SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dla tych co mysla ze Walesa ( bolek ) jest bohaterem narodowym

temat działu:

Robert Burneika - Hardcorowy Koksu

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9746

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10873 Napisanych postów 49726 Wiek 27 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 57816
Dedykuje szczegolnie OloKK.

Dla tych co mowia ze to konspiracja to KIJWAMOKO
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 223 Napisanych postów 1799 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 102820
Patrząc na dział Koksa to widzę tutaj wielki syf....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10873 Napisanych postów 49726 Wiek 27 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 57816
A jak widze mowienie prawdy i uswiadamianie ludzi, dla mnie to nie syf.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 223 Napisanych postów 1799 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 102820
Są od tego odpowiednie fora, nie sportowe. Bez spiny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10873 Napisanych postów 49726 Wiek 27 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 57816
Spiny brak, ale te odpowiednie fora sa tak monitorowane pzez odpowiednich modow ze nic bys nie przeczytal, niestety taka prawda.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 34575 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 195972
Zmieniony przez - OloKK w dniu 2012-02-09 18:28:03

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10873 Napisanych postów 49726 Wiek 27 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 57816
Dobra muza, pewnie nawet nie obejrzales o zdrajcy narodowym bolku, bo o nim jest temat , wiec prosze nie spamuj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 468 Napisanych postów 52009 Wiek 50 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 199648
Na rozgrzewkę


Dokumenty Bezprawia


KONFIDENCIz archiwów MSW*

*(Ministerstwo Spraw Wewnetrznych)

Dodatek nadzwyczajny do dziennika GŁOS 14 II - 16 II 1997 Nr 3W ostatni czwartek, po tygodniowej zwłoce, opublikowano projekt ustawy uchwalonej przez komisję pod przewodnictwem posła Pęka. W opinii potocznej komisja ta miała zajmować się przygotowaniem ustawy lustracyjnej. W istocie jej projekt, ma na celu uniemożliwienie lustracji i co więcej, wprowadzenie na nowo cenzury uniemożliwiajacej podawanie informacji o agenturalnej przeszłości ludzi aspirujacych do najwyższych urzędów Rzeczpospolitej. Przesądza o tym art. 31 p. 3. i 4. projektu ustawy, nakładający kary więzienia, - nawet do 10 lat - za publikowanie informacji o agenturze.

Oznacza to, że ustawa przygotowana przez p. Pęka, Lityńskiego i innych koncentruje się na ochronie dobrego imienia donosicieli, zamiast chronić interes państwa, i obywateli. Należy się spodziewać, że komunistyczny sejm uchwali tę ustawę a UOP i policja, gdzie wciąż dominują pracownicy b. SB z radością zaczną wsadzać do więzienia wszystkich, którzy ośmielą się przypominać zbrodniczą przeszlość dzisiejszych dygnitarzy.

Tak to zabezpieczają się byli komuniści i ich sojusznicy w przeddzień wejścia Polski do NATO i uwolnienia się od gorsetu sowieckich zakazów i nakazów.

Póki więc jeszcze ustawy tej nie uchwalono, publikujemy dane zawarte w tzw. "liście Macierewicza" i tzw. "liście Milczanowskiego".

Obie te nazwy są oczywiście umowne.

Ta pierwsza jest w istocie listą powstałą na zadanie uchwały sejmu z 28 maja 1992 r. Minister Antoni Macierewicz był jej wykonawcą i po dostarczeniu przezeń pierwszej partii nazwisk został wraz z całym rządem odwołany przez koalicję strachu składajacą się z SLD-UW i PSL przy wsparciu Lecha Wałęsy.

Na liście tej znalezli się tylko ci ówczesni dostojnicy, którzy odnotowani byli z całkowitą pewnością w archiwach MSW jako tajni współpracownicy Urzędu Bezpieczeństwa lub Służby Bezpieczeństwa.Inaczej wygląda sprawa z tzw. "listą Milczanowskiego". O jej istnieniu wiedzieli tylko zaufani ludzie spośród polityków, "okrągłego stołu", którym dane te pokazywał Milczanowski.

Lista powstała latem i jesienią 1991 r. i obejmowała wszystkich kandydatów w ówczesnych wyborach sejmowych. Ani oni, ani ich partie nie wiedzieli, że taka lustracja jest dokonywana, i że dane te są wykorzystywane także w wewnętrznych rozgrywkach. Ówczesny premier J. K. Bielecki, oraz ówczesny minister spraw wewnętrznych Majewski, odcięli się od Milczanowskiego twierdząc, że nigdy nie wydawali polecenia stworzenia takiej listy, ani też nic nie wiedzieli o tej inicjatywie Milczanowskiego. Listę znaleźli dopiero pracownicy ministra Macierewicza podczas przygotowań do lustracji w 1992 r.Sam Milczanowski początkowo się do niej nie przyznawał. Na liście tej oprócz agentów znaleźli się także kandydaci na tajnych współpracowników,, co oznacza, że mogli to być także ludzie nieświadomi zamiarów SB wobec siebie. Tych danych w materiałach podanych poniżej nie przedrukowujemy ograniczając się tylko do informacji całkowicie pewnych - czyli do danych o tajnych współpracownikach. Na koniec zwróćmy uwagę, że zarówno Milczanowski jak i jego zwolennicy tak z Unii Wolności jak i spośród przyjaciół Lecha Wałęsy, wielokrotnie poddawali w wątpliwość wartość danych ujawnionych przez Macierewicza.

Tymczasem po porównaniu tych list okazuje się, że 90% nazwisk przekazanych przez Macierewicza znajduje się także na liście Milczanowskiego. Różnica zaś wynika stąd, że Macierewicz potrafił zmusić pracowników wywiadu do przekazania danych z ich archiwów, tak więc na jego liście znaleźli się także donosiciele z wywiadu. Podkreślmy, że nie chodzi tu o obywateli innych krajów pracujących dla wywiadu PRL, lecz o tajnych współpracowników wywiadu związanego z sowietami, którymi byli tylko polscy obywatele zajmujący obecnie wysokie stanowiska.

Dziś jak się wydaje nie ma już wątpliwości, jak wielkie szkody wyrządzają Polsce pracownicy i współpracownicy UB i SB zajmujący wysokie stanowiska w polskiej gospodarce i polityce. A mimo to wciąż decydują oni o losach polskich banków, urzędów i rozstrzygnięć sejmowych. Publikujemy więc znane listy tych, którzy w archiwach MSW figurują jako agenci, by wkrótce, dokonując wyborów, wyborcy wiedzieli kto jest kim.

Objaśnienia pojęć występujących w "liście":


Tajny współpracownik (TW) - najwyższa kategoria całkowicie świadoma współpracy z SB.

Kontakt Operacyjny (KO) - niższa od TW kategoria współpracownika tajnych służb PRL.
Była to współpraca nie zawsze świadoma

Lokal kontaktowy (LK) - lokal konspiracyjny SB do spotkań z agenturą

Sprawa obiektowa - sprawa operacyjna zakładana przy rozpracowywaniu określonych organizacji lub środowisk (czyli obiektów).

PG - pion gospodarczy MO.

