SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Naderwany pectoras major

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12348

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 610 Napisanych postów 2027 Wiek 41 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 22077
Yoseph proponując biedakowi pompki ukazujesz zerową wiedzę na temat tej kontuzji. Zanim doradzisz pomyśl - będąc w stanie robić pompki będzie w stanie przeprowadzić normalny trening - kilka miesięcy treningu na ciężarach bliskich zeru, wyuczenie ruchu bo tego trzeba od początku się uczyć gdyż strona operowana jest złożona nienaturalnie i do tego musi się zaadoptować.
Wszelki pośpiech może zaprzepaścić wszystko. Izometria przeplatana pompowaniem na żałosnych ciężarach aż odczuje że jest ok i dopiero żòłwim tempem z ciężarem w gòrę. Znam głąba ktòry rozwalił sobie triceps ponownie bo się śpieszył - obecnie nie trenuje :)

ważna tylko jedna zasada - nauczyć się robić sylwetkę bez ciężaru, wykorzystywać wszystkie techniki ktòre ograniczą konieczność zwiększania ciężaru. Mi pasowały powtòrzenia z zatrzymaniami w połowie ruchu itd itp jest tego multum


Zmieniony przez - rarytas1 w dniu 2016-04-13 23:06:08
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
To zresztą nie pierwsza rada gdzie jej sensowność jest wątpliwa a może być nawet szkodliwa, skoro autor jest pod kontrolą specjalistów zarówno lekarza jak i fizjoterapeuty myślę że to właśnie u nich powinien czerpać źródło swojej informacji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 587 Wiek 46 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3343
I tak też robię. Fizjoterapeuta pozwolił ćwiczyć nogi, biceps i triceps na wyciągu (o ile nie muszę go ze zbyt sporej wysokości ściągać). Nawet na te partie ramion nie używam dużych ciężarów, a moje treningi skupiają się na wolnych, technicznych ugięciach i wyprostach. Klatki, ze strony prawej nie ruszam i nie ruszę dopóki nie będzie pewności, że się trzyma, a miałem przecież zagrożenie ponownym zerwaniem podczas infekcji - takim samym w sobie. Pompki to jak włączę to znacznie później - ważę 100kg. Wystartuję z malutkimi hantlami by wyuczyć na nowo ruch, a potem może dojdzie gryf. Jakoś to będzie :)

Ps. Wyżej wspominałem, że mogę wyciskać leżąc pustą rękę i to mnie cieszy na ten moment ;)



Zmieniony przez - Metalix w dniu 2016-04-14 19:50:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 258 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 10995
rarytas1
Yoseph proponując biedakowi pompki ukazujesz zerową wiedzę na temat tej kontuzji. Zanim doradzisz pomyśl - będąc w stanie robić pompki będzie w stanie przeprowadzić normalny trening - kilka miesięcy treningu na ciężarach bliskich zeru, wyuczenie ruchu bo tego trzeba od początku się uczyć gdyż strona operowana jest złożona nienaturalnie i do tego musi się zaadoptować.
Wszelki pośpiech może zaprzepaścić wszystko. Izometria przeplatana pompowaniem na żałosnych ciężarach aż odczuje że jest ok i dopiero żòłwim tempem z ciężarem w gòrę. Znam głąba ktòry rozwalił sobie triceps ponownie bo się śpieszył - obecnie nie trenuje :)

ważna tylko jedna zasada - nauczyć się robić sylwetkę bez ciężaru, wykorzystywać wszystkie techniki ktòre ograniczą konieczność zwiększania ciężaru. Mi pasowały powtòrzenia z zatrzymaniami w połowie ruchu itd itp jest tego multum




Zmieniony przez - rarytas1 w dniu 2016-04-13 23:06:08

Masakra, wy wogole czytacie co ja pisze? No raczej oczywiste ,ze nie radze mu cwiczyc od razu po kontuzji, tylko po woli zwiekszajac zakres cwiczen a pompki są różne, nawet w oparciu o kolana zmniejszy obciążenie, (to była przenośnia) aby wyczuć mięsień mądralo.
Jak wogole można napisac,ze jak zrobi pompki to zrobi normalny trening?! jak normalny trening robił biorą 150+ ?
Widze ,ze tu nawet opiekunowie działu nie myślą tylko interpretują bez sensu :)

Zmieniony przez - yoseph w dniu 2016-04-19 21:29:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Powiedz po co się spinasz ? Twoja rade jest bardzo ogólna i może być rożnie zinterpretowana przez autora i przede wszystkim jest pod opieką specjalistów co mu będą odpowiednio dawkować aktywność fizyczną.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 587 Wiek 46 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3343
Mam za sobą 20 lat na siłowni. Może nie byłem zawodnikiem wysokiej półki, ale 6 miejsce w Pucharze Pomorza i Kujaw w wyciskaniu mam zaliczone. Trenowałem z naprawdę świetnymi zawodnikami. Mogę śmiało powiedzieć, że to nie pierwszyzna dla mnie, więc na pewno nie "łykam" informacji jak żółtodziób, choć pierwszy raz mam aż tka poważny problem. Także bez obaw - nie rzuciłbym się na cycki pompując tydzień od rozpoczęcia fizjoterapii. Z drugiej strony faktycznie - forum w takim dziale jak ZDROWIE i uroda powinno być niezwykle precyzyjne, gdyż ktoś bardziej ufny może informacje tu zawarte odebrać zupełnie inaczej niż życzyłby sobie autor i po prostu zrobić sobie krzywdę.


