SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nazwy w drabince pucharowej

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 805

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 198 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2934
Mam pytanie do ludzi znających się na piłce nożnej i pucharach.
Z angielskiego legs difference - to różnica w nogach, ale także różnica w odgałęzieniach, np jak w turnieju drużyny maja rożną drogę (mniej lub więcej gier). Wiem, że chodzi o te odgałęzienia, jak nazywają się poprawnie te ścieżki, przy grze systemem pucharowym - zwycięzca przechodzi do następnej rundy?

Jak są rozgrywki w systemie pucharowym, to jeżeli np. 16 zawodników, to wszystko jest OK, 8 par, później 4, 2 itd.
Ale jak masz np 14, to dwóch zawodników wylosuje wolny los i będą grali mniej spotkań. I ich droga do finału jest krótsza, to jest właśnie te "leg" - odgałęzienie. Jedni graja od początku i mają przed sobą więcej gier (zakładając, że przechodzą), a inni mając wolny los zaczynają później i mają krótsze odgałęzienie. Właśnie tego dotyczy to legs.

Legs ratio, to stosunek odgałęzień - może to wystąpić w przypadku wolnych losów, wtedy jedne są krótsze, inne dłuższe.

Game back to gra w tył. Nie wiem jak to zrozumieć - może poprzednia gra?

Forfeit - stracić, np. punkty szczególnie dotyczy to walkowera.
Forteits - straty
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rewolucja w T-Mobile Ekstraklasie

Następny temat

PACHWINY !

WHEY premium