Figurant - osoba występująca w sprawie prowadzonej przez SB, albo osoba, którą zainteresowało się SB.

za: Dodatek nadzwyczajny do dziennika GŁOS 14 II - 16 II 1997


"Lista Maciarewicza" ROK 1992Dnia 4 czerwca 1992 r. minister spraw wewnętrznych Antoni Macierewicz przesłał prezydentowi, premierowi, marszałkom Sejmu i Senatu, I prezesowi Sądu Najwyższego i prezesowi Trybunału Konstytucyjnego dokument zawierający dane dotyczące dwóch czołowych reprezentantów państwa:

> LECH WAŁĘSA (Prezydent RP, TW „Bolek”)
Figuruje w KW MO Gdańsk oraz w kartotece informacyjnej wydz. II BEiA UOP i kartotece komputerowej ZSKO. Zarejestrowany 29.Xll.70 r. pod numerem 12535 przez wydz. III KW I MO Gdańsk. Akta archiwalne zachowane. 19 czerwca 1976 roku zaprzestano kontaktów z powodu niechęci „Bolka” do współpracy. TW „Bolek” od 1970 do 76r. przekazywał SB informacje dotyczące destrukcyjnej działalności niektórych pracowników stoczni. W styczniu 71 poinformował m.in. o tym, że jego koledzy z wydziału W-4: Jasiński, Kontor i Popielawski szykują akcję strajkową. W innym raporcie prosił, by SB wzięła go na przesłuchanie, co pozwoliłoby mu uwiarygodnić się przed kolegami.

Za przekazane informacje „Bolek” był wynagradzany na łączną sumę 13.100 zł. W czasie prezydenckiej kampanii - przed wynikami I tury - (gdy w szefem UOP był Antoni Milczanowski) dokonano ekspertyzy zgodności pisma Lecha Wałęsy z raportami podpisanymi przez TW „Bolek”. Centralne Laboratorium Kryminalistyki, które wykonywało ekspertyzę, uchyliło się od wydania jednoznacznej opinii, ponieważ dostarczono mu jedynie kserokopie raportów, a nie oryginały. Wśród dokumentów związanych z Lechem Wałęsą znajduje się notatka służbowa z 1992 r. podpisana przez dyrektora Zarządu Kontrwywiadu UOP Konstantego Miodowicza. Podajemy jej treść:

„1. Podług kpt. xxx (pracownika merytorycznego byłego przedstawicielstwa KGB) oraz mjra yyy (rezydenta warszawskiej KGB), służba, którą reprezentują jest w posiadaniu materiałów świadczących o fakcie współpracy Lecha Wałęsy Z b. SB, MSW i PRL. Zdaniem mjra yyy, grafolodzy nie mieliby trudności z potwierdzeniem ich autentyczności.

2. Informacje agenturalne uzyskane w ostatniej dekadzie, w okolicznościach czyniących mało prawdopodobną tezę, iż stanowiły element zaplanowanych działań o charakterze inspirująco-dezinformującym."

WIESŁAW CHRZANOWSKI (ZChN, Marszałek Sejmu RP, TW "Zuwak", TW "Spółdzielca") Figuruje w księdze inwentarzowej Wydz. III BEiA UOP oraz w kartotece ogólnoinformacyjnej Wydz. II BEiA UOP. Zarejestrowany najpierw w UBP Warszawa, następnie 13.03.74 pod nr 4976 przez wydz. III KWMO Warszawa oraz 11.06.86 pod nr 74495 przez wydz. IX Dept. I Warszawa. Nr arch. 1610/1; nr arch. 10530/1, data archiwizacji 8.11.89, nr mikrofilmu 22911/1. Miejsce złożenia akt wydz. III BEiA UOP. Akta archiwalne zachowane. Data zaprzestania kontaktów 22.06.76.

Tego samego dnia minister Macierewicz przesłał do Sejmu dokument zawierający dane dotyczące 64 ministrów, członków parlamentu i wysokich urzędników Kancelarii Prezydenta:

POSŁOWIE :BENTKOWSKI ALEKSANDER Imię ojca: Franciszek, ur. 41-02-14 Stanisławów Ukraina, poseł, partia: PSL kategoria: 1. TW kryptonim: Arnold, kryptonim: Kamil, figuruje w: - księdze inwentarzowej Wydz. III BEiA UOP, - księdze inwentarzowej WUSW Rzeszów nr 1 - kartotece ogólnoinformacyjnej Wydz. II BEiA UOP, nr rej. data rej. organ rejestrujący 1. 11861 77-04-29 Wydz. II WUSW Rzeszów, nr archiwalny data archiwizacji nr mikrofilmu 1. 24248/I 91-10-31 24248/1 1. BEiA UOP Warszawa Akta archiwalne zachowane Materiały archiwalne zawierają dokumenty sygnowane przez w/w osobę.


BONI MICHAŁ JAN Imię ojca: Władysław, ur. 54-06-10 Poznań, poseł , partia: KLD kategoria: 1. TW-k kryptonim: Znak, 2. TW, kryptonim: Znak, figuruje w: nr rej. data rej. organ rejestrujacy 1. 55946 88-02-15 Wydz.III-2 SUSW Warszawa 2. 54946 88-11-29 Wydz.III-2 Warszawa Adnotacja: materiały zniszczono dn. 90-01-00 Dotychczas nie odnalezione. data zaprzestania kontaktów: 1. 90-01-05


BORAL MAREK TADEUSZ Imię ojca: Antoni, poseł, Klub SLD czł. kategoria: TW kryptonim: Klementyna, figuruje w: - księdze inwentarzowej WEiA Del. UOP Łódź - kartotece ogólnoinformacyjnej Wydz.II BEiA UOP nr rej. data rej. organ rejestrujacy 1. 2272 75-07-11 Wydz. III KWMO Piotrków Trybunalski nr archiwalny data archiwizacji nr mikrofilmu 1.72/I 76-04-15 72/1 1. WEiA Del. UOP w Łodzi Akta archiwalne zachowane Materiały archiwalne zawierają dokumenty sygnowane przez w/w. osobę,.data zaprzestania kontaktów: 1. 76-04-15


BRYŁKA GEORG ROCHUS Imię ojca: Anton, ur. 29-07-24 Dobrodzień, poseł, partia PKMnN kategoria: 1. TW Kryptonim: Feliks, figuruje w: - księdze inwentarzowej, nr rej. data rej. organ rejestrujący 1. CZ-464 75-07-09 Pion II RUSW Lubliniec nr archiwalny data archiwizacji nr mikrofilmu 1. I-3638 86-11-27 1. WEIA Del. UOP w Katowicach Akta archiwalne zachowane data zaprzestania kontaktów: 1. 86-11-17


BŁASZCZEĆ JÓZEF STANISŁAW Imię ojca: Józef, ur. 47-06-19 Kobylniki, poseł, partia ZChN kategoria 1. TW kryptonim: Józef, figuruje w: - księdze inwentarzowej nr rej. data rej. organ rejestrujacy 1.2652 78-05-15 Wydz.III-A Częstochowa, nr archiwalny data archiwizacji nr mikrofilmu 1. I-1495 -27 232/1 1. WEiA Del. UOP w Katowicach Akta zaprzestania kontaktów 1. 80-07-21


CIMOSZEWICZ WŁODZIMIERZ Imię ojca: Marian, ur. 50-09-13 Warszawa, poseł, klub: SLD kategoria 1. KO/DI kryptonim: Carex, figuruje w: - archiwum Zarządu Wywiadu, nr rej. data rej. organ rejestrujący 1. 13613 80-09-25 Wydz. II DEP.I Warszawa nr archiwalny data archiwizacji nr mikrofilmu 1. J-8938 84-08-24 1. AZW UOP


