SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Napoje w zimowy trening

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1323

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 237 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1247
Witam ;)
Pewnie u niektórych, podobnie jak u mnie, przygotowania do rundy wiosennej ruszyły pełną parą. Treningi na hali, na boisku, siłownia czy treningi w terenie to nieodłączny element przygotowań każdego zawodnika. Męczące treningi, które ukształtują kondycję na przyszły rok, ponieważ jak wiadomo, głownie wytrzymałość, siłe czy kondycje robi się zimą. Miesiąc luty miesiącem ostrego zapie.... treningu ;) nie chodzi mi o plany treningowe, co i jak trenować bo tego jest od groma i jeszcze więcej. Chodzi mi o napoje stosowane w trakcie i po treningu. Na pewno nie chodzi mi o napoje energetyczne, ponieważ dla mnie to totalny bezsens. Znalazłem jakiś tam podobny artykuł, ale nic konkretnego, a poza tym co chwilę wchodzą na rynek jakieś nowe tego rodzaju napoje.
Teraz troszkę konkretniej. Wiadomo, napoje izotoniczne po treningu, powerade, isostar... ale np na zgrupowaniach trenerzy dają piłkarzom rozpuszczone w zwykłej wodze tabletki musujące. I o takie coś mi chodzi. Co polecacie ? Jak przy jednym czy dwóch treningach dziennie (teraz mam ferie to będą to dwa dziennie) bym kupował powerade za 4 zl, to bym zbankrutował. Woda to podstawa, ale jakieś witaminy są wskazane, co widać w profesjonalnych zespołach, gdzie przeważnie spożywa się rozpuszczone tabletki. Bo jeżeli kupie w biedronce za chyba 6 zł opakowanie 25 tabletek muss. multiwitaminy, to troszkę bez sensu, chociaż może to dobre, nie wiem i chce się dowiedzieć. Jakie tabletki do rozpuszczenia polecacie ? czy to nie ma sensu ? Można też kupić isostar do rozpuszczenia, no ale jednak to tanie nie jest a troche tego idzie. Chyba że jest coś takiego z innych firm. I jeszcze jedna rzecz, co brać na trening w terenie, np przy -5 tak jak jest to obecnie ? chodzi mi o letni napój w np termosie, bo zimnego nie będę chlać na mrozie. Co sądzicie o koncentracie Isostar ? 400g, wystarcza na 5 l napoju, no nieciale 20 zł to nie jest szokująca cena. Chyba można go przygotować normalnie w butelce, np na trening na hali, czy też w bidonie czy termosie w postaci letniego napoju. chyba, że coś innego polecacie. Opłaca się w takie coś bawić podczas ostrych treningów, czy tylko woda ? ;)
P.S Z góry przepraszam, bo jest dużo treści a mało konkretów, taki potok słów troszkę... ;P pozdrawiam.

Zmieniony przez - Maciej_gks w dniu 2012-01-29 20:26:35

''Niektórzy uważają, że Piłka Nożna to sprawa życia i śmierci.
Ja uważam, że to znacznie poważniejsza sprawa''
''3/4 życia spędziłem na boisku, resztę zmarnowałem''

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cris Thug Il Fenomeno Moderator
Ekspert
Szacuny 149 Napisanych postów 17475 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 196564
Jasne ze sie oplaca odpowiednie nawodnienie jest bardzo wazne zwlaszcza przy ciezkich treningach mozesz np zakupić sól himalajska(okolo 10 zl za 1kg) i mieszac ja butelce z woda

Zmieniony przez - Cris Thug w dniu 2012-01-29 20:50:26

Ole-le, ola-la, ser del Barça és el millor que hi ha!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 237 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1247
a co sądzisz o jakiś tabletkach musujących typu np ''multiwitamina'' ? Lub o popularnym isostar, co jest pewnie lepsze od tych tabletek, chodzi mi o koncentrat jak już napisałem. Treningi na najbliższe 2 tygodnie wyglądają mniej więcej tak, poniedziałek rano siłownia, wieczorem trening na boisku, bieg na bieżni itp, wtorek rano trening lekki typowo piłkarski, wieczorem aerobik, środa rano lekki trening biegowy i ćw na koordynacje i technike, wieczorem 2x30 biegu i dobre rozciąganie ok 20-30 min, czwartek mocny trening , m.in interwały, piątek rano trening lekki typowo piłkarski a wieczorem siła na hali Sobota sparing, a niedziela 2x30 biegu, też zależy ile będę grał w sparingu, jak mało to mocny trening. Tak mniej więcej będą wyglądały najbliższe 2 tygodnie, potem szkoła się zaczyna i będzie 1 trening w dziennie. Aerobik we wt, trening w pon wieczorem i w piątek na hali to w klubie, a reszta indywidualnie. Tak sobie to na ferie ułożyłem, opinie mile widziane. ;)

''Niektórzy uważają, że Piłka Nożna to sprawa życia i śmierci.
Ja uważam, że to znacznie poważniejsza sprawa''
''3/4 życia spędziłem na boisku, resztę zmarnowałem''

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cris Thug Il Fenomeno Moderator
Ekspert
Szacuny 149 Napisanych postów 17475 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 196564
Jezeli kupujesz witaminy to wybieraj chelaty poniewaz sa najlepiej przyswajalne(z tego co czytalem kiedys witaminy musujace sa slabo przyswajalne gdyz sa to tlenki) co do isostara to z tego co patrze to lepszym wyborem byl by https://sklep.sfd.pl/Vitalmax_Ionto_Vitamin_Drink_liquid_(koncentrat)-opis256.html 

Ole-le, ola-la, ser del Barça és el millor que hi ha!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mięśnie brzucha

Następny temat

Trening 2-tygodniowy ?!!!?!!!

WHEY premium