy dopiero cokolwiek będziesz mógł dalej działać .

w twoim wypadku przydałby się jeszcze rezonans magnetyczny by zobaczyć nieco dokładnie temat
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Podciąganie za plecami a barki

Następny temat

Ból pleców

WHEY premium