CINAL JÓZEF Imię ojca: Konstanty, ur. 36-10-11 Wieprz, poseł, partia: PSL czł. Zarz. kryptonim: Józef Polak, figuruje w: - księdze inwentarzowej, - kartotece komputerowej ZSKO, nr rej. data rej. organ rejestrujacy 1. 5739 82-01-21 Wydz. IV Bielsko-Biała, nr archiwalny data archiwizacji nr mikrofilmu 1. I-3430 84-07-09 1. W C WUSW w Bielsku-Białej Adnotacja materia ły zniszczono dnia 89-12-01, dotychczas nie odnaleziono, data zaprzestania kontanktów: 1. 84-07-09


CZYKWIN EUGENIUSZ Imię ojca: Grzegorz, ur. 49-9-12 Orla, poseł, partia: bezp. stanowisko: v-ce przewod. Kom. Mniejszości Narod. praca: UChs, Oddz. Wojew., kategoria: 1. TW kryptonim: Izydor, kryptonim: Wilhelm, figuruje w: - kartotece ogólnoinformacyjnej Wydz. I BEiA UOP nr rej. data rej. organ rejestrujacy 1. 21661 77-08-23 Wydz. IV KWMO Białystok nr archiwalny data archiwizacji nr mikrofilmu 1. I-8510 1. WEiA Del. UOP w Białymstoku Akta archiwalne zachowane data zaprzestania kontaktów: 1. 89-09-13


FOGLER PIOTR STANISŁAW Imię ojca Janusz, ur. 53-12-22 Legionowo, poseł, partia: UD Prezydium rady, skarbnik, praca Sejmik Samorządowy Woj.Warszawskiego, kategoria 1. TW kryptonim: Turysta 2. TW kryptonim: Turysta, figuruje w: - kartotece odtworzeniowej Wydz. II BEiA UOP, nr rej. data rej. organ rejestrujący 1. 15570 76-12-23 Wydz.IV SUSW Warszawa 2. 59343 80-03-29 Wydz. IV Dep.V Warszawa, nr archiwalny data archiwizacji nr mikrofilmu 1. 12970/I, 2. 17064/I 1. Wydz. WIII BEIA UOP, data zaprzestania kontaktów 1. 80-03-06, 2. 83-04-02


FURTAK ANTONI JAN Imię ojca Piotr, poseł: partia PL v-ce przewod. KP kategoria 1. TW kryptonim Jonatan, kryptonim: Platan, nr rej. data rej. organ rejestrujacy 1. 42097 81-12-31 Wydz. IV KWMO Gdańsk


GĄSIENICA-MAKOWSKI ANDRZEJ TADEUSZ Imię ojca: Władysław, ur. 52-02-15 Zakopane, poseł, partia PChD kategoria: 1. TW kryptonim: Andrzej II, figuruje w: - księdze inwentarzowej, nr rej. data rej. organ rejestrujacy 1. NS-6251 81-12-26 Wydz. V WUSW Nowy Sącz 1. WEiA Del. UOP w Krakowie Akta archiwalne zachowane Materiały archiwalne zawierają dokumenty sygnowane przez w/w osobę., data zaprzestania kontaktów 1. 83-12-10


HOLC TOMASZ Imię ojca: Jerzy, ur. 47-06-04 Warszawa, partia: PPG kategoria: 1. TW kryptonim: Zenek, figuruje w: - kartotece ogólnoinformacyjnej Wydz. II BEiA UOP, nr rej. data rej. organ rejestrujacy 1.38119 - Wydz. IV Dep. II MSW Warszawa 1. Biuro "C" Warszawa Akta archiwalne zachowane Materiały archiwalne zawierają dokumenty sygnowane przez w/w osobę., data zaprzestania kontaktów: 1. 76-07-16


JAGIELIŃSKI ROMAN Imię ojca Stanisław, ur. 47-01-02 Wichradz, poseł, partia: PSL wiceprzewod. kategoria 1. TW kryptonim: Ogrodnik, figuruje w: - kartotece odtworzeniowej Wydz. II BEiA UOP - kartotece komputerowej ZSKO, nr rej. data rej. organ rejestrujacy 1.5332 81-03-25 Wydz. VI WUSW Piotrków Tryb.


JANOWSKI ZBIGNIEW TADEUSZ Imię ojca: Stanisław, ur. 55-10-04 Przemyśl, poseł, klub: SLD kategoria: 1. TW kryptonim: Janek, 2. TW, figuruje w: - kartotece ogólnoinformacyjnej Wydz. II BEiA UOP, nr rej. data rej. organ rejestrujacy 1. 12877 88-02-13 Wydz.V Warszawa 2. 55956 88-11-28 Wydz.V-2 SUSW Warszawa


JASKIERNIA JERZY Imię ojca: Mieczysław, ur. 50-03-21 Kudowa Zdrój, poseł, klub: SLD czł. Centr. Kom. Wykonawczego praca: Rada Naczelna SDRP, kategoria: 1. KO/DI kryptonim: Prym, figuruje w: - archiwum Zarządu Wywiadu, nr rej. data rej. organ rejestrujacy 1. 37279 73-12-04 Wydz.XI Dep.I Warszawa nr archiwalny data archiwizacji nr mikrofilmu 1. J-7062 80-03-06 AZW UOP Akta archiwalne zachowane


KIELEK EUGENIUSZ Imię ojca: Józef, ur. 40-10-2- Przykop, poseł, partia: NSZZ-S praca: Zarz. Reg. NZZ "Ziemia Sandomierska" kategoria: 1. TW kryptonim: Onyks, 2. TW-k kryptonim: - figuruje w: - Wydz. V BEiA delegatury Radom - kartotece ogólnoinformacyjnej Wydz. II BEiA UOP, nr rej. data rej., organ rejestrujacy 1. 2254 82-09-09 Wydz. II Tarnobrzeg 2. 11447 89-05-03 Wydz.V Tarnobrzeg 1. Sekcja "C" WZO WUSW w Tarnobrzegu data zaprzestania kontaktów: 1. 82-09-10


KRAWCZUK ALEKSANDER Imię ojca: Dymitr, ur. 22-06-07 Kraków, poseł, klub: SLD stanowisko: v-ce przewod. Kom. Kultury i Śr. Przekazu, praca: UJ kategoria: 1. KP kryptonim: Aleksander, 2. PK kryptonim: Chata, figuruje w: - księdze inwentarzowej, nr rej. data rej. organ rejestrujacy 1. 2557/62 61-11-22 Inspektorat I Kraków 1. WEiA Del. UOP w Krakowie Akta archiwalne zachowane Materiały archiwalne zawierają dokumenty sygnowane przez w/w osobę., data zaprzestania kontaktów: 1. 78-04-18


LASOCKI TADEUSZ Imię ojca: Bronisław, ur. 50-11-28 Skarżyn Nowy, poseł, partia: ChD v-ce przew. KP kategoria: 1. TW krypytonim: Kamil, figuruje w: - kartotece ogólnoinformacyjnej Wydz. II BEiA UOP, nr rej. data rej. organ rejestrujacy 1.4915 81-07-15 Wydz. VI Łomża 1. Sekcja "C" WZO WUSW w Łomży, data zaprzestania kontaktów: 1. 88-06-22


