SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mafia Farmaceutyczna, Lekarze przeginaja pale a mysla ze "lecza" spoleczenswto

temat działu:

Robert Burneika - Hardcorowy Koksu

Ilość wyświetleń tematu: 10915

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miczelx ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 907 Napisanych postów 35146 Wiek 84 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 814700
no zgadza się tylko że w krajach zachodnich to wszystko jakoś funkcjonuje

Myslisz sie, jak narazie w Polsce macie bardzo dobra sluzbe zdrowia, niestety pewnie nie na dlugo, bo to kosztuje panstwo zbyt wiele,
dzis nawet weszla jakas ustawa , teraz lekarz bedzie odpowiedzialny za sprawdzenie czy pacjent jest ubezpieczony, czego oczywiscie lekarze nie sa w stanie sprawdzic, w konsekewncji beda przepisywac leki nierefundowane, by nie narazic sie NFZ

Wracajac do porownania Polski do zachodu, to specjalistow mamy naprawde dobrych, ponadto lekarze pierwszego kontaktu posiadaja naprawde ogromna wiedze w porownaniu do lekarzy np w UK,
W UK rozlozyla Cie choroba max, dzwonisz do kliniki, zapomnij ze tego dnia zostaniesz umowiony, w najlepszym przypadku na drugi dzien, ale czesciej 2,3dni , a w Polsce idziesz , czekasz w kolejce z godzine czy 2 i jestes przyjety.
Dentysta ? w PL nadal mozna sie umowic za free, w UK nie ma wogole dentystow za free, niektorzy sa dofinansowani przez tutejszy NHS, ale do takich ciezko sie dostac, no a w sytuacji naglej pozostaje tylko pelna platnosc i to konkretna,

a ze farmacja to ogromny biznes to juz temat rzeka, wypisywanie niepotrzebnych lekow etc no coz, kasa kasa kasa

Zmieniony przez - miczelx w dniu 2011-11-07 10:52:54

BO LEPIEJ BYSMY STOJAC UMIERALI NIZ MAMY KLECZAC NA KOLANACH ZYC!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 22991 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 173464
Z tego co piszesz mamy tu naprawdę różowo, lecz się z tym nie zgodzą.

Lekarz pierwszego kontaktu może i jest w miarę szybko 'dostępny' lecz tak naprawdę w większości przypadków (poza przeziębieniami etc.) niewiele pomocny i jedyne co robi i robić może to kierować do specjalisty, gdzie zapisy w większości przypadków wynoszą minimum pół roku, a w najlepszym wypadku około 3 miesiące.

Sam miałem problem z dolnym odcinkiem kręgosłupa i bujałem się od drzwi do drzwi przez rok czasu, a gdybym nie zrobił w późniejszym okresie czasu wszystkiego prywatnie łącznie z rehabilitacją czy rezonansem bujałbym się z tym do końca 2012, bo i na ten czas byłem pozapisywany i nikogo specjalnie nie interesuje że nawet nie możesz chodzić...

Ja w swojej styczności ze służą zdrowia - publiczną, trafiłem raz jedyny na lekarza którego interesował pacjent.

Zmieniony przez - Amentoris w dniu 2011-11-07 13:10:37

"That's not normal because we don't want to be normal.
Normality is what weak people call living. I call it death."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1700 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17197
ja powiem od siebie
moja dzieczyna ma od kilku lat problemy z kolanami

chodzila po lekarzach,
poszla nawet prywanie, do ordynatora oddzilu ortopedycznego czy cos,
dal jaj operacje
przelezla w szpitalu
potem bylo jesxcze gorzej
nie mogla duzo chodzic
o tancu mogla zapomniec
dostala zastrzyki, nic jej nie pomoglo
jedyna rzecza ktora mowili lekarza to brak mazi miedzystawowej

pojechala do wareszawy, do kliniki
lekarz widzac jak idzie powiedzial jej z miejsca, bez badan,
ze problemem jest brak rozwinietej czesci miesni uda
dobrze mowil
rehabilitacje pomoglo
niestety, dala sobie spokoj jak tylko zaczelo jej rpzechodzic
dzis jej to wraca, i wroci na pewno
ale nikt nie moze jej przekonac

wiec jak widac - niby, sie mowi, ze ciezko jest skonczyc emdycyne i zostac lekarzem, a jak widac, wciaz za latwo
ludzie ida na lekarza nie z powolania, a dla kasy jak to bywa coraz czesciej rowniez w innych jak nie w wiekszosci dziedzinach

a to, ze faraceutyka to jedna wielka mafia, wiadomo nie od dzis
byla, jest i bedzie, i raczej nikomu nie uda sie tego zmienic
za duzo $$$
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 702 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11266
Pyerdolycie hipolicie.
Tak się składa że mój starszy jest lekarzem (chirurgiem) i wiem jak to wygląda od podszewki. Porównajcie sobie zarobki lekarzy w stanach a naszych. U nas lekarz pracuje średnio 400- 500 godzin miesięcznie, połowa z tego to nadgodziny bo za śmieszny kontrakt nie da się wyżyć.
Żenujące jest to ujadanie na naszych lekarzy. Postój sobie nad stołem operacyjnym 400 godzin w miesiącu, przyjmij kilkuset często brudnych, niedomytych, śmierdzących lujów którzy nie mają żadnego szacunku do twojej pracy. Stary często opowiadał jak szyjąc pijanego faceta ten go wyzywał od kurv i szmat a on nie mógł nic mu zrobić. Zaszyte nożyczki? Bo w mediach się dowiedziałeś takich bzdur to od razu w to wierzysz. Błędy się zdarzają ale są niezwykle rzadkie. Kwestia przemęczenia. Telewizja lubi sensacje i nawet w pięknych perfumach "kokos szanel :D" znajdą swąd. W stanach pracę wykonywaną u nas przez jednego lekarza wykonuje 3 zarabiając przy tym krocie.

Zmieniony przez - zig25 w dniu 2011-11-07 13:56:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 920 Napisanych postów 55283 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 336126
Dwa miesiące temu zmarł lekarz z wyczerpania. Zmarł w pracy pracując 5ty dyżur pod rząd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 215 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1450
ostatnio co teraz wprowadzili to formularz ktory podpisuje sie przed operacjami itd to chyba podobnie jak na zachodzie zabezpieczenie dla nich ze jak cos odp******i sie to oni za nic nie odpowiadaja bo wszystko było w formularzu i z tego wszystkiego tylko korzysta panstwo lekarze chociaz zdarza sie ze i ludzie kreca jaksie da w szpitalach sztuczne choroby itd zwolnienia l4 .
...
Napisał(a)
Usunięty przez miczelx za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 702 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11266
...
Napisał(a)
Usunięty przez miczelx za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 215 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1450
...
Napisał(a)
Usunięty przez miczelx za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 702 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11266
...
Napisał(a)
Usunięty przez miczelx za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 215 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1450
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

RADIO KOKSU _Hardcorowe Radio Koksu -dyskusje na temat poszczegolnych odcinkow.

Następny temat

HARDCOROWA PACZKA SWIATECZNA - Akcja Charytatywna ruszyla....

WHEY premium