SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masa czy już redukcja?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2863

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

M

Wiek

19

Waga

66

Wzrost

175

Cel treningowy

?

Staż treningowy na siłowni

6 miesięcy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
deja vu
Mój patent na ziemniaki - to ziemniaki pieczone w piekarniku, bo gotowane to faktycznie tak średnio-średnio Możesz tez podroby do diety właczyć - o ile jadasz - wartości odżywczych sporo, a jest to wariant ekonomiczny.


Pieczone to już szybciej Jadam podroby - głównie wątróbkę, nie za często, ale zdarza się. Dzięki jeszcze raz!

Viren
A po co suplementy witamin i minerałów? Masz stwierdzone niedobory?


Nie mam takowych stwierdzonych. Ogólnie dość dawno nie robiłem badań - własnie na dniach się wybieram.
Zakupiłem je, by ewentualne niedobory uzupełnić. Po kilku dniach jak zacząłem brać to moje samopoczucie jakby poprawiło się nieco... Może kwestia psychiczna. W każdym bądź razie jak mi się skończą to nie zamierzam kupować następnych, przynajmniej póki co.


Zmieniony przez - Diuheato w dniu 2017-03-29 20:11:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Jak nie masz stwierdzonych niedoborów to nie ma sensu raczej brać witamin i minerałów syntetycznych, dodaj do diety warzywa i owoce to problem sam się rozwiąże i nie będzie możliwości przedawkowania.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Moim zdaniem na 3000kcal ulejesz się jak nic. Niby wpadło te dodatkowe 10kg, ale to była bardzo "brudna" masa. Zresztą, sam sobie odpowiedz na pytanie czy jesteś zadowolony z tego fałdu na brzuchu, a podbijając kalorie będzie tylko rósł.Podaj różnicę w obwodach przed masą i obecnie, bo zapewne mierzyłeś.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
_Szajba_
Moim zdaniem na 3000kcal ulejesz się jak nic. Niby wpadło te dodatkowe 10kg, ale to była bardzo "brudna" masa. Zresztą, sam sobie odpowiedz na pytanie czy jesteś zadowolony z tego fałdu na brzuchu, a podbijając kalorie będzie tylko rósł.Podaj różnicę w obwodach przed masą i obecnie, bo zapewne mierzyłeś.


Dzisiaj 5 dzień jak jem te 3000 kcal - póki co przez te dni stoi na 66.1 kg na czczo.
Nie jestem zadowolony z tego brzucha... Ani trochę.

Co do obwodów:
Mierzyłem, zapisywałem, a teraz nie wiem gdzie mam notatnik z wakacji. Jednak na 90% te wpisane w profil na potreningu.pl są z przed tego okresu "masy".

(strzałkami określam stan na dzień dzisiejszy)

OBWÓD BICEPSA
29 cm -> 32 cm

OBWÓD KLATKI
84 cm -> 93 cm (wdech)

OBWÓD UDA
47 cm -> 55 cm

OBWÓD W PASIE
75 cm -> 80 cm

WAGA
57 kg -> 66 kg

OBWÓD BIODER
84 cm -> 83 cm

OBWÓD PRZEDRAMIENIA
29 cm (był źle liczony tutaj - z łokciem) -> 28 cm

OBWÓD ŁYDKI
34 cm -> 37 cm
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
@_Szajba_, dodasz coś jeszcze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
No co tu dodawać. Wzrost 176, waga 66kg, a w pasie 80cm. Sam napisałeś, że nie jesteś zadowolony z brzucha, a na masie będzie tylko przybywało. Zajrzyj do działu odżywianie, poproś o poradę dotyczącą diety, ustal zapotrzebowanie na zero, trenuj i obserwuj.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Problem jednak w tym, że kalkulatory wykazują u mnie zapotrzebowanie na ok. 2900 kcal uwzględniając 3x trening / tydz., podobnie gdy liczę że wzoru (to jest na "zero"), a wyżej natomiast zaproponowano mi bym zaczął od 2600 kcal już na masę. Fajnie by było sobie zredukować ten brzuch, ale czy nie wrócę do stanu z wakacji? Nie wiem czy tego tłuszczu rzeczywiście jest tak dużo, w momencie gdy na rękach są widoczne żyły.

Zejdę na 2600 kcal i będę obserwował.


Zmieniony przez - Diuheato w dniu 2017-03-30 19:24:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Podstawiłem Twoje dane do kalkulatora Ostaszewskiego wybierając mezomorfa. Nie wiem skąd Ci się wzięło że jesteś ektomofikiem skoro udało Ci się powiększyć masę o 10 kg w ciągu pół roku w wieku 19 lat. Mezomorfik będzie bezpieczniejszym wyborem.
Zakładając 3 treningi w tygodniu, 45 minut, ze średnią intensywnością wychodzi ok 2400kcal by zachować wagę ciała.
Najczęstszym problemem redukcji, jest to że ludzie przewartościowują swoje zapotrzebowanie

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No dobrze, dziękuję. A uważasz, że powinienem redukować czy pozostać na lekkiej nadwyżce?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Zejdź na zero czyli ok 2400 kcal, zastosuj się do wskazówek Virena i obserwuj.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Poprawa mobilności w przypadku bardzo płytkiego przysiadu ze sztangą

Następny temat

Prośba o poradę

WHEY premium