SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Orbitrek "opada" przy użytkowaniu

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 425

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 36 lat Na forum 128 dni Przeczytanych tematów 5
Cześć, mam problem z orbitrekiem. Jakiś czasu temu kupiłem na OLX używany orbitrek magnetyczny marki Hiton, model Ocelot (tego rodzaju: https://www.ceneo.pl/54554513). 

Przy próbie ćwiczenia na nim cała rama urządzenia tak jakby “osiada” i podnosi się na przemian, przez co powstaje dość nieprzyjemne wrażenie opadania całym ciałem przy każdym obrocie pedałów. Ważę 77 kilogramów. Poza tym nic nie skrzypi, nie trzeszczy, żadna część nie ociera o inną, wszystko jest dobrze dokręcone. Czy ktoś może wie, jakie może być rozwiązanie tego problemu?

Bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12080 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
witaj, moze po prostu jest popsuty?
Skoro kupiles na OLX to pewnie od osoby prywatnej, wiec moze ktos wystawil go bo jest popsuty i niestety dales sie zlapac.
Moze nagraj krotkie wideo bysmy zoabzcyli o co hdzoi z tym opadaniem, bo nie moge sobie tego jakos wyobrazic. Siada na tym mechanizmie co sie obraza? Bo tam rama widze, ze jedynie przytwierdzona jest wlasnie przy pomocy mechanizmu i kierownicy przy samej przedniej nozce. Ugina sie konstrukcja metalowa? Czy z mechanizmem calym cos sie dzieje?

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 36 lat Na forum 128 dni Przeczytanych tematów 5
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź :)

Poniżej wrzucam filmik - trochę widać do opadanie - jeśli jest słabo, mogę potem spróbować nagrać coś lepszego.



?si=qrsmGMmiXCj7KLGo


Zmieniony przez - Akcelerator w dniu 2023-12-28 12:55:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12080 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
Wiesz co patrząc na nagranie jakie wrzuciłeś Wydaje mi się że mechanizm który obraca się w tym orbitreku nie jest dobrze dokręcony do ramy. Weź go Przewróć na boki Sprawdź czy pod spodem nie są poluzowane jakieś śruby być może tam leży rozwiązanie twojego problemu. Oczywiście aż tak mocno tego nie widać jednak Rozumiem że jeżeli ćwiczysz na tym to twoje odczucia są zupełnie inne niż to co widać gołym okiem. A jeżeli wszystko jest w porządku jeżeli chodzi o mocowanie mechanizmu do ramy to być może wewnątrz urządzenia coś się stało

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270714
Faktycznie na filmiku widać jakby się mechanizm obrotowy lekko ruszał podczas "biegu". Od spodu lub może gdzieś z boku powinny być jakieś śruby mocujące do ramy, zobacz czy da radę podkręcić.
Ponadto wydaje mi się że płynność ruchu jest nie do końca zachowana. Chodzi mi o to że podczas biegu gdy nogą miniesz górne położenie następuje taki jakby spadek co wygląda trochę jak spadek w dól. Jeśli masz tam regulację oporu to być może zbyt duży jest ustawiony?


Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2023-12-31 04:13:14

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12080 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
Faktycznie może tutaj cały ten układ magnetyczny gdzieś tam popuszcza i jest tak jakby spadanie lekkie bo mechanizm nie pracuje prawidłowo. Jeżeli sprzęt by był nowy kupiony w sklepie to tutaj Sytuacja jest bardzo prosta zgłasza się reklamację oddajesz i tyle jednak ty kupiłeś od osoby prywatnej na OLX więc tutaj może być już problem z uzyskaniem z powrotem pieniędzy. Znając życie nawet jak napiszesz do sprzedawcy to odpiszesz że u niego wszystko działało wszystko było w porządku i może okazać się że faktycznie tak było Jeżeli na przykład ćwiczyła na tym kobieta o masie 50 kg

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Potrzebuję uchwytu na sztangę do wiosłowania

Następny temat

Ławka regulowana Hop-Sport HS-2090HB

WHEY premium