SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Moje teorie na temat Taekwondo

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4946

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 829 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3404
Z Oyamą i byczkami to też podobno troszkę inaczej było.

A co do pochodzenia taekwon-do, to zalecam zajrzeć też na wątek "Powtarzane mity"

Lublin - wiosenna stolica Polski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Niedziel, nie ma linków, bo jeśli się nie mylę to był program w TVP o tym. Nie oglądałem, ale cos było ponoć

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 627 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9388
A tak w ogóle to TKD trafiło do Korei Pn. chyba dopiero w latach 80, jeśli się nie mylę. A powstało o wiele wcześniej na bazie starych koreańskich stylów oraz karate itd. A więc reżym Kim Ir Sena z powstaniem TKD nie mial wiele wspólnego. A jeśli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi.

Trenerów dzielimy na dwie kategorie:
- jedni potrafią wiele rzeczy, których nie uczą
- drudzy uczą wielu rzeczy, których nie potrafią.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 829 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3404
SZTUKA WALKI JEST TAKA, JACY SĄ LUDZIE, KTÓRZY JĄ ĆWICZĄ

Nie wiem, czy komunistyczny reżim KRLD ma wpływ na działalność International Taekwon-do Federation na świecie (w Korei Północnej na pewno ma), lecz niektóre rzeczy budzą nieprzyjemne skojarzenia z poprzednią epoką. Na przykład tytułowanie generała Choi Hong Hi "Ojcem Taekwon-do" -- obowiązkowo pisane od dużej litery -- i w ogóle jakiś mistyczny stosunek do tego człowieka. Niejednokrotnie na pytanie "Dlaczego tę technikę wykonuje się tak a tak?" można usłyszeć odpowiedź instruktora "Bo generał tak powiedział".

Takie podejście źle służy zarówno pamięci mistrza Choi, jak i samej sztuce.

Lublin - wiosenna stolica Polski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jestem SXE Punx(to gwoli wyjasnienia,bo sam to jakos za bardzo za takim okrslaniem sie nie przepadam).Nie jestem weganinem, nie jestem tez wegetarianinem-SE w moim przypadku jest takie "old schoolowe"-bez uzywek,bez alkocholu,bez glupiego przypadkowego sexu itp.Z "trupów" jadam jedynie kurczaki i ryby,z produktów odzwierzęcych-jajka,mleko,sery(białe).Byłem kiedys ortodoxyjnym veganem,ale choroba i coraz cięższe potem treningi mnie zmusiły do jedzenia mięsa.
Trenuje na siłowni,sztuk walki nie trenuje,tylko nap*****lam w worek 96-),oprócz tego ostro dual and dowhill .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
Domyślam się, ze to a propos zabijania robaczków pestycydami...bo z TKD ta wypowiedz zbyt wiele wspólnego nie ma.

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 829 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3404
Podoba mi się elokwencja Galertha.

Lublin - wiosenna stolica Polski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 627 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9388
sirChris: "SZTUKA WALKI JEST TAKA, JACY SĄ LUDZIE, KTÓRZY JĄ ĆWICZĄ"

No właśnie. Przejdź się do jakiegoś klubu TKD, a zobaczysz, że jesteśmy mili, sympatyczni i nie walczymy z amerykańskim okupantem. A to, że KRLD wykorzystuje TKD w swojej propagandzie, to już naprawdę nie jest nasza wina.
Gelereth: A w ogóle w swoich rozważaniach sprowadzasz TKD tylko do ITF-u. Jest jeszcze WTF, rodemz Korei Południowej, gdzie nie ma opisywanych przez Ciebie problemów motoryzacyjnych. Każdy obywatel ma tam Hyundaya, albo przynajmniej Daewoo . Czemu zabrakło rozważań na ten temat?

Trenerów dzielimy na dwie kategorie:
- jedni potrafią wiele rzeczy, których nie uczą
- drudzy uczą wielu rzeczy, których nie potrafią.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 627 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9388
Żeby mi ktoś nie zarzucił, że sprowadzam TKD do dwóch federacji (pozdrowienia dla Gizmo ), napiszę że jest jeszcze GTF i parę mniejszych organizacji TKD.

I przemyślałem sprawę WTF-u. Na pewno jest testowany na zwalnianych masowo pracownikach Daewoo.

Trenerów dzielimy na dwie kategorie:
- jedni potrafią wiele rzeczy, których nie uczą
- drudzy uczą wielu rzeczy, których nie potrafią.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86831


Gelerth - takiego bezsensownego bełkotu i bredni dawno nie widziałem.
JAK NIE TRENUJESZ SW - TO SIE NIE WYPOWIADAJ - OK??? Napier... w worek - zamiast tworzyć takie tematy.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kata znalezione w necie

Następny temat

W wore:k z rękawicami czy bez?

WHEY premium