SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PROSZĘ O POMOC

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5575

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 142
tutaj mam pierwszy dzień diety do oceny:
Śniadanie:
-szklanka mleka 0,5% tłuszczu
-musli z rodzynkami i orzechami
-jabłko
Drugie śniadanie:
-ryba mintaj
-brokuły
Posiłek przed treningowy:
-białko z jajek ugotowane
-banan
Posiłek po treningowy
-białko z jajek
-banan
Kolacja:
-pierś z kurczaka
-kasza jęczmienna
-jabłko
I oczywiście 2l wody tylko delikatnie gazowanej i jedna zielona herbata lub biała np podczas kolacji. Czy ta dieta jest dobrze czy nie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
rano nie ma bialka. zrob owsianke, daj jajka i zdrowe tluszcze
II- moze byc (ryby gotuj na parze, grilluj. nie smaż :)
III: daj ryz brazowy/kasze gryczaną+ np. filet z kuraka
IV: moze byc ten banan (albo ryż/kasza)+ bialko (tu musisz dac tego bialka ok. 30gram. w III też tyle by wypadało)
na kolacje nie jedz węgli- wywal to jablko i kasze. daj tu twaróg i oliwe z oliwek
warzywa dawaj wszedzie oprócz okolotreningowo, doloz tluszcze: oliwa, lniany, omega-3

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 142
drugi dzień diety również do oceny:
śniadanie:
-kromka chleba 7 ziaren z szynka z indyka lub jakąś inna wędliną drobiową z ogórkiem i pomidorem
-szklanka mleka
drugie śniadanie:
-kromka chleba 7 ziaren z serem białym
-jabłko
posiłek przed treningowy:
-kasza kuskus
-tuńczyk w sosie własnym
-kukurydza
posiłek po treningowy:
-kasza kuskus
-tuńczyk w sosie własny,
-kukurydza
kolacja:
-jajecznica z 4 jajek bez tłuszczu z szynką z indyka
-jabłko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 142
czyli drugi dzień też nie jest za dobrze, masakra. nie przypuszczałam że to będzie takie skomplikowane.

Zmieniony przez - karola8845 w dniu 2011-04-07 11:49:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 142
POPRAWKA PIERWSZEGO DNIA:
śniadanie:
-owsianka
-dwa jajka gotowane na twardo
-oliwa z oliwek
-kilka plastrów ogórka zielonego
drugie śniadanie
-filet z mintaja
-brokuły
posiłek przed treningowy:
-kasza gryczana
-filet z kurczaka
posiłek po treningowy:
-banan
-filet z kurczaka
kolacja:
-ser biały
-kromka chleba 7 ziaren
-oliwa z oliwek

I tutaj mam pytanie jeśli chodzi o tą oliwę z oliwek. ja ją mam dodawać do potraw czy mam ją wypijać czy jak? i ile łyżek mniej więcej do posiłku powinnam jej dawać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
czytaj ze zrozumieniem to co do ciebie piszę.
nie mozesz jeść węgli na noc, to samo tyczy sie owoców (fruktoza=cukier). ja w ogole jestem przeciwna owocom na dobrej redukcji. do niczego ci nie są niezbędne (witaminy to tez mit- zebys w owocach zjadła zalecane dawki i to jeszcze przy wysiłku to musiałabys ich opędzlować spore ilosci, a tym samym- pochłonęłabys duzo cukru). lepiej zainwestować kase w kompleks witamin (ze swojej strony polecam AM/PM fitness authority. stosuje je regularnie od dawna i jestem max zadowolona). warzywa jedz zielone najleppiej (ogórki, brokuły, sałate, szpinak), pomidory, papryke. nadal nie masz w posilkach zdrowego tluszczu- to błąd. wywal tez chleb- lepiej go zamienic na kasze lub ryz. rano owsiane górskie, garść orzechów wloskich/migdałów+ jajka i masz fajny start dnia.
jedz ryby, filety z kurczaka, indyka, wolowinke, cielęcine, mozesz tez czasem prosiaka wrzucić. Nie traktuj jajke, pancernika-tunczyka jako jhedynych zrodel bialka. ser bialy nadaje sie na noc (ewentualnie jak nie bedziesz mogla w ciągu dnia przez dlugi czas zjesc białka- ale staraj sie do tego nie dopuszczac), bo kazeina sie wolno wchłania.

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
moj powyzszy post byl odpowiedzią na twoj z drugim dniem do oceny. teraz to co ulozylas jest OK, ale na noc wywal chleb- co ty masz z tymi węglami na kolacje??? ))
ja oliwe, lniany, z orzechów wloskich pije bezposrednio z łyzki, bo bardzo lubie. ot takie zboczenie :DDD

ilosc zalezy natomiast od ogolnego rozkladu BTW i kcal. szkdoa ze nie podajesz zadnych gramatur i wartosci

Zmieniony przez - kocio2009 w dniu 2011-04-07 12:06:40

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 142
ale w drugi dzień to wystarczy mi tylko pododawać oliwę z oliwek na śniadania i na kolacje i przy ostatnim posiłku usunąć jabłko. przynajmniej tak mi się wydaje. wybaczcie mi te ciągłe pytania ale pierwszy raz układam sobie sama dietę bo tak to zawsze szłam na łatwiznę i brałam gotowe diety albo po prostu nie jadłam słodyczy nic smażonego i piłam samą wodę. dzięki temu forum i wam raczej bym nawet nie kiwnęła palcem jednak wciągnęło mnie to forum bardzo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 142
wymijamy się odpowiedziami, jak ja wyśle to wskakuje mi twoja odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
gotowe diety są z założenia do d..., bo nie uwzględniają indywidualnych zapotrzebowan, aktywnosci, preferencji i całego szeregu czynników.
tluszcze z oliwy mozesz wrzucić zamiast orzechów- zaden problem (ale zwróc zawsze uwage na gramatury i ilosc kcal, zeby ci sie wszystko na cacy zgadzało). staraj sie w miare mozliwosci urozmaicac menu zeby ci sie szybko nie znudzilo. oczywiscie mam na mysli zamienniki a nie jakies szatańskie zmiany :DDD
u mnie to wygląda tak, ze jak sobie rozpisze diete, to trzymam się jej dość szablonowo (nie często wprowadzam urozmaicenia), a to dlatego, ze komponuje ja z tego co lubie :DDD
mnie to forum też wciagnęło juz kilka lat temu. nałóg- tyle moge rzec na ten temat :)

Stop wishing start doing

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ogromne łaknienie .Co z tym zrobić?

Następny temat

Program naprawienia popełnionych GŁUPOT - POMÓŻCIE.

WHEY premium