SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PROVIRON (art)

temat działu:

Doping

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 43880

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 174 Napisanych postów 12431 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 185431
Kolejny art ze steroidology (na życzenie thatmana)


Mesterolone jest aktywnym oralnie, 1-metylowanym DHT. Jak Masteron jednak dostarczany w sposób oralny. DHT jest produktem konwersji Testosteronu przez enzym reddukujący 5-alpha, czego rezultatem jest hormon który jest 3 do 4 razy bardziej androgenny i strukturalnie niezdolny do formowania estrogenu. Zapewne wielu z was myśli teraz że Mesterolone jest idealnym środkiem do zwiększania siły i dodawania, choć powolnego, absolutnie czystej masy mięśniowej. Niestety w ludzkim ciele jest mechanizm który sprawuje władze nad DHT. Kiedy poziom jest zbyt wysoki enzym zwany 3alpha hydroxysteroid dehydrogenase konwetuje go do nieaktywnego związku zwanego 3-alpha (5-alpha-androstan-3alpha,17beta-diol), nazwanego też prohormonem. Proces ten może zostać odwrócony przez ten sam enzym kiedy poziom DHT staje się za niski. Ale oznacza to że jeżeli nie używa się bezsensownie wysokich dawek, większość i tak jest bezużyteczna dla receptorów androgennych w tkance mięśniowej, co zonacza że Mesterolone ma bardzo małe, jeżeli jakiekolwiek, użycie w promowaniu (wymuszaniu) hipertrofii mięśni.

Proviron ma cztery cele użycia w kulturystyce.

Pierwszy wynika z jego budowy. Jest 5-alpha zredukowny i niezdolny do tworzenia estrogenu, mimo to ma pierwszeństwo, przed testosteronem, w łączeniu się z enzymem aromatyzacji (który przekształca testosteron w estrogen). Oznacza to że przyjmowanie go z Testosteronem lub innym aromatyzującym składnikiem, zapobiega on nagromadzeniu się estrogenu ponieważ wiąże się bardzo silnie z enzymem aromatyzacji, co powstrzymuje inne środki przed tym (co prowadziło by do powstawania estrogenu). Więc używanie Mesterolone pozwala na obniżenie skutków ubocznych powodowanych przez estrogen, i retencji wody, zauważalnych przy stosowaniu innych sterydów, i jako taki pozwala na budowanie suchej masy mięśniowej. Zasugerowana także że może on obniżać wrażliwość receptorów estrogenowych co czyni go podwójnie efektywnym w obniżaniu poziomu krążącego estrogenu.

Po drugie używany jest w celu zwiększenia potencjału Testosterone. Testosteron w organiźmie w normalnych warunkach jest w większości nieaktywny. Ok. 97 - 98 procent Testosteronu jest związane z SHBG (sex hormone binding globulin - glonulina wiążąca hormony płciowe) I albuminą, dwoma proteinami. W takiej formie Testosteron jest w większości nieaktywny. Ale tak samo jak w przypadku enzymu aromatyzacji, tak i tu Mesterolone ma pierwszeństwo, więc kiedy przyjmujemy go jednocześnie będzie wiązał się z SHBG i albuminą, pozostawiając większe ilości Testosteronu wolne aby mogły pośredniczyć w czynnościach anabolicznych takich jak zwiększanie stopnia syntezy białek. Kolejny sposób w który pomaga zwiększyć przyrosty. Jest to także kolejny dowód na to czemu sam w sobie nie jest efektywny, ponieważ wiążąc się z tymi proteinami nie może jednocześnie docierać do receptorów androgennych.

Po trzecie, Mesterolone jest dodawany w fazie przed konkursowej w celu zwiększenia jakości mięśni (twardość i gęstość). Prawdopodobnie z powodu zdolności do redukcji krążącego w organiźmie estrogenu, byćmoże także dlatego że obniża wrażliwość receptorów estrogenowych w tkance mięśniowej, obniża całkowitą ilość wody zatrzymanej w organiźmie dając znacznie szczuplejszy/twardszy wygląd. Proviron jest często używany na pare minut przed konkursem jako sekret wielu kulturystów ale także aktorów i modeli w celu uzyskania dobrej rzeźby kiedy tylko potrzebują. Jak inny środek zawierający zmetylowane DHT, Drostanolone, Mesterolone jest także bardzo efektywny jako narzędzie do osiągnięcia tych celów
Po czwarte Proviron używany jest podczas cykli z hormonami takimi jak nandrolone, z wyraźnym brakiem natury anrogennej, lub z hormonami 5 - alpha zredukowanymi które nie mają takich samych koligacji jak DHT. Takie związki, mam na myśli trenbolone, tandrolone etc., znane są z osłabiania libido. A wszyscy wiemy co to oznacza. DHT odgrywa kluczową rolę w tym procesie i dlatego jest podawane wraz z tymi steroidami aby zniwelować te skutki uboczne. Proviron jest także często przypisywany przez lekarzy pacjentom z niskim poziomem Testosteronu lub z chroniczną impotencją. Nie jest postrzegany jako silny anabolik ale i tak wykonuje swoje zadanie tak samo, jeśli nawet nie lepiej, jak inne sterydy anaboliczne, co sprawia że jest chętnie stosowany z powodu małego prawdopodobieństwa do uzależnienia.

