SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Parę pytań do byczków z UK ;)

temat działu:

Polacy za granicą

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6320

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
Mariusz - nie wiem czy zauwazyles tez mam neta w domu :D

Ale w tel:
1. google maps
2. voip w komorce wypas bo dozwnisz kiedy i skad chcesz tanio! A nie tylko do polski bo dzownie glownie do uk! Wiec nie wiem jaka masz stawke do UK na kom ale w o2 to byla taka stawka ze po 3 minutach rozmowy 0 na koncie.
3. przegladarka w uzyciu jest non stop (kolejka na poczcie, sobie googluje) wyobraz sobie ze nie mam przymusu uzywania w domu neta w ten spsob, mamd wa lapki i na nich siedze
4. skype odpalony starzy w kazdej chwilii moga z kompa do mnie za darmo zadzownic polowa rodziny nigdy by do mnie nie zadzownila gdyby nie to :D
5. przydatne w 1000 sytuacji przyklad: pojechalem do polskiej ambasady w Londynie wyrobic synowi paszport, leje, kolejka na dwie ulice conjamniej 4 h stania! Wpadam do najlblizszej restauracji (MACDONALD! :D wiadomo jest na kazdej ulicy ) leje ciezko, sprawdzam w komorce gdzie jest najblizsze muzeum i jaki autonbus tam jedzie, wsiadam, jade, obejrzalem muzeum zabawek, wyjazd do ladka udany bo cos fajnego zrobilem i dzieciaki zadowolone i bez zalu jade po raz kolejny i kolejka krotka i paszport wyrobiony. Bez koma w ciezkim deszczu mialbym opcje : stac z dzieciakmi w deszczu w kolejce jak inni (desperaci) albo zmarnowane 50 fuli na bilet do ladka i wracac, ewentualnei cos zjesc po drodze, lub naszukac sie najblizszego obiektu, dopytywac o autobus zmarnowac 3 x tyle czasu i zmoknac. Przykladow keidy sie przydalo z autobusami, zwiedzaniem, itd itp moglbym mnozyc bez konca!!!

co do lloydsa to nie wiem jak jest dziś i wbijam w to nie zakłądam tam konta codziennie, 3 lata temu se tam konto otworzyłem i kłopotów nie miałem


to czemu polecasz skoro nie wiesz jaki jest stan obecny? Jakby ci dali wyplaty tylko z bankomatu lloydsa teraz to tez bys tak chetnie je polecal? A tak daja swiezakom.

i też nie będę zmieniał banku bo Ci się lloyds nie podoba

JA mam w lloydsie, zona ma w lloydsie ale brat przyejchal i wiem jak jest na chwile obecna. A i tak rozwazam przeniesienie do halifaxu bo:
0 funtow za konto vs w Halifaxie dadza ci 5 funtow za konto i powiedzieli ze oni zalatwia kazdy direct debit sami ani jednego tel przy przeniesieniu nie ebde musial wykonac. Jedyny powod dla ktorego jeszcze nie jestem w Hlifaxie to ze nie chcialo mi sie rpzejrzec dokladnie oferty i przeczytac malym drukiem co pisze zbey sprawdzic czy wszystko jest ok, bo ja bankowym zlodziejom nie wierze.

leyus,moglbys cos wiecej o tym halifax bank powiedziec?


nic bo jak mowie, oofercie wiem jak dzownilem czmeu moja karta kredytowa jest nieaktywna, powiedzieli miz e jak chce u nich konto to: dadza mi 50 funtow za przeniesienie i 5 funtow miesiecznie jezeli bede co meisiac mial dochod conajmniej 1000 funtow. Powiedzialem ze sie zastanowie i tyle wiem. Na ich www musza byc wszystkie warunki.