MAJEWSKI JAN Imię ojca: Stanisław, ur.42-06-03 Bartłomiejów, poseł, partia: PSL sek. Woj. Zarzadu, praca: Urząd Gm., kategoria 1. TW kryptonim: Gucio 2. TW kryptonim: - 3. TW kryptonim: Jodła, figuruje w: - księdze inwentarzowej - kartotece ogólnoinformacyjnej Wydz. II BEiA UOP, nr rej. data rej. organ rejestrujący 1. 41678 Wydz.V-2 SUSW Warszawa 2. TG-3761 PVI RUSW SB Opatów 3. Wydz. IV Krakow, nr archiwalny, data archiwizacji, nr mikrofilmu 1. 18255/I 86-08-26 2. 3969/I 88-05-27 3. 41779/I 76-09-02 1. Wydz. III BEiA UOP 2. Sekcja "C" WZO WUSW Tarnobrzeg Akta archiwalne zachowane data zaprzestania kontaktów: 1. - 2. 88-05-27


MAJEWSKI WIT WIKTOR Imię ojca: Antoni, ur. 43-07-21 Janów, poseł, klub: SLD wiceprzewod. kategoria: 1. KO/DI kryptonim: WITO Kryptonim: ZEV, figuruje w: - księdze inwentarzowej Wydz.III BEiA UOP - kartotece ogólnoinformacyjnej Wydz. II BEiA UOP - kartotece odtworzeniowej Wydz. I BEiA UOP, nr rej. data rej. organ rejestrujący 1. 56953 79-08-25 wydz. I Dep. I Warszawa, nr archiwalny data archiwizacji nr mikrofilmu 1. 19352/I 86-03-19 19352/1 1. Wydz. III BEiA UOP Akta archiwalne zachowane data zaprzestania kontaktów: 1. 86-03-06


MAKSYMIUK JANUSZ ROMAN Imię ojca: Henryk, ur. 47-01-19 Janówka, poseł, partia: PSL kategoria: 1. TW kryptonim: Roman, figuruje w: - kartotece ogólnoinformacyjnej Wydz. II BEiA UOP, nr rej. data rej. organ rejestrujacy 1.46734 83-07-15 Pion VI RUSW Oleśnica, nr archiwalny data archiwizacji nr mikrofilmu 1. 60430/I 60430/I 1. WEiA Del. UOP we Wrocławiu data zaprzestania kontaktów: 1. 89-09-27


MOCHNACZEWSKI PIOTR Imię ojca: Karol, ur. 65-10-20 Szczecin, poseł, klub: SLD praca: Krajowa Rada koordynacyjna ZSHP, kategoria: 1. TW kryptonim: Michał, figuruje w -kartotece odtworzeniowej Wydz. II BEiA UOP, nr rej. data rej. organ rejestrujący 1.25515 83-01-27 Wydz. III-1 Szczecin, nr archiwalny data archiwizacji nr mikrofilmu 1.50535/I 89-11-22 1. Wydz. "C" WUSW w Szczecinie Adnotacja: materiały zniszczone w dn. 90-03-25 Dotychczas nie odnalezione. data zaprzestania kontaktow 1. 89-12-16


MOCZULSKI LESZEK Imię ojca Stanisław, ur. 30-06-07 Warszawa, poseł, partia: KPN honorowy przewod. KP, kategoria: 1. TW kryptonim: Lech, figuruje w: - kartotece ogólnoinformacyjnej Wydz. II BEiA UOP, - kartotece komputerowej ZSKO - kartotece odtworzeniowej Wydz. I BEiA UOP, Zachowała sięteczka pracy i teczka personalna TW, nr rej. data rej. organ rejestrujący 1. 4750 69-08-29 Wydz.III-2 SUSW Warszawa, nr archiwalny data archiwizacji nr mikrofilmu 1. 16526/I 84-07-09 1. WIII BEiA UOP Akta archiwalne zachowane Materiały archiwalne zawieraja dokumenty sygnowane przez w/w osobę., data zaprzestania kontaktow: 1. -


OSIATYŃSKI JERZY Imię ojca: Leonidas, ur. 41-11-02 Ryga, poseł, partia: UD kategoria 1. TW kryptonim: Osiatyński 2. TW-k, figuruje w: - księdze inwentarzowej Wydz. III BEiA UOP - kartotece ogólnoinformacyjnej Wydz. II BEiA UOP - kartotece odtworzeniowej Wydz. I BEiA UOP, nr rej. data rej. organ rejestrujący 1. 74163 - Wydz. II Dep. MII MSW Warszawa 2. 34080 - 1. Wydz. III BEiA UOP, Akta archiwalne zachowane


PIECHOTA JACEK JAN Imię ojca: Bogumił, ur. 59-04-28 Szczecin, poseł, klub: SLD przew.Rady Woj. SdRP w Szczecinie kategoria: 1. TW kryptonim: Robert, figuruje w: - kartotece odtworzeniowej Wydz. II BEiA UOP, nr rej. data rej. organ rejestrujacy 1. 28853 84-05-03 Wydz. III-1 Szczecin, Adnotacja: Materiały zniszczono dn. 89-11-24 Dotychczas nie odnalezione. data zaprzestania kontaktów: 1. 89-11-24


PILARSKI BOHDAN Imię ojca: Antoni, ur. 31-9-24 Brzozowiec - ZSRR, poseł, partia: PSL-S czł. Prezydium Rady Kraj., kategoria: 1. KIN kryptonim: Ravel vel Surma, figuruje w: - archiwum Zarządu Wywiadu, nr rej. data rejes. organ rejestrujacy 1.6395 65-04-08 Wydz. VIII Dep. I Warszawa, nr archiwalny data archiwizacji nr mikrofilmu 1. J-1712 66-08-25, 1. AZW UOP


REICHELT WŁADYSŁAW Imię ojca: Zbigniew, ur. 50-05-01 Poznań, poseł, partia: KLD kategoria: 1. TW kryptonim: Adam figuruje w: - kartotece ogólnoinformacyjnej Wydz. II BEiA UOP, nr rej. data rej. organ rejestrujacy 1. 33437 75-11-11 Wydz. III Poznań, nr archiwalnyh data archiwizacji nr mikrofilmu 1. 36162/I 1. W C WUSW w Poznaniu Adnotacja: Materiały zniszczono w dn. 89-12-14, Dotychczas nie odnalezione, data zaprzestania kontaktów: 1. 86-08-29 Imię ojca: Tadeusz, ur. 55-09-26 Kielce,


SALETRA WOJCIECH JAROSŁAW poseł, klub SLD przewod.Rady Woj.. czł. Rady Nacz., praca: Wyższa Szkoła Pedagogiczna, kategoria: 1. TW kryptonim: Tadeusz, figuruje w: - księdze inwentarzowej WEiA Del. UOP Radom, nr rej. data rej. organ rejestrujacy 1. 23813 84-06-27 Wydz. III KWMO Kielce nr archiwalny data archiwizcji nr mikrofilmu, 1. 39414/I 89-08-29 39414/I 1. WEiA Del.UOP w Radomiu Akta archiwalne zachowane Materiały archiwalne zawierają dokumenty sygnowane przez w/w osobę., data zaprzestania kontaktów: 1. 89-08-29


SMOLAREK RYSZARD Imię ojca: Józef, ur. 52-05-10 Koło, poseł, partia: PSL Stanowisko: v-ce przew. Kom.Rolnictwa i Gosp.Żyw., kategoria: 1. TW kryptonim: Monika, figuruje w: - kartotece ogólnoinformacyjnej Wydz. II BEiA UOP, - kartotece odtworzeniowej Wydz. I BEiA UOP, nr rej. data rej. organ rejestrujący, 1. 3860 79-05-08 Wydz. II KWMO Konin 1. WEiA Del. UOP w Poznaniu Akta archiwalne zachowane Materiały archiwalne zawierają dokumenty sygnowane przez w/w osobę., data zaprzestania kontaktów 1. 83-07-18