Mesterolone jest ogólnie lubiany ponieważ powoduje nieliczne skutki uboczne. Z powodu wysokiego poziomu deaktywacji i przed użycia w organiźmie (albumina, SHGB, 3bHSD, enzyme aromatyzacji) jego większość , jeśli nie wszystko, nigdy nie dostaje się do receptorów androgennych gdzie powodował by efekty anaboliczne, ale także skutki uboczne. Więc jest on względnie bezpieczny. Używane są dawki pomiędzy 25 a 250 mg/dzień bez żdanych niekorzystnych efektów. Zazwyczaj wystarczy 50 mg/dzień aby osiągnać któryś z czterech wyżej wymienionych celów, więc stosowanie wyższych dawek mija się z celem. W przeciwieństwie do tego co niektórzy sugerują i myślą.

Nie jest zalecane używanie samego Provironu (nie w połączeniu z innym steroidem) ponieważ prowadzi to do pojawienia się różnych schorzeń - spadek libido, zaburzenie erekcji, bezpłodność. Można nie być świadomym pojawienia się ich aż do czasu odstawienia Provironu ponieważ zastępuje on większość funkcji teststeronu (w naturalnym poziomie).

Łączenie i użycie

Mesterolone jest sterydem oralnym. Jeżeli używany przedwszystkim jako środek przeciw aromatyzacji, używanie go w czasie dłuższego cyklu (10 - 12 tygodni) może troche podwyższać wskaźniki wątroby, ale nie o tyle ile można byłoby się spodziewać po steroidzie 17-alpha-alkylated.

Najlepiej łączyć go oczywiście z Testosteronem. Testosteron bardzo chętnie łączy się z SHGB i albuminą co czyni w 98% nieaktywnym. Poniważ DHT może rywalizować o te białka, mając pierwszeństwo przed Testosteronem, sprawia to że więcej Testosteronu pozostaje wolnym. Ponieważ poziom DHT jest wyższy, także receptory androgenne są bardziej stymulowane, co prowadzi do większych wzrostów siły. Co więcej DHT wykazuje silne powinowactow względem enzymu aromatyzacji co prowadzi do obniżenia poziomu estrogenu. Skutkiem tego są bardziej suche przyrosty, i znów więcej testosteronu pozostaje wolnym ponieważ nie jest przekształcane przez enzym aromatyzacji.

Jest także używany w połączeniu z innymi środkami takimi jak Methandrostenolone, Boldenone i Nandrolone w celu zmniejszenia aktywności estrogenu i zwiększenia twardości mięśni. Dodatek Proviron’u do Boldenon’u czyni go mocnym punktem w cyklu na pocięcie a dla niektórych może nawet pozwolić na dodanie Nandrolon’u w czasie robienia rzeźby, choć możliwe jest także dodanie Winstrolu. Zaletami łączenia go z Nandrolone’m jest zredukowanie efektu osłabienia libido, pozieważ ten drugi jest w większości deaktywowany przez enzym 5-alpha który czyni inne hormony bardziej androgennymi.

Proviron jest anty-aromatyzerem, więc wszelkie anty-estrogeny byłyby zbędne. Wskazane było by używanie środków obniżających ciśnienie (u osób ze skłonnością do nadciśnienia), ponieważ DHT może je podwyższać.

Do atu dołączone są badania ale nie chce mi się ich tłumaczyć więc je streszcze.

W badaniach brało udział 250 mężczyzn. Tylko 85 wskazywało objawy drobnego „stłumienia". Proviron nie spowodował blokady osi podwzgówrze-przysadka-jądra u żadnego z nich i to przy dawce 150 mg/dzień podawanej przez rok.

Badania nie wskazały żadnego wpływu na normalny poziom LH i FSH przy dawkach 100 - 150 mg/dzień, ale obniżyły ich poziom u pacjętów u których był podwyższony.
Proviron nie zastapi Clomidu/Nolvadexu w PCT ale także im ie przeszkodzi.
13
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 331 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9302
dalbym soga ale i tak nie naliczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 3951 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 62148
KAZAM SOG
1

wczorajdziś*(LOUD)*jutropojutrze

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1903 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46060
sog
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 3334 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 41247
dał bym soga ale nie mam abnamentu jak mi wykupisz to dam

<<< j**ać hołotę która z psami w komitywie >>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 16989 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 141951
Pozniej poczytam,ale sog juz nie wejdzie bo dawalem

<<<Champions
are Made
Not Born>>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 572 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 14163
SOG for you !
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 174 Napisanych postów 12431 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 185431
Właśnia tak mi się lepiej pracuje jak ktoś podrzuci mi temat do tłumacznenia bo mam w domu całe pudło artów ze steroidology, anabolex'u, anabolic monsterz, premier muscle, mass muscle etc. i nie wiem co wybrać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 572 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 14163
moze zrobic ankiete, zarzuc pare tematow, poglosujemy, i wtedy bedzie jasne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 3951 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 62148
ok. ja proponuje wreszcie dać opis najbliższy prawdze o SILABOLINIE
proponuje opis big cata.....linka zaraz dam
o http://www.bodybuilding.com/fun/catorabolin.htm
pomijajać ze to postac oralna, mozna ja spokojnie odnieść do injekcyjej

Zmieniony przez - thatman w dniu 2004-11-21 16:43:36

wczorajdziś*(LOUD)*jutropojutrze

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1307 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6677
Swietny art. tym bardziej ze szukalem jakiegos infa o provironie

Konstytucja Rp art. 5 ust. 1

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

20tbl clomidu

Następny temat

KURACJE OCZYSZCZAJĄCE (zioła- art.)

nutloveb