SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pare słów o kreatynie - zachęcam do przeczytania!

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 22732

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10799 Napisanych postów 47751 Wiek 26 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam wszystkich!

nie uważam się za żadnego guru, ale co nie co o suplementacji łyknąłem. pisze tego posta, gdyż widze w kółko powracające pytania. oto kilka moich osobistych uwag, nt. kreatyny:

1) Nie ma sensu brać z fazą nasycenia! To, że bierzecie więcej i wydaje się wam, ze dzięki temu idze wam lepiej, jest wyłącznie efektem placebo (psychologicznym)! Tak naprawde szkodzicie tylko swoim nerkom (i portfelowi). Wasz organizm nie jest wstanie przyswoić więcej niż 3-6g kreatyny dziennie! A że kreatyna nie jest zatrzymywana w organiźmie, tylko w CAŁOŚCI wydalana z moczem, to pomyślcie sobie ile muszą się napracować wasze nerki!

2) Branie kreatyny ze środkami transportującymi jest wskazane - moze to zwiększyć wychwyt kreatyny nawet o 40%. Jak to się dzieje? Otóż gdy spożywamy glukoze, wzrasta w naszym organiźmie poziom insuliny (normalna reakcja organizmu). To powoduje z kolei wzrost glukozy we krwi, która odpowiada za transport kreatyny do mięśni. I ot, cała tajemnica

3) Uważam, ze najlepszą porą jest branie kreatyny przed i po treningu, gdyż to własnie w trakcie takiego wysiłku, jest zużywana kreatyna i należy ją szybo uzupełnić.

4) NIKT wam nie powie, ile pójdzie wam masy/siły po cyklu, a szczególnie nie powinniście się sugerować tym co piszą inni. Każdy organizm inaczej reaguje na te same bodźce!

5) Przerwy między cyklami powinny być jak najdłuższe (minimum 4-6 tyg), wtedy będzie ona dobrze spełniać swoją rolę. Częste cykle spowodują, iż poprostu nie będziecie odczuwać efektów jej działania.

6) Jak brać?? Uważam, że najlepiej brać 10g/dz przez pierwsze 2 tyg, potem 5g/dz przez kolejne 4 tyg. Takie dawki w zupełności wystarczą. Oczywiście każdy moze eksperymentować i może znajdzie lepszy dla niego sposób.

7) Najlepsza kreatyna na rynku? Jeżeli za kryteria obiore cena/jakość to wybór padłby na HDT...

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania, chętnie wysłucham!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10799 Napisanych postów 47751 Wiek 26 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 57816
Odświerzam topic do góry

He he odrazu znikły wszystkie pytania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 17868 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 102745
Dobry post dla początkujących może w końcu znikną non top pytania o kreatyne. Sog.

KAIN
"Loved be few Hated by many But respect by all"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Heh dzięki. Już zauważyłem spadek pytań
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
SONBATY ATLETA.PL
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 11476 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 94164
Ja brałem kreatynę kilka (naście) razy i chyba 2 razy bez ładowania i muszę powiedzieć, że na mnie najlepiej działa jednak z ładowaniem. Być może to autosugestia jak powiedział Acid, ale tak właśnie jest.

SONBATY

sonbaty http://www.atleta.pl

członek mafia.suple.hardcor.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 198 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2142
Acid dobrze pisze,
może dwa tygodnie na 10 gram to za dużo. wystarczy góra tydzień.
mimo tej śmiesznej koniczynki w rogu też nie jestem początkujący.
studiuję na AWF-ie, biochemię i anatomię mam za pan brat,
ale ciągle się uczę...

należy jeszcze dodać, że w czasie cyklu kreatynowego nie należy spożywać żadnej kofeiny (kawa, herbata, cola) i alkoholu, gdyż mocno obniżają jej działanie.

pozdrawiam
ave

Piotrek

"(...)Jestem POLAKIEM, więc mam OBOWIĄZKI POLSKIE."
ROMAN DMOWSKI "Myśli nowoczesnego Polaka"
nie lubię baców

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Tak, zapomniałem napisać o kofeinie - dzięki.

10g to nie za dużo - weź pod uwagę fakt, że nigdy 100% kreatyny nie dostaje się do komórek mięśniowych, dlatego warto wziąść troszke więcej. No, ale jak kto woli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Odświeżam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
gwiazdor phi 17 sogow juz zarobil a za ten post 6
a dodac mozna o magnezie potasie lecytynie i innych ******lach,bede mial czas to tez cos skrobne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Heh, mam zamiar nastukać 100 sogów w suplementacji :>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
to co konkurs robimy kto szybciej to zrobi?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HMB + KREATYNA !!!!!!!!

Następny temat

Bialko jakiej firmy i jakie ?

Fruzelina