SPYCHALSKA EWA TERESA Imię ojca: Bronisław, ur. 49-08-17 Warszawa, poseł, klub: SLD czł. Rady Kraj., praca OPZZ kategoria 1. TW kryptonim: Czuma, figuruje w: - kartotece odtworzeniowej Wydz. II BEiA UOP, nr rej. data rej. organ rejestrujący 1. 55153 88-06-20 Wydz. V-2 Warszawa


STANISZEWSKA GRAŻYNA Imię ojca: Józef, ur.49-11-02 Bielsko-Biała, poseł, partia: UD czł. Kraj. Rady, stanowisko: v-ce przewod. Kom. Przekształceń Własnościowych, kategoria 1.TW kryptonim: Kowalska, figuruje w: - księdze inwentarzowej - kartotece komputerowej ZSKO, nr rej. data rej. organ rejestrujący 1. 2762 78-04-06 Wydz. III KWMO Bielsko-Biała nr archiwalny data archiwizacji nr mikrofilmu 1. I-1095 79-01-10 1095/I 1. WEiA Del. UOP w Katowicach Akta archiwalne zachowane Materiały archiwalne zawierają dokumenty sygnowane przez w/w. osobę., data zaprzestania kontaktów: 1. 79-01-10


STAROWNIK MARIAN ROMAN Imię ojca: Wiktor, ur. 54-03-02 Maśluchy, poseł, partia: PSL czł. Prezydium ZW Lublin, stanowisko: v-ce przewod. Kom. Samorzadu Teryt., praca: Urząd Gm. kategoria: 1. TW kryptonim: Roman, figuruje w: - kartotece odtworzeniowej Wydz. II BEiA UOP, nr rej. data rej. organ rejestrujacy 1. 32171 84-12-10 Wydz. VI WUSW Lublin, nr archiwalny data archiwizacji nr mikrofilmu 1. I/19920 89-10-30 1. Wydz. "C" WUSW w Lublinie Adnotacja: Materiały zniszczono dn. 90-01-30. Dotychczas nie odnalezione. data zaprzestania kontaktów: 1. 89-10-30


SZAFRANIEC HERBERT Imię ojca: Antoni, ur. 41-12-20 Katowice, poseł, partia: KLD kategoria 1. TW kryptonim: Grażyna, figuruje w: - księdze inwentarzowej, nr rej. data rej. organ rejestrujacy 1. -Wydz. II KWMO Katowice, nr archiwalnyh data archiwizacji nr mikrofilmu 1. I-4307 70-05-15 1. Wydz. "C" KWMO Katowice, data zaprzestania kontaktów 1. 72-06-07


SZREDER BOGUMIŁ EDWARD Imię ojca: Paweł, ur. 56-07-31 Gdańsk, poseł, partia: PSL czł Zarz. Woj., Kat.: 1. TW kryptonim: Rolnik, figuruje w: - kartotece komputerowej ZSKO nr rej. data rej. organ rejestrujący 1. 48203 84-05-25 Wydz. III-I Gdańsk, nr archiwalny data archiwizacji nr mikrofilmu 1. 26149/I 1. W C WUSW w Gdańsku data zaprzestania kontaktów: 1. 89-07-10


SZYMAŃCZAK TADEUSZ Imię ojca : Eugeniusz, ur.52-04-06 Skrzelew, poseł, partia: PL prezydium kategoria: 1. TW kryptonim: Dobrodziej, figuruje w : WEIA DEL. Łódź - kartotece komputerowej ZSKO, nr rej. data rej. organ rejestrujący 1. 4537 81-12-28 Wydz. IV WUSW Skierniewice nr archiwalny data archiwizacji nr mikrofilmu 1. 880/I 83-02-16 1. Sekcja "C" WZO WUSW w Skierniewicach Adnotacja: materiały zniszczono dn. 89-00-00 Dotychczas nie odnalezione. data zaprzestania kontaktów: 1. 83-02-16


ŚWITKA JAN EUGENIUSZ Imię ojca Marcin, ur. 36-06-28 Majdan Górny, poseł, partia: SD praca: UMCS Filia Rzeszów, kategoria 1. TW kryptonim: Jasio, figuruje w - księdze inwentarzowej - kartotece ogólnoinformacyjnej Wydz. II BEiA UOP, nr rej. rej. organ rejestrujacy 1. 934 61-09-02 Wydz. III KWMO Lublin, Nr archiwalny data archiwizacji nr mikrofilmu 1. 984/I 62-08-16 2834/1 1. WEiA Del. UOP w Rzeszowie Akta archiwalne zachowane Materiały archiwalne zawieraja dokumenty sygnowane przez w/w osobę., data zaprzestania kontaktów 62-08-16


WESOŁOWSKI MARIUSZ STEFAN Imię ojca: Jerzy, ur. 50-04-11 Tarnów, poseł, partia UD przewod. Rady Reg., kategoria: 1. TW kryptonim: Marek, figuruje w: - kartotece ogólnoinformacyjnej Wyd. II BEiA UOP - kartotece odtworzeniowej Wydz. I BEiA UOP, nr rej. data rej. organ rejestrujący, I. 4/550 78-12-22 WPG KMMO Olsztyn, nr archiwalny data archiwizacji nr mikrofilmu 1. 17257/Im 84-11-12 17257/Im, 1. W prezyd. KWP w Olsztynie Akta archwalne zachowane Materiały archiwalne zawieraja dokumenty sygnowane przez w/w osobę., Data zaprzestania kontaktów: 84-12-12


ZYCH BOGUMIŁ ZYGMUNT Imię ojca: Kazimierz, ur. 59-08-22 Wałbrzych, poseł, Klub SLD kategoria 1. TW kryptonim: Konrad, figuruje w: -kartotece odtworzeniowej Wyd. II BEiA UOP -kartotece ogólnoinformacyjnej Wydz.II BEiA UOP i kartotece odtworzeniowej Wydz.I BEiA UOP, nr rej. data rej. organ rejestrujacy 1. 10982 87-06-23 Wydz. III WUSW Wałbrzych nr archiwalny data archiwizacji nr mikrofilmu 1. I-6059 88-11-16 1. Sekcja C WZO WUSW w Wałbrzychu Adnotacja materiały zniszczone dn. 90.01.29 Dotychczas nie odnalezione. Data zaprzestania kontaktów: 1. 88-11-16


ZYLBER JAN Imię ojca: Leon, ur. 36-04-14 Kalisz, poseł, partia: PPG czł Rady Najwyższej, kategoria 1. TW kryptonim: Roman, figuruje w: - księdze inwentarzowej Wydz. III BEiA UOP - Kartotece odtworzeniowej Wydz. II BEiA UOP nr rej. data rej. organ rejestrujacy 1. 58115 79-12-28 Wydz. IV Dep.II Warszawa, nr archiwalny data archiwizacji nr mikrofilmu 1. 18140/I 84-11-10 1. Wydz. III BEIA UOP Akta archiwalne zachowane, data zaprzestania kontaktow 84-09-14

