SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pęcherzyk żółciowy

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2100

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 132 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1304
Witam.
Jedzenie o niskim IG(mowa o ryżu brązowym, kaszy gryczanej, makaronie razowym, płatkach owsianych, itp...) jest zdrowe, ma błonnik, ale długo się trawi(dzięki temu ma właśnie niski IG). I Nie rozumiem tego paradoksu. Skoro jest dużo błonnika, to czemu jest ciężkostrawne i niezalecane dla ludzi, którzy mają problemami z jelitami? Czy wieloletnie stosowanie takiej "ciężkiej" diety nie będzie miało złego wpływu na zdrowie? Czy jedzenie 2-3 jajek dziennie i ogólne spożywanie tłuszczy(tych dość zdrowych) oraz sporej ilości białka w połączeniu z niskoglikemicznym żarłem nie obciąża zanadto układu trawiennego i nie spowoduje takich problemów jak np. kamica woreczka żółciowego albo coś innego?

Niechaj masa będzie z Wami

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 78 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1066
Lekarzem nie jestem ale diety są raczej zdrowe nawet w 10 wskazówkach żywieniowych masz takie produkty więc raczej nie sądze o ile nikt nie przecholuje tzn. nie zje 1kg fasoli na dzień :P

zdrowy styl życia: http://zdrowy-tryb.strefa.pl/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 132 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1304
Jem takie produkty 4 razy dziennie(owsiane itp...) W sumie wychodzi jakieś 280g "ciężkostrawnych" węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym dzinnnie.

Niechaj masa będzie z Wami

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 78 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1066
Jak już mówiłem nie jestem lekarzem ale skoro masz dobre trawienie to chyba ok?
Sam na Śniadanie jem 80g owsianych więc myśle że nie powinny ci zaszkodzi. Niech wypowie sie jakiś specjalista ;)

zdrowy styl życia: http://zdrowy-tryb.strefa.pl/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 132 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1304
Dziękuję. Czekam na głos, specjalisty. Proszę szczególnie zwrócić uwagę na ten paradoks, o którym mówiłem, bardzo mnie to ciekawi.

Niechaj masa będzie z Wami

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6280 Napisanych postów 76094 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755151
Kamica pecherzyka zolciowego powstaje raczej od zlogow cholesterolu, wiec przy w miare zdrowej diecie i utrzymaniu cholesterolu w granicach normy nie powinny byc z tym problemow.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 132 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1304
Dlaczego, pomimo że jedzenie niskoglikemiczne(kasze, makarony, itd...) jest zdrowe i ma błonnik jest niewskazane dla ludzi mających problemy z jelitami?

Niechaj masa będzie z Wami

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6280 Napisanych postów 76094 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755151
Nie ma tak, ze zalecane jest zeby w ogole wyeliminowac blonnik a jedynie zmniejszyc troche. To nie ma nic wspolnego z cholesterolem a raczej z wplywem blonnika na wrazliwy uklad trawienny przez ciagle wydzielanie sie zolci z watroby. Dlatego nalezy jesc male porcje ale dosc czesto.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 132 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1304
Dobrze, to rozumiem, ale dlaczego takie jedzenie nie jest zalecane dla ludzi z chorymi jelitami, skoro teoretycznie jest zdrowe? To jest oddzielne pytanie, niezwiązane z pęcherzykiem żółciowym :D

Niechaj masa będzie z Wami

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6280 Napisanych postów 76094 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755151
Jak juz pisalem wczesniej, ze wzgledu na specyficzna budowe i sklad blonnika (mamy rozne rodzaje). W wiekszej ilosci w zaleznosci od rodzaju moze on podrazniac wrazliwe jelita, podowodac nadmierna produkcje enzymow i gazdow. Oczywiscie nie nalezy wykluczac produktow wysokoblonninkowych calkowicie z diety, a jedynie zwrocic uwage jak niektore z nim dzialaja na organizm i nie przekraczac zapotrzebowania na dane rodzaje blonnika.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 132 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1304
Ile powinno się jeść dziennie błonnika? Już nie wiem, wszędzie piszą inaczej, raz 15g dziennie, raz 20-40g dziennie. Owoce w sklepach to taki syf, że się przełknąć nie da, więc źródłem błonnika i węgli u mnie jest głównie pełnoziarniste żarło. Jak są jakieś dobre owoce w chacie, to oczywiście jem z chęcią. Jeżeli w moim każdym posiłku z węglowodanami(3-4 dziennie, reszta posiłków bez węgli, w sumie jest ich 5) źródłem węglowodanów są: kasza gryczana, płatki owsiane(z miodem, na mleku), ryż brązowy i makarony razowe. Czy to dobrze, czy koniecznie muszą być owoce? Jem warzywa.

Niechaj masa będzie z Wami

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na masę-Proszę o korektę

Następny temat

Ryby z puszek

WHEY premium