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 1886 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16838
1 hsbc/barclays
2 o2
3 costco/rzeznik/inne hurtownie gdzie masz np karkowje za 3.5£/kg albo piers z kury za £4/kg
4 wiadomo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 1886 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16838
dla nowych konto w lloydsie jest cash acc, chyba ze 3 lata jest w uk. Albo ma zawod wykwalifikowany, czyli hydraulik, mechanik itp. No albo self employ. nie mozna dopisac takiej osoby do konta inne go niz cash acc tez. Szkoda ze tak sie zmienilo. Szef powiedzial mi ze za duzo ludzi wywalilo bank na rogi, brali kredyty, telefony i zjazd do pl.
leyus od halifaxa z dala
i powiedzieli ze oni zalatwia kazdy direct debit sami ani jednego tel przy przeniesieniu nie ebde musial
kazdy bank ma taki transfer unit

Jedyny powod dla ktorego jeszcze nie jestem w Hlifaxie to ze nie chcialo mi sie rpzejrzec dokladnie oferty i przeczytac malym drukiem co pisze zbey sprawdzic czy wszystko jest ok, bo ja bankowym zlodziejom nie wierze.

mial bym latwiejsza prace jak by kazdy klient tak myslal.
halifax jest czescia lloyds banking group. W halifaxie nie mozesz placic rachunkow...np za wode prad itp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
no to co ogolnie jest nie tak z halifaxem? Bo rachunki za prad i wode i tka place on-line z santander bo nie lubie miec na to direct debit (bo nic mi nie robia jak sie spoznie z oplata, to nie council tax czy kredytowka :D) wiec to mi bez roznicy.

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 1886 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16838
jak zmieniasz bank to idz do hsbc. Halifax jest kiepski, bedziez chcial kredytu to nie dostaniesz. jedyne co dobre w halifaxie to isa. (Chociaz santander ma lepsze)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
wlasnie keidys przegladalem oprocentowania kont to santander rzadzil

generalnme do inwestycji to mam w iii

lloyds od dluzszego czasu robi takie posuniecia niektore ze mnie wkurza, najbardzije wkurzajace bylo jak poszedlem do nich powiedzialem ze mam u nich konto od 2006 i chcialbym zeby bratu zalozyli normalne a oni zlali to kompletnie i tlyko cash account, wtedy sie wkur... jeszcze taka glupia Polka tam akurat mi sie trafila ze glowa mala. Musze przejrzec oferty innych bankow. W halifaxie mialem kredytowke, obsluge on-line mieli ok, ale limit jaki mi dali (1100) i jak syzbko mi ja anulowaliz a brak aktywnosci to smiech na sali APR tez byl kiepski ale na lloydsie mi teraz zwiekszyli ch.u.j.e mysleli ze jak mi z 2700 limitu zrobia 3000 to nie zauwaze ze APR tez zwiekszaja. Zasrancy. I tak staram sie ostatnio co misiac czyscic zeby nie placic zadnych odsetek bo to nie ma sensu.

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 127 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1308
Dzieki Panowie za tak duzy odzew
widze jednak, ze nie ma zgodnosci ale przynajmniej mam juz jakis poglad na cala sytuacje

jeszcze mam pytanko: co oplaca mi sie przywiezc/moze w wiekszej ilosci nawet z PL tak zeby potem nie splajtowac hehe czyli np. produkty, ktora w PL sa duzo tansze niz w UK?

i moze jakies sprawdzone agencje pracy w Southampton?
to samo z silka ;)


z gory dzieki za dalsze info i pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51577 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
co do tego co przywieźć to wszystkie Polskie produkty są tańsze w PL niż w UK
na początku będziesz jadł fasolkę z asdy po 28p za puszkę aż Ci się będą uszy trzęsły, tańszego żarcia chyba nie ma
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 22601 Napisanych postów 33016 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 404111
Ja zaczynałem od frytek z somerfielda stały w 2006 funciaka za 5kg, tylko trzeba było polować, bo szybko znikały z półek Olej zmieniany co 2 tyg, 4 pary na 4 pokojach, rachunki na poprzednich mieszkańców, się żyło przez pierwsze 2 miechy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51577 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no w mojej diecie po przyjeździe poza fasolką z asdy były pizze z asdy 3 za 3 Funty (już nie ma takich ofert ), lazanie, frytki, chicken burgery (tylko przy niedzieli, w tygodniu nie było tak dobrze )
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

MANCHESTER

Następny temat

Pogotowie komputerowe?

forma lato