SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mięśnie pośladkowe

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6600

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
Na twoim miejscu Nortonie, wykorzystywałbym zasadę wstępnego wyczerpania mieśni przed cieżkimi ćwiczeniami złozonymi - pozatym, w przysiadach oraz w wyciskaniu na suwnicy, są pewne etapy na których mieśnie pośladkowe pracują szczególnie intensywne, jest to dolna faza ćwiczenia - wktórej mięśnie pośladkowe wykonują największą pracę, czyli robiąc np: Przysiad mógłbyś unikać głebokiego przysiadania - co do wyciskania na suwnicy, to nie wiem kiedy pośladki są angażone najmocniej.
Jeszcze jedno, na twoim miejscu wykonywałbym przednie przysiady na maszynie smitha, z palcami stóp nieco wystającymi poza sztangę - to jeszcze bardziej wyizoluje mięśnie czworogłowe, ze zmniejszeniem wspomagania innych grup mięśniowych.
No i teraz sprawa priorytetowa, używaj windy zamiast schodów
Niestety, to wszystko co mam do powiedzenia odnośnie całej tej sprawy i nie wiem czy jest to tak wartościowe jak wypowiedzi moich poprzedników, ale mam nadzieje że te drobinki wiedzy pomogą ci utrzymaniu pośladków w stanie...nie wystającym

"Będą w owym czasie pogłoski o walających się tu i tam róznych przedmiotach...A! I bedzie z tego powodu wielkie zamieszanie, bo nikt tak naprawdę nie będzię wiedział gdzie znajdują sie te małe rzeczy, te drobiazgi z rączką i podstawką w kształcie raffi.
W owym czasie przyjaciel zgubi młotek swojego przyjaciela a dzieci nie będą wiedziały gdzie znajdują się rzeczy ich rodziców które ich rodzice położyli tam poprzedniega dnia około godziny 20.00..."

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Dokładnie-zasada wstępnego zmęczenia mięsni może się przydac-i tak np. przysiady poprzedzić 3-4 seriami prostowań w siadzie.

Pozdrawiam wszystkich ambitnych-"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail-Moderator Działów:"Trening" & "Dla zupełnie zielonych" & "Z archiwum kulturystyki"
http://www.kulturystyka.pl/atlas/ 

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
Kruszek, wszystko to juz bylo tu powiedziane

Pozdrawiam.
Tekst tygodnia SFD: "chcem miec duzego bicepsa w krotkim czasie i nie wyczerpujacym organizm treingu"
Doradca w dziale: "Trening"
----------------------------
"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 6045 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 40153
Dokladnie, wszystko to juz bylo powiedziane, a w dodatku nie moge robic przysiadow, wiec sie pytam, ze skoro robie mase, a procz ud i posladkow to czy zrobic sobie taki trening na uda: wyprosty 4s 20-12 + uginania 4s 20-12 ?

Pozdrawiam,
NoRtOn

Pozdrawiam,
NoRtOn

*F*u*c*k* The Rest,We Are The Best

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
Zawsze się spóźnię z moimi wypowiedziami, ehhhh - no to koniec na dziś - ale chyba nie było przednich przysiadów na suwnicy smitha?

Nortonie, ale to jest trening przeznaczony na masę mięśniową, jak chcesz ja rozbudować pomijacąc ciężkie, wielostawowe ćwiczenia?
Można oczywiście trenować w taki spośob, ale czy jest sens poświecać sie tak tylko i wyłącznie dlatego ze boisz sie rozrostu mięśni posladkowych?
Moja propozycja, (mam nadzieje że nie uprzedzona) to jednostronne wyprosty nog na maszynie, to jest intensywniejsze ćwiczenie od tradycyjnego - co jeszcze poglebi wyczerpanie mięsni przed ciężkimi cwiczeniami które w treningu na masę są niezbędne!

"Będą w owym czasie pogłoski o walających się tu i tam róznych przedmiotach...A! I bedzie z tego powodu wielkie zamieszanie, bo nikt tak naprawdę nie będzię wiedział gdzie znajdują sie te małe rzeczy, te drobiazgi z rączką i podstawką w kształcie raffi.
W owym czasie przyjaciel zgubi młotek swojego przyjaciela a dzieci nie będą wiedziały gdzie znajdują się rzeczy ich rodziców które ich rodzice położyli tam poprzedniega dnia około godziny 20.00..."



