SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pare słów o kreatynie - zachęcam do przeczytania!

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 28197

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51568 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
hmmmm przegapiłem coś? kiedy cię pogrubili?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51568 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dobry ruch Acid, bo przynajmniej mogę coś wystukać w temacie wafli o które pytałem, a jakoś wcześniej post mi się przeoczył .
Coolbart , chyba oczywiste jest, że równoczesne spożywanie wafli ryżowych i kreatyny nie jest celem samym w sobie, a wynika raczej z wypracowania pewnego kompromisu w temacie posiłu potreningowego w trakcie cyklu kreatynowego. Przeważająca jest bowiem opinia, że kreatynę należy przyjmować po treningu, jak też zgodnie twierdzi się, że zaraz po treningu należy przyjąć węglowodany o wysokim indeksie glikemicznym, a takim też charakteryzują się wafle ryżowe.
W tym co napisałem powyżej tkwił Acid sens mojego pytania do Ciebie , bo w którejś z wypowiedzi mocno podkreśliłeś, że należy zdecydowanie unikać jednoczesnego przyjmowania wafli z kreatyną. Jeśli odpowiadasz, że takiego połaczenia należy unikać, że względu na to, że wafle to węglowodany złożone i spowalniają one proces trawienia - to trudno mi się z tym zgodzić. To, że wafle są węglowodanami złożonymi nie ma według mnie, w kwestii ich równoczesnego przyjmowania z kreatyną, żadnego znaczenia. A to z takiego powodu, że - nie jest tak jak piszesz: "wafle zwolnią proces trawienia" - jest dokładnie odwrotnie: wafle ryżowe zaraz po treningu polecane są przecież dzięki swej super dobrej przyswajalnośi (znakomitej, szybkiej wchłanialności), spowodowanej bardzo wysokim indeksem glikemicznym (dużo wyższym od czystej glukozy-węglowodanu prostego).
Natomiast co do tłuszczu, (który oczywiście wykluczony jest jednocześnie z kreatyną), myślę, że problem ten zupełnie nie istnieje w przypadku wafli ryżowych, gdyż w 50g wafli - spożycie takiej ilości wafli w przeważającej opinii uznaje się za optymalne po treningu - znajduje się ok. 1,3g tłuszczu, co można uznać za ilość śladową.
pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51568 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
sorry, post mis ię niefortunnie rozbił na dwie części, a pogrubienie no cóż nie jest za wiedzę sportową, tylko za mniej przyjemne sprawy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51568 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Może i masz racje. Nie będe się sprzeczał - nie jestem dietetykiem. Ale nie wiedziałem, że wafle mają wysoki indeks glikemiczny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51568 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja też nie jestem (choć b. staram się poznawać co jem ), ale był kiedyś konkretny post Atomica na temat wafli, a jego można chyba uznać za duży autorytet na forum jako dietetyka. Szkoda zresztą, że ostatnio nieczęsto go widać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 45 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 422
Acid, widzę, ze jesteś człowiekiem bardzo mądrym i obeznanym w dziedzinie kreatyny, więc pozwól, iż zadam Ci kilka pytań. Ja biore kreatynę firmy Sports One prawie 2 tygodnie. W pierwszym tygodniu(zgodnie z etykietą) brałem ok 25g, potem zmniejszyłem do 15g i tak nadal biorę. Mam jeszcze gainera i HMB Ultimate. Opisze Ci jak to biorę. Rano(1,5 godziny przed treningiem) jedną łyżkę kreatyny + trzy łyżki glukozy+ 2 tabletki HMB. Po treningu piję koktajl gainera Mega Mass 4000 + jedna łyżka kreatyny + 3 łyżki glukozy + 2 tabletki HMB.(tutaj mam już pytanie - co brać najpierw i w jakich odstępach czasowych??) Wieczorem jedną łyżkę kreatyny + trzy łyżki glukozy. Najpierw brać kretynę, a po jakimś czasie dopiero gainera????
Pytanie najważniejsze!!!!!!!! - czy jedna łyżeczka(w miarę płaska)do herbaty, to 5g jest?????? Bo nie mam żadnej miarki.
Po przeczytaniu tych wszystkich wypowiedzi, uświadomiłem sobie, ze trochę za dużo biorę tej kreatyny, więc od jutra zmniejszam(jeszcze dużo tygodni treningowych na kreatynie przede mną, więc i tak w porę to robię-mam nadzieję, że nerki mi wybaczą)
Kolejna rzecz, to czy dobrze, ze biorę tego gainera z HMB i kreatyną?
Właściwie, to jak mam brać tą kreatynę? Albo na pusty żołądek, albo 45 przed treningiem? Jednego z drugim nie da się pogodzić. Dobrze zrobię, jak zmniejszę do 10g, czy to nadal za dużo?( 5g przed treningiem, 5g po treningu, a w dni nietreningowe 5g - czy to dobry układ??)
I o co chodzi z tym utyciem po kretynie? Nigdy o czymś takim nie słyszałem!

