SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Otwarcie silowni, kilka pytan....

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6387

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1460 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 12781
Witam panowie za jakis czas mam zamiar otworzyc profesjonalna silownie i w zwiazku z tym mam 2 pytania:
czy konieczny jest ktos na silowni z uprawnieniami instruktorskimi?
niby logiczne, ze tak, chodz z drugiej strony widzialem na silowni kolesi czy laski majace male pojecie w temacie

i czy konieczne jest posiadanie atestow na sprzet itd?
tu tez mi sie wydaje, ze nie, bo na wielu silowniach sa sprzety no name

aha i czy ktos sie jeszcze orientuje czy taka dzialalnosc podlega pod sanepid?

Ruszyła machina i nic jej k***a nie zatrzyma! :)
Project "GIGANTGYM" in progress...
Kontuzja i rok przerwy :(
I'll be back!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 770 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4710
nikogo chyba nie trzeba miec na silowni jest zakladasz prywatna silownie swoja wiem bo sam chodze na taka poza wlascicielem nikogo tam nie ma , co do sanepidu wydaje mi sie ze nie bo co tyo do tego ma , i atesty hmm jesli kupujes znowy sprzet wydaje mi sie ze towar powinien miec atest jakis bezpieczenstwa

Każdego Dnia Większy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1460 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 12781
czyli mowisz nie trzeba uprawnien, i tak mam zamiar zrobic, ale nie wiem czy sie wyrobie przed otwarciem silowni

sprzet wszystko uzywki mam, niektore no name, niektore sprzety robi mi gosciu na zamowienie, a mam tez pare rzeczy takich egzotycznych firm, ze nawet w google ciezko o tym cos znalezc

ale wiekszosc rzeczy mam firm Technogym, Stairmaster, Lifefitness, HES, Kelton, GYM 80 itd tylko, ze i tak na to nie mam zadnych papierow jak cos

chodz nie wydaje mi sie, zeby czepiali sie oto
zobacz taka brame kupilem od goscia co mial ja na silowni dobrych kilka lat https://www.sfd.pl/Sprzedam_Brame_ze_stosem_2x80kg_lub_bez_stosu-t654964.html

co do sanepidu to oby nie podlegalo bo dochodza wtedy dodatkowe koszta na projekt dla nich z tego co slyszalem ok 3tys


Zmieniony przez - GIGANTGYM w dniu 2010-10-16 14:05:13

Ruszyła machina i nic jej k***a nie zatrzyma! :)
Project "GIGANTGYM" in progress...
Kontuzja i rok przerwy :(
I'll be back!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1822 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 41040
z tego co wiem to musisz miec dopuszczone pomieszczenie czyli chyba 3-3,5metra wysokosci, wentylacja, sanitarka.

Niewiem czy tutaj czy na inso w "praca" ale gdzies to tutaj na sfd pisze.

Twoja poprzeczka jest pod moją nogą.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2484 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23923
Było takich tematów sporo, w tym dziale większość. macio09 ma racje jest określona wysokość dla pomieszczenia w którym, siłownia ma się znajdować, wentylacja obowiązkowo i sanitarka też, i jeszcze sporo innych wymogów. Przed otwarcie, jest oczywiście kontrola pomieszczenia i sprzętu czy spełnia wszystkie te warunki.

Im trudniej
Tym łatwiej.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1460 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 12781
co do dopuszczenia pomieszczenia to wiadomo nie pozwola otworzyc w piwnicy o wys 1,5 albo z grzybem na scianach
to ze beda sprzet sprawdzac to tez sie domyslam tylko jak to w praktyce wyglada?
i uprawnienia instruktorskie rozumiem niekonieczne?

owtorzyc mam zamiar w bylej szkole wiec raczej napewno wszystkie wymogi spelni, szkoda tylko, ze na 2 pietrze
obsram sie na kolorowo wnoszac ten caly sprzet do gory

Zmieniony przez - GIGANTGYM w dniu 2010-10-16 22:45:54

Ruszyła machina i nic jej k***a nie zatrzyma! :)
Project "GIGANTGYM" in progress...
Kontuzja i rok przerwy :(
I'll be back!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 233 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7763
Z tymi uprawnieniami to może być problem, u mnie w bloku to był jeden z powodów dlaczego zamknęli siłownie, która była tylko do użytku dla lokatorów. No ale u nas nie było ani kibla itd. A jak chcieliśmy zrobić siłownie w klubie osiedlowym to też się pytali o instruktora i też się nie udało.

A teraz chodzę na siłownie prywatną w szkole LO i tam nie ma trenera, sanitariat na drugim końcu szkoły, a sufit tak nisko, że mogę ryć łbem po nim. Więc pewnie są różne miejsca i pewnie różnie na to patrzą. Im mniej osób o tym wie tym mniejsza szansa, że ktoś się przy*******i.

PS. Mówisz, że prywatna czyli działalności nie masz zamiaru prowadzić? Czy coś tam za miesiąc planujesz pobierać ?

Nic na siłę, wszystko młotkiem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1460 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 12781
nie, nie publiczna normalnie dzialalnosc bedzie i wszystko legal
po za tym przyznali mi dofinansowanie z urzedu pracy i mnie wysla na kurs prowadzenia dzialalnosci pewnia tam wszystko wytlumacza, ale cos tego kursu sie nie moge doczekac, bo u mnie w Gliwicach jest sporo wnioskow o dofinansowanie i sie dluuugo czeka
ehhh polska rzeczywistosc

Zmieniony przez - GIGANTGYM w dniu 2010-10-17 00:13:09

Ruszyła machina i nic jej k***a nie zatrzyma! :)
Project "GIGANTGYM" in progress...
Kontuzja i rok przerwy :(
I'll be back!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 233 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7763
Kurs z urzędu pracy to gorzej jak kolejki w PRLu tyle czekania. Kiedyś też czekałem na kurs... Dowiedz się z tym instruktorem bo to jednak ważne. Z tych kursów co reklamują na SFD wyczytałem, że można złożyć wniosek do swego urzędu pracy i mogą opłacić Ci go. Albo najlepiej zajdź na jakąś siłownie i spytaj jakiegoś trenera czy kierownika, powinno być to dobre źródło informacji.
Powodzenia i pozdro, niech Ci siłka dużą rośnie :D

Nic na siłę, wszystko młotkiem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 770 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4710
Gigantym mozesz powiedziec ile dostales z urzedu pracy na dzialalnosc?(silownia)

Każdego Dnia Większy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 233 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7763
Teraz z urzędu pracy dają chyba do 19tyś. na działalność.

Zmieniony przez - Prymasek w dniu 2010-10-17 11:50:09

Nic na siłę, wszystko młotkiem.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Gdzie kupujecie spodnie?

Następny temat

Ciało Niczym VIN DIESEL oraz RICKY YUNE

WHEY premium