SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pływanie - warto wprowadzić?

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 116

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 56 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3250
Witam, ćwiczę niecałe 4 miesiące 3.5 raza w tyg siłowo ok 60-80min (trening/dzień przerwy/trening), i efekty w obwodach są zadowalające, ale wraz z łapami, klatką, nogami, wprowadził się również większy bebzon. Nie jest tragicznie bo tylko 3cm więcej w pasie w tym okresie czasu masowania, ale że jest ciepło, i osiągnąłem pierwszy cel siłowy który chciałem (70kg na płaskiej), i zawsze lubiłem pływać to myślę, a raczej zamierzam wrócić na basen dwa-trzy razy w tygodniu (wieczorem po pracy, w dni przerwy treningowej, na jedną godzinę z czego właściwe pływanie to ok 40 minut). Naturalnie siła i mięśnie spadną bo redukcja i ucięte kalorie, ale moje pytanie czy nie rozpotęguję tego jakoś bardzo dodając ten basen ? Czy starczy dokładniej pilnować tych kalorii żeby nie było ich za mało ?Dotychczas byłem na nadwyżce i tylko treningi siłowe w tygodniu, praca siedząco-nosząca w podziale 50/50 więc innego ruchu nie było.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Jeżeli lubisz pływać, to wprowadzenie treningu cardio w takiej postaci jak najbardziej może być elementem planu treningowego. Nie tylko pod kątem spalania kalorii, ale również zdrowotnym. W zasadzie każdy rodzaj aktywności fizycznej będzie dobrym rozwiązaniem. Kwesta tego, co sprawia Tobie największą przyjemność. Jeżeli w okresie redukcji tkanki tłuszczowej bilans kaloryczny będzie ujemnym, to teoretycznie nie ma potrzeby dodawania żadnej innej aktywności fizycznej niż trening siłowy. Oczywiście nie zaszkodzi.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening siłowy - osoba początkująca

Następny temat

Złe samopoczucie w pracy - porady

WHEY premium