SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POMOC! MALO CZASU

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3389

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 562 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 9994
Witam. Wczoraj gralem mecz i pod koniec meczu podczas sprintu zlapal mnie mocny skurcz na dwojce. Bol odczuwalny przy chodzeniu. Przypuszczam, ze naciagnalem. Jutro mam Puchar Polski, wiec nie ma czasu na regeneracje. Jak moge pozbyc sie bolu? Masc rozgrzewajaca czy przeciwbolowa? Wrzucic ibuprofen? Zimne oklady czy gorace? Probowac to rozciagnac lub rollowac?
Z gory dzieki za szybka pomoc!!:):)


Zmieniony przez - Teodorrr w dniu 2017-08-21 11:23:29
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Teodorrr
Gdy wydawalo sie, ze juz wszystko ok, zagralem mecz w srode i mocno naderwalem. Bylem w szpitalu. Przepisal mi Neoparin na 20dni, jakies przeciwbolowe i lykam cos na wsparcie pracy ukladu zylnego. Zrobili mi rtg. Za duzo sie nie dowiedzialem. Kazal chodzic o kulach. Mam tez isc do ortopedy. Jest sens? Mozna jakos przyspieszyc powrot do zdrowia jakimis laserami czy cos? Ktos moze cos podpowiedziec?



ortopeda i usg , a następnie po wyniki badania co dalej
niestety ale prawdopodobnie sam sobie winny miałeś sygnał że jest coś nie tak i jak się domyślam nic z tym nie zrobiłeś a po tego typu urazie niestety odbije się na jakości tkanki a zarazem i funkcji
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Skórcz a naderwanie to dwie różne sprawy, jak naderwanie, nadwyrężenie, to zimne okłady (cold packa możesz w aptece kupic czy sklepie sportowym) i maść przeciwzapalna

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 165 Napisanych postów 1228 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 180644
jak skurcz to rozciąganie, jak naderwanie to za mało czasu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
możesz tejpy ponaklejać jeszcze jak znajdziesz kogoś dobrego w tym kierunku, co jeszcze może zdiagnozuje co to mniej więcej jest.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 562 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 9994
Sprobuje wrzucic moze ibuprofen, zimne oklady i olfen masc. Wlasnie ciezko mi stwierdzic co to dokladnie jest. Odczuwalny.bol przy chodzeniu i jak dotykam. Wiec nw czy sprobowac to rollowac czy nie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
anubis84
możesz tejpy ponaklejać jeszcze jak znajdziesz kogoś dobrego w tym kierunku, co jeszcze może zdiagnozuje co to mniej więcej jest.


najlepiej jakby udało Ci się wybrać do terapeuty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 165 Napisanych postów 1228 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 180644
jak wszystko zaczęło się po skurczu i tak zostało bez zmian to raczej sam skurcz a że boli to normalne, mnie po skurczu łydka jakieś 5 dni ciągnęła zanim się nie rozciągnęło
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Jeśli to skurcz to w takim przypadku efekty terapii są natychmiastowe a kolega walczy z czasem z tego co opisywał
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 562 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 9994
Wczoraj byl mecz i dwoja juz w miare ok ale odczuwalna. Ale za to przy pierwszym sprincie cos walalo w drugiej nodze w czworce. Czym to moze byc spowodowane? Przez 2 miechy nie gralem, bo za daleko, zeby dojezdzac na treningi. Ale od paru lat juz tak gram, ze jezdze tylko na mecze, a takich problemow nigdy nie mialem. Robie silowe treningi na silce i na biezni tez sie ruszam wiec nie jest tak, ze nie ma ruchu. Nie wiem, moze za slaba rozgrzewka przed meczem? Zawsze przed meczem lykam magnez. Moze powinienem przed meczem smarowac sie mascia rozgrzewajaca ? Ktos jakies pomysly?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
mecz to mesz, biegać na bieżni sobie można i w niczym to nie pomoże, podczas meczu dochodzi do silnych przeciążeń, różne sprinty, zrywy z miejsca, zmiana kierunku i tu właśnie są najgorsze przeciążenia.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 562 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 9994
Czyli nie.ma rady? Nigdy tak czesto mi sie nie zdarzalo
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ONR wstapienie

Wiecej