SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Melatonina ?

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 12714

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Masz racje Kain, melisa to dobre zioło, trzeba jednak stosowac ją systematycznie

szukala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Melisę popieram, ale chmiel odradzam! Uspokajający składnik chmielu - lupulina, również hamuje testosteron.

S. Ambroziak

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
Sławku a posiadasz jakieś artykuły na temat melatoniny i jej złego wpływu na testosteron /?

TEXT ROKU
"czy jak jem te metki to sie wiecej czeba jesc? bo ja to wogole niejem duzo , bo łeee , ale brat mi mowil ze jak bede jadl metki to musze do szkoly brac z 2 kromki chleba"

"...A gdy byli na polu, Kain rzucił się na swego brata Abla i zabił go. Wtedy Bóg zapytał Kaina: Gdzie jest brat twój, Abel? On odpowiedział: Nie wiem. Czyż jestem stróżem brata mego?..."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
To jest akurat informacja, którą znajdziesz w każdym, aktualnym podręczniku endokrynologii. Jak będziesz miał kłopot, to znajdę i podam Ci jakieś źródło.

S. Ambroziak

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
byłbym bardzo wdzięczny.

TEXT ROKU
"czy jak jem te metki to sie wiecej czeba jesc? bo ja to wogole niejem duzo , bo łeee , ale brat mi mowil ze jak bede jadl metki to musze do szkoly brac z 2 kromki chleba"

"...A gdy byli na polu, Kain rzucił się na swego brata Abla i zabił go. Wtedy Bóg zapytał Kaina: Gdzie jest brat twój, Abel? On odpowiedział: Nie wiem. Czyż jestem stróżem brata mego?..."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 550 Wiek 47 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10905
dobrze wiedzieć THX

Nie dbam o aprobatę. Żądam braw.

"Ha! Mam młot Thora! - Czy teraz będę mógł rozmawiać z rybami?"
**********
[http://romb.org.pl] 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Kain - najprościej - wejdź do jakiejś księgarni naukowej, gdzie mają literaturę medyczną, poproś o jakiś podręcznik endokrynologii, poszukaj rozdziału - "Hormony szyszynki", przeczytaj, a potem oddaj książkę...
Chyba, że Ci się spodoba - to ją kup sobie.

S. Ambroziak

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
ok dziś rozpoczne "dochodzenie"

"Kane stał przed leżącym w groteskowej pozie ciałem Krzyżowca, oddychając ciężko wielkimi haustami powietrza. Cienkie stróżki pary unosiły się jeszcze z ociekającego miecza i poplamionych krwią kamieni. Zmieszane z jego gorącym oddechem rozpływały się, niknąc w porannej mgle"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
zaczynamy

"Kane stał przed leżącym w groteskowej pozie ciałem Krzyżowca, oddychając ciężko wielkimi haustami powietrza. Cienkie stróżki pary unosiły się jeszcze z ociekającego miecza i poplamionych krwią kamieni. Zmieszane z jego gorącym oddechem rozpływały się, niknąc w porannej mgle"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
"The effects of exogenous melatonin on endocrine function in man.

Wright J, Aldhous M, Franey C, English J, Arendt J.

At two different times of year (spring and autumn) an oral preparation of the pineal neurohormone melatonin, or placebo, was administered to 12 healthy volunteers (10 men and two women in spring: the same group minus one man in autumn) daily at 1700 h for 1 month (spring), or 3 weeks (autumn) using a double-blind cross-over protocol. The daily dose was 2 mg melatonin in 5 ml corn-oil, and placebo consisted of the vehicle only. In spring the anterior pituitary hormones LH, PRL, GH together with T4, cortisol, testosterone and melatonin were measured at 1- to 6-h intervals for 24 h in plasma on the day following the last dose. In autumn PRL, cortisol and melatonin levels were measured on the last day of treatment. Subjective fatigue, mood and sleep records were kept throughout the studies. Melatonin increased early evening fatigue and actual sleep, but had no effect on mood: these results are reported in full elsewhere. Melatonin administration had no effect on the levels or 24-h rhythm of LH, GH, T4, testosterone or cortisol. An earlier fall in the nocturnal PRL was observed on both occasions. Overall PRL levels were higher in spring than in autumn. In five of the subjects, the secretion of endogenous melatonin was advanced by 1-3 h in the presence of exogenous melatonin. These observations suggest that the potential therapeutic use of melatonin as a hypnotic or in the treatment of jet lag is unlikely to be complicated by undesirable endocrine effects."

"Kane stał przed leżącym w groteskowej pozie ciałem Krzyżowca, oddychając ciężko wielkimi haustami powietrza. Cienkie stróżki pary unosiły się jeszcze z ociekającego miecza i poplamionych krwią kamieni. Zmieszane z jego gorącym oddechem rozpływały się, niknąc w porannej mgle"
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kreatyny i inne bzdety

Następny temat

Piotrek podbija TV, polski Schwarzenegerr ;-)

WHEY premium