SENATOROWIE :
BARTODZIEJ GERHARD Imię ojca: Franciszek, ur. 41-01-20 Olszowa Ujazd, senator, partia Bezp. kategoria 1. TW kryptonim: Agata 2. OZ kryptonim -3. KO/DI kryptonim - Waris, figuruje w: -kartotece ogólnoinformacyjnej Wydz. II BEiA UOP - archiwum Zarządu Wywiadu, nr rej. data rej. organ rejestrujacy 1. 34942 77-02-24 Wydz. III Katowice 2. 91345 85-04-20 Wydz. VII Dep.I Warszawa 3. 16333 85-04-16 Wydz. VII Dep.I Warszawa 1. W C WUSW w Katowicach 2. AZW UOP Akta archiwalne zachowane Materiały archiwalne zawierają dokumenty sygnowane przez w/w osobę, data zaprzestania kontaktów: 1. 80-10-23, 2. 88-1—23, 3. 90-01-04


FINDEISEN WŁADYSŁAW Imię ojca Stanisław, ur. 26-01-20 Poznań, senator, partia UD stanowisko v-ce prezes, praca PAN, kategoria 1. KIN kryptonim: Wiktor 2. KIN " Vikers, figuruje w: - archiwum Zarządu Wywiadu nr rej. data rej. organ rejestrujący 1. 5928 60-06-04 Wydz.II Dep.II Warszawa 2. - 65-08-18 Wydz.VII Dep.I Warszawa 1. WIII BEiA UOP Akta archiwalne zachowane data zaprzestania kontaktów 1. 68-03-05


HORODECKI KRZYSZTOF Imię ojca Jan, ur. 53-12-07 Stargard Szcz., partia . bezp. kategoria 1. TW kryptonim: Marek figuruje w nr rej. data rej. organ rejestr. 1. 3569 80-10-02 Wydz. II Piła, nr archiwalny data archiwizacji nr mikrofilmu I. 1248/I 1. WEiA Del. UOP w Poznaniu Akta archiwalne zachowane Materiały archiwalne zawieraja dokumenty sygnowane przez w/w osobę. Data zaprzestania kontaktów: 1. 84-10-17


JESIONEK JAN Imię ojca: Anzelm, ur. 25-07-05 Katowice, partia: KPN kategoria 1. TW kryptonim: Skaut Edmund I Podróżny Leon, figuruje w: - księdze inwentarzowej, nr rej. data rej. organ rejestrujacy 1. XV-2/362/72 72-05-03 WPG Katowice 2. 48362 82-02-09 Wydz. III Katowice, nr archiwalny data archiwizacji nr mikrofilmu 1. I-8477 2994/1 2. I-8477 1. WEiA Del.UOP w Katowicach Akta archiwalne zachowane Materiały archiwalne zawierają dokumenty sygnowane przez w/w osobę. Data zaprzestania kontaktów: 1. 82-01-11 2. 83-01-03


KOSTKA STANISŁAW Imię ojca: Władysław, ur. 25-02-17 Pełnatycze Jarosław, senator, partia KPN kategori 1. TW kryptonim: Kos, figuruje w: - w księdze inwentarzowej WEiA Del. Rzeszów nr rej data rej. org. rejestrujacy 1. 4102 69-12-08 SB KPMO Jarosław, nr archiwalny data archiwizacji nr mikrofilmu 1. I-9348 1. WC KWMO w Rzeszowie. Adnotacja materiały zniszczono dn. 82-06-30 Dotychczas nie odnalezione Data zaprzestania kontaktów 1. 72-04-10


KRALCZYŃSKI ANDRZEJ HENRYK Imię ojca: Władysław, ur. 43-07-29 Warszawa, senator, partia NSZZ-S kategorii 1. TW kryptonim: Terlecki 2. TW kryptonim: Terlecki, figuruje w: - księdze inwentarzowej - kartotece komputerowej ZSKO, nr rej. data rej. organ rejestrujący 1. BB -2765 78-04-06 Wydz. III-A Bielsko-Biała 2. BB - 519 81-06-19 Wydz. V 1. WEiA Del. UOP w Katowicach Akta archiwalne zachowane, data zaprzestania kontaktów: 1. 79-07-28, 2. 82-08-18


WILKOWSKI EUGENIUSZ Imię ojca: Bolesław, ur. 55-01-04 Miedniki d. pow. hrubieszowski, senator, partia NSZZ- kryptonim: Wiktor, figuruje w: - kartotece komputerowej ZSKO nr rej. data rej. organ rejestrujący 1. 6438 80-02-21 Wydz.III Chełm 1. S C WZO WUSW w Chełmie. Akta archiwalne zachowane, data zaprzestania kontaktów: 1. 84-11-22


WŁODYKA MIECZYSŁAW ur. 49-01-30 RÓŻANKA senator, partia PSL prezydium kategoria 1. TW kryptonim: Rolnik figuruje w: - kartotece ogólnoinformacyjnej Wydz. II BEiA UOP Zachowała się teczka pracy i teczka personalna TW nr rej. data rej. organ rejestrujący 1. 831 80-02-05 WPG Słupsk nr archiwalny data archiwizacji nr mikrofilmu 1. Im/6265 1. W Prezyd. KWP w Słupsku data zaprzestania kontaktów 1. 89-05-31


ZAMOYSKI JAN TOMASZ Imię ojca Maurycy, ur. 12-06-12 Klemensów Zamość, senator, partia ZChN kategoria 1. KO kryptonim: Hrabia 2. TW figuruje w: Zachowała się teczka pracy i teczka personalna TW. nr rej. data rej. organ rejestrujący 1. 9470 - Wydz. V Dep.II Warszawa 2. 15057 76-04-05 Wydz. II SUSW nr archiwalny data archiwizacji nr mikrofilmu 1. WIII BEiA UOP Akta archiwalne zachowane data zaprzestania kontaktów: 1. - 2. 79-09-15


ŻAK STANISŁAW JÓZEF Imię ojca: Michał ur., 32-02-08 Kielce, senator, partia:UD kategoria: 1. TW kryptonim: PIOTR 2. KO/DI kryptonim: PIOTR, figuruje w: - karotece odtworzeniowej Wydz. II BEiA UOP - archwium Zarządu Wywiadu - kartotece komputerowej ZSKO, nr rej. data rej. organ rejestrujący 1. 4070 67-10-18 WYDZ. II KWMO KIELCE 2. SMW-2/1362 75-01-31 DEP. I MSW 1. W C KWMO w Kielcach data zaprzestania kontaktów: 1. 70-05-22


MINISTROWIE I KANCELARIA PREZYDENTAJAGIEŁŁO MICHAŁ ANDRZEJ Imię ojca: Piotr, ur. 41-08-23 Janikowice stanowisko: PODSEKRETARZ STANU, praca: MKiS kategoria: 1. konsultant kryptonim: JOT, figuruje w: - kartotece odtworzeniowej Wydz. II BEiA UOP. nr rej. data rej. organ rejestrujący 1. 40745 80-01-02 WYDZ. V DEP. II Warszawa


MISIĄG WOJCIECH MARIAN Imię ojca: Marian, ur. 51-12-26 Kraków, stanowisko: PODSEKRETARZ STANU praca: MINISTERSTWO FINANSÓW kategoria: 1. KONSULTANT kryptonim: KONSULTANT 2. TW kryptonim: JACEK figuruje w: - kartotece odtworzeniowej Wydz. II BE i A UOP - archiwum Zarządu Wywiadu, nr rej. data rej. organ rejestrujący 1. 17272 88-07-25 Wydz. VIII Dep. I WARSZAWA 2. 96872 86-05-31 WYDZ. XI DEP. II WARSZAWA, 1. AZW UOP


