SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odżywianie się a praca w godzinach nocnych

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1995

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 35
Witam
jestem kobietą, 26 lat, 63 kg.
Kilka dni w tygodniu pracuję na nocne zmiany. Ostatnio zaczęlam jeździc na nocki na rowerku ( 12 km w jedną stronę). Nie powiem, spowrotem po 8 godz i niewyspaniu jest trudniej. Czy możecie mi podpowiedziec jak się odzywiac? Nie chce żadnej restrykcyjnej diety, ale nie wiem czy mam zjesc cos przed pracą, czy moze zanim wyjdę z pracy i wsiąde na rower a moze jak dojade do domku? Tylko ze jak wróce ide spać wiec przed jedzeniem też przeciez nie dobrze. Prosze pomozcie, nie znam sie na tym zupełnie ! Pozdrawiam mocno

,,If U want to win the fight say I BELIEVE"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1731 Wiek 24 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 23497
"Nie chce żadnej restrykcyjnej diety" bez poświęceń nie me efektów

określ cel, chcesz nabrać masy, jesteś na redukcji czy chodzi o zdrowie i samopoczucie to może ktoś coś wymyśli
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
rush comes
o jakich poświęceniach mówisz?
Zaraz dziewczyna odbierze to w typowo kobiecy sposób i wejdzie na głodówkę...

dominnique
Zmień swoje nawyki żywieniowe na lepsze, np. kierując się 10 wskazówkami żywieniowymi, które znajdziesz w zbiorze linków.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Ja też pracuję regularnie na nocki - w tym czasie jadam normalny pełnowymiarowy obiad około godziny 15-16, przed wyjściem do pracy wciągnę jakąś kolacje - jakieś kanapki czy coś a potem w pracy na przerwie (po 4h pracy) też kanapki z twarogiem, szynką, pomidorem, ogórkiem, innymi warzywami i do tego kilka rzodkiewek. Jak akurat się trafiło, że na obiad było coś co można by zapakować i odgrzać w mikrofali to zabieram to zamiast kanapek. Do tego jakiś jogurt, kefir. Po powrocie do domu nie jem nic i kładę się spać.

Dodam, że jestem chłopczykiem i prace mam na nogach w ciągłym ruchu.

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 35
Po 1: nie chce nabrac masy, nie chce chudnac - chodzi o zdrowie i racjonalne zywienie laczac nocki, rozregulowanie organizmu zmianowkami i troszke wysilku na rowerze
po2 2: niegdy sie nie głodziłam, nie odbiore to w ,,typowy" kobiecy sposób - nie oceniaj wszystkich jedna miarą kolego. martw sie o siebie - znam swoją wartosc
Po 3: tez przez 8 godz jestem na nogach i w ciaglym biegu wiec to maly maraton - i dodam jeszcze że na 90% nockach nie ma szans by cokolwiek zjesc oprocz cieplej kawy albo banana czy jabłka. po prostu brak czasu i mozliwosci.

najwazniejsze to to ze jak wracam po 12 km do domciu na rowerze ( jade pod same górki) zoladek z glodu pozera mi nerki prawie ;)
Panowie znacie sie na odzywianiu mocniej ode mnie wiec moze skonkretyzuje pytanie:

jak jesc by utrzymac wage i nie przytyc
jednoczenie nie obciazajac organizmu - majac sile na wysilek 25km rowerem dziennie
z góry dzieki za wyrozumialosc i odp.

Dominique

,,If U want to win the fight say I BELIEVE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 35
ps. moje zmianowki wygladaja mniej wiecej tak. 3x nocka, dzien wolny, nocka, popoludniowka, kilka dniowek... i jak tu racjonalnie myslec o jedzeniu :/

,,If U want to win the fight say I BELIEVE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
No to faktycznie słabo. Ja przynajmniej mam 2 tyg ranek / 2 tyg nocki i mogę sobie jakoś rozplanować posiłki. W Twoim przypadku jest trudniej no ale wszystko jest do zrobienia :)

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 35
No ok - to jak cos wymyslicie dajcie znaka :) dziex z gory :0

,,If U want to win the fight say I BELIEVE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Nie zdążyłem wyedytować :)

Aby jeść i utrzymywać wagę trzeba wyliczyć sobie bilans kaloryczny i ułożyć dietę z bilansem ~0.
Po powrocie na rowerze i przed spaniem zjedz sobie twaróg. Dobrze zapycha i zdrowy jest.
w/g kodeksu pracy przysługuje Ci co najmniej 15 minutowa przerwa, jeżeli jej nie masz to najwyższa pora o nią się upomnieć. Posiłek w pracy ważna sprawa.

pozdro

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 35
Mnie nie obowiazuje kodeks pracy. Bardziej rozporzadzenie MSWiA - no coz, nic na to nie poradze ;)

,,If U want to win the fight say I BELIEVE"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta i jaki suplement?

Następny temat

Lekka dieta na wakacje.

WHEY premium