proszę, odpowiedz przynajmniej na część tych pytań!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51568 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ile w ogole tego HMB bierzesz ? Zalozmy ze 3g i rozlozymy dawke calodziennie!

Proponuje tak:

Rano: 1tabs HMB (moze byc z posilkiem, dluzej bedzie sie uwalnial do krwi)

Po treningu: 1tabs HMB, 5g kreatyny (czyli lyzeczka czubata do herbaty), gainer (ten zawiera w sobie wszystkie ww wiec jesli bys go rozrabial z woda to mozesz dorzucic od razu tutaj kreatyne i wtedy nie musisz dawac tej glukozy, no chyba ze chcesz jeszcze ja dorzucic dla smaku )

Po poludniu: 1tabs HMB, 5g kreatyny (tutaj jesli juz gainera nie pijesz to rozrob z woda i glukoza)

Przed snem: 1g HMB

Jesli chodzi o HMB czy Gainera mozesz spokojnie brac to do posilku, zas kreatyna musi byc brana na pusty zoladek, aby mogla sie dobrze wchlonac!
Takze rob odstepy od zarcia - to bardzo wazne. Aczkolwiek niektorzy biora razem z posilkami ale tej metodzie raczej bym nie ufal. ALe sa rozne szkoly. Kazdy praktykuje inaczej i swoje chwali. Kreatyne bierz coziennie 10g nie tylko w treningowe. CO do tego tycia jak bedziesz zle jadl owszem moze wywalic cos brzuch ale jak bedziesz trzymal sie diety to bedzie spox.
Co jeszcze do tycia to kreatyna zatrzymuje wode w organizmie dlatego sie puchnie, ale to jest bardzo porzadany efekt i zycze abys napuchl )))))

Powodzenia!

B

"Trening i wiara zrobią ze mnie cara"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51568 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak, możesz zrobić tak jak ci radzi coolbart.

Megan - sprawdziłem ten indeks glikemiczny - i tak jak myślałem, nie masz racji Glukoza ma najwyższy indes GI - 100 (nie licząc Maltozy). Zaś produkty oparte na ryżu nie przekraczają 75 GI (w najlepszym przypadku). Chociaż indeks i tak wydaje się być wysoki (75 to też dużo) to stwierdzenie że jest wyższy od glukozy jest nieprawdziwe i troche śmieszne (jeżeli wiesz o co mi chodzi).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51568 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przeczytałem jeszcze raz wypowiedz coola i markowawy, i można zrobic troche inaczej:
1)rano HMB+posiłek
2)przed treningiem kreatyna (5g) + HMB
3)po treningu gainer+glukoza+kreatyna (5g) + 2x HMB

Jedna czubata łyżeczka do herbaty = 5g. Możesz mieszać hmb z kreatyną. Zachowuj odstępy czasowe od jedzenia przed i po spożyciu kreatyny 20min. (posiłki bogate w tłuszcz jeszcze dłużej). To tyle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 45 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 422
Coolbart i Acid - bardzo Wam dziękuje - wyjasniliście mi bardzo wiele i będę stosował się do waszych porad!

dzięki
miłego dnia!
Markowawa
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HMB + KREATYNA !!!!!!!!

Następny temat

Bialko jakiej firmy i jakie ?

WHEY premium