KOMORNICKI JAN MARIAN Imię ojca: TOMASZ, ur. 43-03-13 Iwonicz partia: PSL stanowisko: PODSEKRETARZ STANU praca: MOŚZNiL kategoria: 1. TW kryptonim: NAŁĘCZ, figuruje w :- kartotece ogólnoinformacyjnej Wydz. II BEiA UOP, nr rej. data rej. organ rejestrujący 1. NS-7089 - PION VI RUSW SB ZAKOPANE 1. W 'C' KWMO NOWY SĄCZ Akta archiwalne zachowane data zaprzestania kontaktów: 1. 89-11-30


KRZYMIŃSKI ALEKSANDER Imię ojca: Józef, ur. 26-09-20 Paryż, Francja, stanowisko: PODSEKRETARZ STANU praca: MSZ, kategoria: 1. TW kryptonim: Henryk, 2. KO kryptonim: Alek figuruje w: - księdze inwentarzowej Wydz. III BEiA UOP - kartotece ogólnoinformacyjnej Wydz. II BEiA UOP Zachowała się teczka pracy i teczka personalna TW, nr rej. data rej. organ rejestrujący 1. 3415 58-12-04 WYDZ. III DEP. II Warszawa 2. 45934 - WYDZ. VII DEP. V 3. - WYDZ. I DEP. I Akta archiwalne zachowane data zaprzestania kontaktów: 1. 60-09-23


MAJEWSKI JAN KAZIMIERZ Imię ojca: Antoni, ur. 31-09-29 Puznów Nowy, stanowisko:PODSEKRETARZ STANU praca: MSZ, kategoria: 1. TW kryptonim: Michalik, figuruje w: - kartotece ogólnoinformacyjnej Wydz. II BEiA UOP, nr. rej. data rej. organ rejestrujący 1. 13/44 50-04-14 Wydz. III Z-du I Szef. WSW Warszawa, data zaprzestania kontaktów: 1. 55-04-21


OLECHOWSKI ANDRZEJ MARIAN Imię ojca Tadeusz, ur. 47-09-09 Kraków, stanowisko: MINISTER praca: MINISTERSTWO FINANSÓW kategoria: 1. KO/DI kryptonim: Must figuruje w: - archiwum Zarządu Wywiadu, nr rej. data rej. organ rejestrujący 1. - 72-11-04 WYDZ. V DEP. I Warszawa, nr archiwalny data archiwizacji nr mikrofilmu 1. J-7588 81-06-25 1. AZW UOP


PODSIADŁO ANDRZEJ IRENEUSZ Imię ojca: Stanisław, ur. 50-12-02 Dąbrowa Górnicza, stanowisko: PODSEKRETARZ STANU praca: MINISTERSTWO FINANSÓW kategoria: 1. konsultant kryptonim: PA 2. KO/DI kryptonim: Bułgar figuruje w: - kartotece ogólnoinformacyjnej Wydz. II BEiA UOP - archium Zarządu Wywiadu, nr rej. data rej. organ rejestrujący 1. 93211 85-10-24 WYDZ. IV DEP. V WARSZAWA 2. - 76-09-20 WYDZ. V DEP. I WARSZAWA 1. WIII BEiA UOP, 2. AZW UOP


SICIŃSKI ANDRZEJ ANTONI Imię ojca: Antoni, ur. 24-05-20, stanowisko: Minister praca:MKiS, kategoria: 1. KO/DI kryptonim: Sotos, figuruje w: - archiwum Zarządu Wywiadu, nr rej. data rej. organ rejestrujący 1. 9656 73-06-02 Wydz. IV Dep. I Warszawa, nr archiwalny data archiwizacji nr mikrofilmu 1. J-1236 75-05-30 1. AZW UOP Adnotacja: materiały zniszczono Dotychczas nie odnalezione.


SKUBISZEWSKI JAN KRZYSZTOF Imię ojca: Ludwik, ur. 26-10-08 Poznań, partia: bezp., stanowisko: MINISTER praca: MSZ, kategoria: 1. TW kryptonim: Kosk, figuruje w: - księdze inwentarzowej Wydz. III BEiA UOP - archwum Zarządu Wywiadu, nr rej. data rej. organ rejestrujący 1. 6173/64/5242 Dep. I Warszawa 2. - Dep. I, nr archiwalny data archiwizacji nr mikrofilmu 1. 9669/I 69-10-03 F-7974/1 2. J-1770, 1. WIII BEiA UOP 2. AZW UOP Akta archiwalne zachowane


STANKIEWICZ JACEK MARIA ur. 39-12-16, stanowisko: SEKRETARZ STANU praca: URM, kategoria: 1. TW kryptonim: Jacek, figuruje w: - kartotece ogólnoinformacyjnej Wydz. II BEiA UOP - kartotece komputerowej ZSKO nr rej. data rej. organ rejestrujący 1. - 68-10-16 WYDZ. V KWMO Bydgoszcz, nr archiwalny data archiwizacji nr mikrofilmu 1. 2866/I 74-07-06 - miejsce złożenia akt: 1. WYDZ. C KWMO TORUŃ, data zaprzestania kontaktów: 1. 74-07-06


SZUDER STANISŁAW EDMUND Imię ojca: Marian, ur. 50-11-05 Sroczyn, partia: bezp., stanowisko: PODSEKRETARZ STANU prac: MŁ kategoria: 1. TW kryptonim: Zeus, figuruje w: - kartotece odtworzeniowej Wydz. II BEiA UOP, nr rej. data rej. organ rejestrujący 1. 42110 87-05-11 WYDZ. TECHNIKI Poznań


FALANDYSZ LECH ur. 42-10-27, stanowisko: PODSEKRETARZ STANU praca: KANCELARIA PREZYDENTA, tegoria: 1. TW-k kryptonim:- 2. TW kryptonim: Wiktor, figuruje w: - kartotece ogólnoinformacyjnej Wydz. II BEiA UOP Zachowała się teczka pracy i teczka personalna TW., nr rej. data rej. organ rejestrujący 1. 6995 WYDZ.III KSMO Warszawa 2. 15822 WYDZ.II SUSW, nr archiwalny data archiwizacji nr mikrofilmu 1. 9893/I-k 74-04-25 2. 15783/I 83-04-15 1. BEiA UOP Akta archiwalne zachowane data zaprzestania kontaktów: 1. 74-04-25


MILEWSKI JERZY JAN Imię ojca: Józef, ur. 35-03-27 Łopuchówko, stanowisko: SEKRETARZ STANU praca: BIURO BEZPIECZEŃSTWA NARODOWEGO kategoria: 1. TW kryptonim: Franciszek, figuruje w: - księdze inwentarzowej Wydz. III BEiA UOP - kartotece ogólnoinformacyjnej Wydz. II BEiA UOP - kartotece komputerowej ZSKO, nr rej. data rej. organ rejestrujący 1. I-179 WYDZ.III KWMO GDAŃSK nr archiwalny data archiwizacji nr mikrofilmu 1. 21713/I 89-01-06 1. BEiA W-WA Akta archiwalne zachowane


ZIÓŁKOWSKI JANUSZ ALEKSANDER Imię ojca: Aleksander, ur. 24-04-06 Sosnowiec, stanowisko: SEKRETARZ STANU praca: KANCELARIA PREZYDENTA kategoria: 1. TW figuruje w: - kartotece ogólnoinformacyjnej Wydz. II BEiA UOP - kartotece komputerowej ZSKO, nr rej. data rej. organ rejestrujący 1. 9645 WYDZ. II KWMO POZNAŃ nr archiwalny data archiwizacji nr mikrofilmu 1. 30235/I 74-08-12 1. Wydz 'C' KWMO POZNAŃ


