SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pływanie na czczo a lekki izotonik :)

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5180

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
na noc jedz posilek zbilansowany, niekoniecznie twarog

co do wit c - nie pilbym jej w trakcie treningu
jak masz bcaa w prochu - pij bcaa w prochu

jak nie - pij wodę

chyba ze plywasz 2h

codobialek - moje indywidualne preferencje - to preferencje smakowe, reszta sie az tak mocno nie przejmuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 274 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1895
na noc chce zapodać właśnie białko (shake) twaróg zbyt ciężki ...
Dobrze zostane przy wodzie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 65 Napisanych postów 3834 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 41311
faftaq pytanie ,dlaczego odradzasz izotoniki ?

KB/MT/MT + BJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
generalnie nie odradzam, aczkolwiek uważam iz jesli wysiłake niejest ani zbyt dlugi, ani zbyt ciezki - nie są one potrzebne. Woda niegazowana jest hipotonikiem i również dobrze uzupełnia płyny. litr napoju izotonicznego - to srednio 50 - 75g wegli, czyli dodatkowe 200 - 300kcal...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 274 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1895
faftaq posiadasz bardzo wielką wiedze ale tak mnie ciekawi co sądzisz na temat biłka ostrowia wpc 80 ? czy na redukcji moge pić jako uzupełnienie ? i czy nadaje się na noc ? czy mogę wypić takiego shake po basenie bo śniadanie mam tak za 30 minut ... ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
w kwestii ostrowii wypowiadałem się juz wielokrotnie, jest to pełnowartosciowe WPC, z tym że jeslichodzi o technologiczną obróbke tego preparatu - to w zasadzie mozna powiedzieć iż jest maksymalnie uboga. Preparat nie ma smaku, a aromat, pieni się (co czesto powoduje wzdęcia), i kiepsko rozpuszcza. Jesli Tobie słuzy pokarmowo i nie przeszkadza organoleptycznie - to nie widze problemubys uzupełniał nią diete.

Co do spozywania na noc, moim zdaniem same białko - to pomysł sredni, zwłaszcza jesli rano cwiczysz na czczo.

po treningu możesz spozyc jak najbardziej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 274 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1895
ok czyli co sądzisz o takim rozwiązaniu
Po basenie który był na czczo zapodam białko a potem śniadanie
w dni tren siłowego po treningu białko
i dzień w dzień na noc do tego np troszkę kaszy tak z pół woreczka ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 65 Napisanych postów 3834 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 41311
na noc twaróg / tuńczyk + warzywa nie kasza ,ew Białko .

Chyba ,że potrzebujesz strasznie tej kaszy.

faftaq ,a wiesz jak to jest ,ze szkliwem w przypadku izotonika ?

KB/MT/MT + BJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
moim zdaniem spokojnie mozesz dać kasze na noc do jaiegos bialkowego produktu (ryba/twaróg/mieso/odzywka itp), itroche tluszczu. Warunek - musisz to umiescic w bilansie kalorycznym. Oczywiscie wieleteż zlezy od zalozen diety

Nie rozumiem co w kaszy na noc jest złego, że moj przedmówc traktuje ja jako ostatecznośc?

Co do szkliwa, PH napojów izotonicznych (ok 7,4) rozni się od PH jamy ustnej (6,4 - 6,9), spozywanie tkiego napojo wlywa niekorzystnie na srodowisko w jamie ustnej stwarzając dobre warunkidla rozwoju bakterii beztlenowych (gram ujemne), zauwazalny efekt to - tzw papeć w ustach, pokonsumpcji w/w płynu. Napoje izotoniczne są też zródłem cukrów prostych.

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2010-07-14 19:22:16

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2010-07-14 19:23:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 65 Napisanych postów 3834 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 41311
faftaq ja po prostu nie uważam ww na noc :)

faftaq co lepiej kupić ,aby popijać w trakcie treningu trenuje 5x w tygodniu MT/KB leje się ze mnie jak chu* . Chciałem tego izotonika Olimp Iso Plus powder bo tanio wychodzi i dobry jest ,ale właśnie o tym szkliwie poczytałem .

Kupić izotonik czy Carbo ? Do popijania.

Sorry za wpadnięcie do tematu ;(

Zmieniony przez - vexen w dniu 2010-07-14 21:25:24

KB/MT/MT + BJJ

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

białko serwatkowe czy matrix ?

Następny temat

Pytanie. o suplement

WHEY premium