SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Melatonina problemy ze snem

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 208

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 16 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 300
witam mam 15 lat i ostatnio mialam tak ze czasem mialam problem z zasypianiem a dokladnie musiałam leżeć w łóżku 2 h żeby dopiero zasnąć nie zdarzało sie to jakos codziennie ale może 2 razy w tygodniu? ale mialam to moze łącznie juz 4-5 razy w ciągu 3 tygodni jakos i zamówiłam sobie melatonine 1 mg i zaczęłam stosowac(juz stosuje tydzien) i zasypiam szybko czasem sie budze ale teraz martwię się ze bez niej nie zasne i jak odstawie to znowu będą te problemy:(( przejmuje się tym .
i zaczelam tez dbac o higiene snu (spacery, wywietrzanie pokoju, zero niebieskiego światła itp..) nie wiem co o tym myslec i co dalej robic


Zmieniony przez - kotwiczka101 w dniu 2023-10-16 14:11:33
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 377 Napisanych postów 742 Wiek 34 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 5822
Ja miałem podobny problem kiedy byłem na redukcji i na kolację jadłem za mało węglowodanów jak przestawiłem sobie posiłki tak żeby coś zostało na wieczór z węgli to sytuacja się naprawiła może też ci to pomoże.
Wspominam o tych węglach bo ciało sobie je przetwarza na melatoninę właśnie.
(1mg tabletki to nic strasznego bardzo mała dawka)
Oczywiście to tylko jedno rozwiązanie jak jest coś cię stresuje w ciągu dnia to też na pewno ma wpływ na zasypianie albo coś bardziej trywialne jak ilość tlenu w pokoju temperatura albo inni domownicy
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
witorrr98 Doradca
Ekspert
Szacuny 545 Napisanych postów 1471 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 20869
Zadbaj o higienę snu, jeżeli martwisz się o to czy zaśniesz, nakładasz sobie dodatkową presję i tak się nakręcasz. Kładź się spać regularnie i wstawaj o tych samych godzinych. Wprowadź sobie dodatkowy wysiłek tlenowy lub siłowy w zależności od tego co ci pasuje, a w razie czego zwiększ sobię dawkę melatoniny, bo ten 1mg to najniższa możliwa dawka. Pamiętaj, że melatonina nie wpływa na jakośc snu, a jedynie pomaga w samym zaśnięciu. Budzenie się w nocy może być wynikiem stresu lub okresu dojrzewania.


Zmieniony przez - witorrr98 w dniu 2023-10-16 14:49:14
2

Siła ponad wszystko.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94784 Napisanych postów 364790 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1670094
Jak już chłopaki napisali zadbaj o podstawy a wracając do melatonina myślę że warto ją suplementowac,poza snem ma sporo innych fajnych właściwości. Ja osobiście stosuje melatonina wraz z gaba
1

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929
Za młody jesteś na problemy ze snem... za dużo scm/ekranów/tv.. Dbaj o swoje zdrowie w tym higiene snu przyniesie to efekty.
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12077 Napisanych postów 160534 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234796
Ogólnie nie masz co się obawiać i nakręcać bo sam fakt że myślisz o tym Będziesz leżał i nakręcał swoją psychikę że nie wziąłeś melatoniny i nie uśniesz będzie powodował że faktycznie tak też będzie się działo. Tutaj faktycznie Ja mając 15 lat pamiętam że zasypiałem od strzała nie było tak że problemów z wybudzaniem się w nocy ale nie było też takiego dostępu do ekranów jak obecnie. Pomyśl może o tym aby zainwestować w okulary blokujący niebieskie światło i nosić już je od godziny 18:00. Ważne jest również to co zjadasz przed snem
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Blizny po zabiegu usunięcia ginekomastii

Następny temat

Kontuzja odcinka lędźwiowego kręgosłupa

WHEY premium