Zmieniony przez - Kruszek w dniu 2003-02-05 01:02:50

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 12783 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 104474
Czytajcie dokładnie, przeciez cały czas w treningu Norton ma wyprosty przed wyciskaniami, napisał to w pierwszym poście, a masy nóg już nie chce bo ma 66cm(ten wymiar to chyba mie się przysnił )

Tak Norton,ja bym nawet zrobił po 5 serii własnie 20-12





Tekst tygodnia SFD
Cyt."Prosiłbym o treningżeby schudąć mieć mase mięsniową ale gówie mi chodzi o siłe."

"Moderator w dziale Trening"

Zmieniony przez - brutus w dniu 2003-02-05 09:49:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
Ufff, wreszcie.... bez powtarzanie prosze.

Pozdrawiam.
Tekst tygodnia SFD: "chcem miec duzego bicepsa w krotkim czasie i nie wyczerpujacym organizm treingu"
Doradca w dziale: "Trening"
----------------------------
"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 6045 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 40153
brutus, a moglbys mi jeszcze powiedziec czy taki trening ogolny calego ciala na mase bedzie ok. tzn co czego jestem pewien to nie daje do kontroli, tylko interesuja mnie barki oraz triceps:
tzn tric robie po klacie w ktorej byly 4wyciskania sztangielek skos+4wyciskania sztangi plasko+4rozpietki skos a na triceps robie:
1) pompki na poreczach 3s 8-6 powt
2) francuz 3s 10-8 powt
3) wyciag prostowanie 2s ok 10 powt
lub
1) wyciag prostowanie 3s 12-8 powt
2) francuz 3s 10-8 powt
3) szwedzkie pompki na dwoch lawkach 2s ok 10 powt

chodzi mi o mase i zaznaczam, ze robie trica po klatce i jestem na kreatynie teraz, wiec te 8 serii nie bedzie iloscia zbyt duza.
Jedna prosilbym Ciebie brutus o ewentualne skorygowanie treningu trica na mase.

No i barki: (robie w piatek jako pierwsza partie)
wyciskania z klaty 4serie 12/10/8/8 powt
unoszenia boczne na stojaco 4serie ok 10-8 powt
unoszenia boczne w opadzie 4serie ok 12-10 powt
+na czworoboczne 4s szrugsy ze sztangielkami 12-8 powt

Dzieki z gory za pomoc

Pozdrawiam,
NoRtOn

Pozdrawiam,
NoRtOn

*F*u*c*k* The Rest,We Are The Best

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
Hmm co do trcia to bylbym za 2 planem, gdyz w pierwszym, pierwsze cwiczenie czyli pompki na poreczach mozna dalej podpiac pod klate a to juz troche duzo serii, oczywiscie jezeli mialbys gdziekolwiek dawac te pompki to najlepiej na poczatku, jednakze takie meczenie klaty i nie calkowite meczenie trica tymi pompkami wg. mnie da gorsze rezultaty niz trening typowy na tricepsa.
W barkach ok tylko moze daj unoszenia boczne jako 1 cwiczenie a wyciskanie jako 2.

Przepraszam brutus, ze sie wepchalem

Pozdrawiam.
Tekst tygodnia SFD: "chcem miec duzego bicepsa w krotkim czasie i nie wyczerpujacym organizm treingu"
Doradca w dziale: "Trening"
----------------------------
"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 6045 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 40153
ale jeszcze i tak poczekam na wypowiedz brutusa, masz racje chyba co do pompek na poreczach, ale oczywiscie robie je w pozycji pionowej i nie za bardzo opuszczam sie, ale jakie cwiczenie zamiast tych pompek jako 1wsze cwiczenie tricea thx

Pozdrawiam,
NoRtOn

Pozdrawiam,
NoRtOn

*F*u*c*k* The Rest,We Are The Best

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na siłe.

Następny temat

Ludzie opamiętajcie się!

WHEY premium