SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Parę niepewności

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 859

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 45
Cześć!
Mam takie pytanie i chciałbym zaciągnąć fachowej opini. Z góry wielkie dzięki za wszystkie rady.

Otóż mam 22 lata, na siłownię uczęszczam od mniej więcej 2,5 roku(były przerwy nawet kilkumiesięczne). Jednak teraz chciałbym się zabrać tak poważnie do ciężkiej pracy i mam parę pytań:


1. Przez jakieś 2-3 miesiące brałem białko firmy Syntrax, co dało wymierne efekty nabrałem sporo masy mięśniowej(przybyło około 5kg), jednak później przyszły wakacje i przestałem trenować. Spowodowało to spadek masy mięśniowej, natomiast waga została praktyczne ta sama (niestety pewnie te 5 kg zamieniło się w tłuszcz), teraz od miesiąca znowu chodzę na siłownię ćwicząc lajtowo, a głównie skupiam się na interwałach. Schudłem około 2 kg i czuję się na siłach znowu zacząć, trening z białkiem. Jednak jak myślicie, czy to ma sens ? Czy teraz dajmy na to znowu zyskam masę mięśniową to ona za jakiś czas zamieni się w tłuszcz? Może powinienem odpuścić białko i spróbować innej suplementacji, by już nie tyć, a rzeźbić?

2. Tak jak pisałem wyżej przez miesiąc schudłem prawie 2 kg , robiąc dużo interwałów i brzuchów. Jednak w pasie mam 3 cm więcej. Jak to jest możliwe : ) ?

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 22

Waga: 85

Wzrost: 181

Cel treningowy: Rzeźba

Staż treningowy na słowni: 2,5 roku

Uprawiane inne sporty: Piłka ręczna

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Full osprzęt - siłownia

Dieta: Obecna ;)

Przeciwskaznania medyczne: Brak

Zażywane suplementy: białko?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
1. Diety pilnuj, białko ew. do uzupełnienia diety jak masz braki.

2. Bo nie ma czegoś takiego jak miejscowe spalanie tłuszczu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 45
2. dzięki, a to, że robię brzuchy ma wpływ na większy obwód w pasie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Nie widze sensu robienia dużej ilości brzuszków, mięsnie skośne pracują szczególnie przy tym jak robisz skręty więc talia może się przez to powiększyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 45
ale to znaczy że radzisz w ogóle nie robić brzuszków/ czy jakies inne cwiczenia na brzuch?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Dałbym 2-3 ćwiczenia na koniec treningu po 2-3 serie w granicy powtórzeń 12-6.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW do oceny + wątpliwości

Następny temat

Trening- HELP!

WHEY premium