SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Obrona przed nożem w praktyce... Opisujcie swoje sytuacje z nożem jeśli ktoś miał :D

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7530

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Miki- z nożownikiem wykopywanie nie wyjdzie w bardzo wielu przypadkach.Ręka z nożem jest szybsza i lepiej nie chciej sprawdzać swoich teorii w praktyce.

edit.Arek już mnie uprzedził.

Zmieniony przez - słaby 56 w dniu 2009-09-03 21:16:24

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 149 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3018
A tak? to czemu James Bond zawsze łapie i wykreca nadgarstki bandziorom z nozem?




Zmieniony przez - MikiMistrz w dniu 2009-09-03 23:22:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1410 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13811
Słaby ładnie napisał coś co chciałem dodać.
Jak trafimy na kogoś znającego się na nożu to możemy widzieć jego ręce, ale noża nie zobaczymy tylko poczujemy.
Ktoś kto pokazuje narzędzie jest groźny, ale pokazuje je po to aby coś na nas wymusić.

I najważniejsze nóż nie dźga.
Nóż tnie i to bardzo szybko.

SSP gratuluje wiedzy :)

Niebo woła, ziemia przyciąga.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
nóż dźga,tnie,kroi i pewnie jest w stanie zrobić wiecej rzeczy na które wpadnie agresor

SSP
To jak byś się bronił przed pałkarzem jest w pewnej części uzasadnione od tego jak on zaatakuje, jeśli natomiast niczym bramkarz w konkursie rzutów karnych,na czuje przyjmiesz obronę to będziesz wiedział czy masz farta i możesz grać w totka czy na życie musisz zarabiać w normalnej pracy
PS: A co do osłony lewą ręką...a co jak napastnik będzie mańkutem ?

MikiMistrz

zapomnij i kopaniu noża,łapaniu za nadgarstki i innych rzeczach które robił Bond, no chyba ze sam chcesz zostać reżyserem filmowym...

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 97 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 388
Zawsze skrócenie dystansu w walce przeciwko osobie uzbrojonej w pałkę, baton uniemożliwi dalsze posługiwanie się tą bronią. Nóż natomiast w klinczu działa.

Tak swoją drogą zapraszam wszystkich chętnych na treningi walki nożem do naszego klubu - w piątek o 19:00 - Warszawa ul. Wiśniowa - walka nożem i pałką. Można przyjść na jeden trening nawet nieodpłatnie. Treningi odbywają się w ramach naszego combatu - sambo combat - czyli w ramach Sambo combat są aktualnie 2 treningi - wtorek czwartek (z udziałem noża w pewnym stopniu) i piątek sam nóż i pałka a potem wspólny trening z chwytaczami. Treningi czystej walki nożem dopiero startują w tej formule ale polecam nawet w ramach tej dyskusji przyjście na trening - jak pisałem na pierwszy można nieodpłatnie - szczegóły można ustalić z trenerem prowadzącym pod numerem telefonu 0509 720 858.

Odnośnie pocięć nożem - jest wiele niejednoznacznych sytuacji - należy pamiętać, że samo dotknięcie noża do ciała nie jest pocięciem. Kolejna sprawa to taka, że przeciwnik będący w ruchu dość szybkim słabo włada nożem - praktycznie nie jest możliwym bieganie i poprawne wymachiwanie nożem - dlatego możemy wykorzystywać takie fakty. To trochę być może nielogiczne ale - przeciwnik, który goni nas z nożem, tzn biegnie jest mniej niebezpieczny niż ten, który idzie, porusza się w umiarkowanym tempie a nożem wywija szybko. W biegu nie jest w stanie wywijać nożem... oczywiście najlepiej po prostu uciec ale jeżeli się nie da to można wykorzystać moment biegu przeciwnika w celu zastosowania techniki obronnej (szczególnie gdy noża nie mamy).

Jeszcze na moment wracając do pałki - dzisiaj na treningu specjalnie sprawdzałem zachowanie przeciwnika z pałką. Ja miałem nóż on pałkę. W momencie gdy był przygotowany do sparingu rzucałem się na niego, zasłaniając jedną ręką a drugą ręką energicznie wbijając w przeciwnika nóż. Faktycznie - coś tam oberwałem raz (pałka była drewniana) ale przeciwnik obrywał wiele razy nożem i uderzyć mnie - będąc w klinczu już nie mógł - pytanie tylko - na ile wytrzymałbym ewentualne uderzenie batonem... ale jeśli załóżmy dostałbym w rękę efekt byłby taki, że ja rękę miałbym w gipsie, przeciwnik zostałby zadźgany.

Sambo System Polska
NAUCZYMY CIĘ WALCZYĆ JAK ŻOŁNIERZ SPECNAZU! Pierwsze efekty po 3 miesiącach.
www.sambo.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
to że przeciwnik z nozem w biegu nie jest tak groźny jak w umiarkowanym tempie jest akurat bardzo logiczne
to trudne do skoordynowania biec i posługiwac się jednocześnie nozem, problem tylko jak przeciwnik jest od nas dużo szybszy...
np jak facet z nozem goni jakąs kobiete(ale to już spora różnica)

Walka w klinczu batonem? Jak ktoś potrafi walczyć,używajac batona obezwładnić rywala choćby dźwignią wtedy ok, ale zgodze się co do jednego,walka w klinczu z nożownikiem- nierealne

edit: w ogóle mając jakąkolwiek broń,jeśli damy napastnikowi-nożownikowi zbliżyć się do nas to jesteśmy na przegranej pozycji

Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2009-09-04 13:50:04

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
SPP-szkoda,że do Warszawy mam tak daleko.Chętnie bym poćwiczył i nauczył się czegoś nowego,nie tylko z pałki i noża.

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 602 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2475
Też chętnie potrenowałbym takie coś.
Wracając do tematu, zapomnieliscie o jednej rzeczy wspomniec. Duzo zalezy tez od tego jaka przeciwnik ma kose. No bo jesli ma scyzoryk to nasze szanse sa wieksze niz jesli zaatakowalby nas ktos z maczeta Pozatym, sytuacje takie sie nie zdarzaja. No bo po co mialby ktos nas tak se zabic?(Chyba ze seryjny morderca) Wiec albo mamy z kims zatargi, albo ktos chce nas zastraszyc.

Zmieniony przez - -ElboW- w dniu 2009-09-05 09:46:00

"Nawet jeśli już wszyscy w ciebie zwątpili, pokaż im, że się mylili"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 3089 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14286
albo okraść, jest pijany, naćpany i nie panuje nad sobą- rozważ te opcje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 97 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 388
Ja znacznie bardziej wolałbym aby napadł mnie ktoś z maczetą niż scyzorykiem. Przy maczecie ruchy są zdecydowanie spowolnione - można się rzucić na przeciwnika, rwać dystans, maczeta nie jest tak niebezpieczna w klinczu jak scyzoryk, można rzucić w przeciwnika z maczetą ubraniem, kurtką, odwrócić uwagę - rękę ma zajętą - można uderzyć w głowę i przechodzić do techniki.

Sambo System Polska
NAUCZYMY CIĘ WALCZYĆ JAK ŻOŁNIERZ SPECNAZU! Pierwsze efekty po 3 miesiącach.
www.sambo.pl 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zgoda na treningi

Następny temat

Mawashigeri/ Dolloyo Czagi - skuteczne waszym zdaniem?

WHEY premium