Zmieniony przez - Metalix w dniu 2016-04-19 22:07:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Metalix
Z drugiej strony faktycznie - forum w takim dziale jak ZDROWIE i uroda powinno być niezwykle precyzyjne, gdyż ktoś bardziej ufny może informacje tu zawarte odebrać zupełnie inaczej niż życzyłby sobie autor i po prostu zrobić sobie krzywdę.
]


Dokładnie , meritum ten dział ma służyć żeby nakierować odpowiednio żeby autor wiedział co powinnien zorbić natomiast leczenie, planowanie terapii niech zostaje w kwestii specjalistów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 610 Napisanych postów 2027 Wiek 41 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 22077
Metalix a twoja kontuzja to nagły wypadek czy głupota jak u mnie - organizm ewidentnie domagał sie odpoczynku, odczuwałem miejsce zerwania na długo przed urazem ( minimum miesiąc) , napewno miałem stan zapalny ścięgna i przyczepu klatki, dodatkowo pewnie lekkie naderwanie, gdybym zluzował nigdy bym nic nie zerwał ale jak tu zluzować przy wiadrach koksu (: Odważyłem sie już na 170 kg x 3 jest 9 ty miesiąc od urazu, maksymalnie dochodzilem do 8 pow. a wiec jest dobrze i da sie z tego wyjść ale więcej na sztangę już nie zakładam, koniec z głupotami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
rarytas1
Metalix a twoja kontuzja to nagły wypadek czy głupota jak u mnie - organizm ewidentnie domagał sie odpoczynku, odczuwałem miejsce zerwania na długo przed urazem ( minimum miesiąc) , napewno miałem stan zapalny ścięgna i przyczepu klatki, dodatkowo pewnie lekkie naderwanie, gdybym zluzował nigdy bym nic nie zerwał ale jak tu zluzować przy wiadrach koksu (: Odważyłem sie już na 170 kg x 3


niekoniecznie skoro doszło do zerwania to prawdopodobnie były już zmiany strukturalne w ścięgnie i mogłoby się to stać po prostu miesiąc czy dwa później jakbyś wszedł na cięzary
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 587 Wiek 46 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3343
BPL-G
rarytas1
Metalix a twoja kontuzja to nagły wypadek czy głupota jak u mnie - organizm ewidentnie domagał sie odpoczynku, odczuwałem miejsce zerwania na długo przed urazem ( minimum miesiąc) , napewno miałem stan zapalny ścięgna i przyczepu klatki, dodatkowo pewnie lekkie naderwanie, gdybym zluzował nigdy bym nic nie zerwał ale jak tu zluzować przy wiadrach koksu (: Odważyłem sie już na 170 kg x 3


niekoniecznie skoro doszło do zerwania to prawdopodobnie były już zmiany strukturalne w ścięgnie i mogłoby się to stać po prostu miesiąc czy dwa później jakbyś wszedł na cięzary


@rarytas: Raczej nagły wypadek. Kilka tygodni robiłem ten własnie trening,. Zawsze byłem rozgrzany, no i był to ostatni ruch ostatniej serii pierwszego ćwiczenia. Klatkę robiłem raz w tygodniu na zasadach treningu holistycznego, więc miałem jedno ciężkie ćwiczenie. Co śmieszniejsze, w planach miałem potem 4 tygodnie przejść na hantle i dopiero potem pokombinować z jakimiś procentami typowo pod poprawienie życiówki. Nic mnie nie bolało. Trochę czułem łokcie, ale to mój stary problem, a HGH regenerowało mnie znakomicie. 2 tygodnie wcześniej wykonywałem tą serię z ciężarem 145kg x 4 , tydzień wcześniej bez problemu było to 150kg x 4. W dniu kontuzji miało być tak samo, a tu trzask i po zawodach....

@BPL-G: No to mnie teraz wystraszyłeś, bo co jak takowe zmiany mam gdzieś indziej??? Zaczynam myśleć o szachach :)

Ps. Mam też dobre wieści od fizjoterapeuty. Mogę zacząć wyciskać- hantlami do 3 kg :) , no ale zawsze to coś :D . Stwierdził, że jeżeli chodzi o mięsień to chirurg wykonał dobrą robotę - nie odczuwam bólu, a i w zakresie ruchu mam spory progres, nie licząc problemu przyrośniętej blizny. Także najgorsze za mną,a teraz tylko do przodu...


Zmieniony przez - Metalix w dniu 2016-04-21 12:50:24
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pulsacyjny ból głowy po treningu mma

Następny temat

cholesterol normy

WHEY premium