WAŁĘSA LECH Imię ojca: Bolesław, ur. 43-09-29 Popowo woj. włocławskie, partia: bezp., stanowisko: Prezydent RP, kategoria: 1. TW, kryptonim: Bolek figuruje w KWMO GDAŃSK w kartotece ogólnoinformacyjnej Wydz.II BEiA UOP, nr rej. 1.12535 data rej. 70-12-29 organ rejestrujący Wydz.III KWMO Gdańsk 1. Wydział C KWMO Gdańsk Akta archiwalne zachowane data zaprzestania kontaktów: 1. 76-06-1976


CHRZANOWSKI WIESŁAW MARIAN Imię ojca: Wiesław, ur. 23-12-20 Warszawa, poseł, partia: ZChN, stanowisko: Marszałek Sejmu, praca: Kancelaria Sejmu, kategoria: 1. TW, kryptonim: 1.Zuwak, kategoria: 2. TW, kryptonim: 2. Spółdzielca, figuruje w: - księdze inwentarzowej Wydz.III BEiA UOP - kartotece ogólnoinformacyjnej Wydz. II BEiA UOP, nr rej. data rej. organ rejestrujący, 1.UBP Warszawa 2. 4976 74-03-13 Wydz.III KWMO Warszawa 3. 74495 86-06-11 Wydz. IX Dep.I Warszawa 1. Wydz. III BEIA UOP Akta archiwalne zachowane, data zaprzestania kontaktów: 1. - 2. 76-06-22

CI, KTÓRYM SIĘ UPIEKŁONie znaleźli się na liście Macierewicza, bo przestali pełnić wysokie funkcje państwowe, m.in:

MAŁGORZATA NIEZABITOWSKA, TW "Nowak"


WITOLD TRZECIAKOWSKI, TW "SAVOY",


ANDRZEJ DRAWICZ, TW "Kowalski", "Zbigniew", kategoria informator data rejestr. 10 IX 1953, 23 VII 76, 30 XII 71 nr arch. 7638/1, m mikrofilmu - 7638/1.Trudne do ustalenia zniszczenie akt.


JAN STANISŁAW JANOWSKI, TW "Janek" nr arch. 19222/1-k, J-11088 data rejestr. 20 X 83.


MARIUSZ LEDWOROWSKI, "Ledwor" TW-k, KO/DI daty rejestr. X1.78, 28.1.80 materiał zniszczono w 85.Upiekło się również kapelanowi Prezydenta RP księdzu FRANCISZKOWI CYBULI (TW „Franko”).

WYKREŚLENI W OSTATNIEJ CHWILI

Minister Macierewicz do ostatniej chwili weryfikował dane, które zgodnie z uchwałą "lustracyjną" miał dostarczyć Sejmowi. Na parę godzin przed ostatecznym przekazaniem "listy" Konwentowi Seniorów, usunął z niej - z powodu braku niepodważalnych dowodów - parę nazwisk. Z naszych informacji wynika, że byli to:

BRONISŁAW GEREMEK Figuruje tylko jako kandydat na tajnego współpracownika TW-k. Jego kartoteka jest wyczyszczona. Jako TW odnotowany jest jedynie w zapisie ZSKO. Występuje w Sprawie Operacyjnego Rozpoznania o kryptonimie "Lis". Macierewicz wycofał Geremka z listy, ponieważ uznał zapis komputera za niewystarczający (udowodniono przypadek fałszowania zapisu komputerowego).

TADEUSZ MAZOWIECKI Jego kartoteka została wyjęta z archiwum centralnego UOP przed wyborami prezydenckimi. Informacje pracownika archiwum, który stwierdził, że widział kartę TW, Macierewicz uznał za niewystarczające.

JACEK MERKEL Figuruje jako TW-k. Nr rejestracyjny 4077-89445, nr archiwizacji l8432/I-k. Miejsce złożenia akt wydz. III BEiA UOP. Nr mikrofilmu 18432/1. Sprawa prowadzona przez KW MO Gdańsk oraz wydz. XI dep. I Warszawa Materiały i mikrofilmy zniszczone w styczniu 90r.

CI KTÓRZY ZAPRZECZAJĄ

Poniżej przedstawiamy opis pozostających w dyspozycji MSW dokumentów, które stały się podstawą do umieszczenia niektórych osób na liście Macierewicza. Wybraliśmy te osoby, które najbardziej starały się podważyć wiarygodność dokonanej przez Macierewicza lustracji.


LESZEK MOCZULSKI (TW „Lech”).

17 lipca 69r. - wniosek o opracowanie kandydata na TW, złożony przez por. Kijowskiego. Kandydata pozyskuje w charakterze TW ps. „Bar” Marian Barański. 29 sierpnia 69r. - pozyskanie w kawiarni „Stolica”. Notatka, że będzie utrzymywany kontakt telefoniczny z TW. W lutym 1917r. w wyniku kontroli operacyjnej „Lech” stwierdzono, że nie jest on lojalny w trakcie współpracy z SB. W związku z tym współpracę przerwano.

TW "Lech" objęto kontrolą-operacyjną w ramach sprawy operacyjnej o kryptonimie "Oszust" nr 4750. Arkusz wypłat i świadczeń:

- wartościowa paczka na sumę 306 zł., listopad 69, wypłacił por. Kijowski

- prezent w wys. 700 zł. (zapalniczka), wręczony I VI 70 przez Kijowskiego

- prezent w wys. 507 zł. (paczka konsumpcyjna) XII 70, wręczał Kijowski

- prezent imieninowy VI 71, wręczał Kijowski

- prezent imieninowy wartości 800 zł., VI 72, wręczał Kijowski

- upominek (paczka konsumpcyjna) wartości 500 zł., XII 73., wręczał Matulewicz.

Załączono rachunki sklepów, gdzie kupowano artykuły.

Podpisane przez Moczulskiego pokwitowanie odbioru 1000 zł., które wręczał Matulewicz. Zachowało się 119 notatek sporządzonych przez Moczulskiego podpisanych nazwiskiem lub pseudonimem „Lech”.KRZYSZTOF SKUBISZEWSKI (TW „Kosk”).

Jego teczki pracy włączone do teczki personalnej przewija się w sprawie prof. Brzezińskiego jako osoba przygotowana przez Dpt.1 (wywiad) do dezinformacji Brzezińskiego podczas jego pobytu w PRL w 1966r. Nota bene wśród 5 osób zabezpieczających przyjazd Brzezińskiego (byli to Skubiszewski, Ryszard Frąckiewicz, Jan Szreniawski, Hieronim Kubiak i Karol Małcużyński) było trzech tajnych współpracowników. Do współpracy z wywiadem skusiły go paszport i możliwość kariery dyplomatycznej w ONZ. Starania Skubiszewskiego o stałą pracę w ONZ zakończyły się fiaskiem - jego kandydatura została odrzucona przez Zachód. Po powrocie do kraju sporządzał charakterystyki osób, członków własnej rodziny za granicą, pod kątem możliwości ich pozyskania przez SB. Po kilku latach wyeliminowany z "sieci", pozostawiony na kontakcie SB w Poznaniu.ANTONI FURTAK (TW „Jonatan”, „Platan”).

Dziennik korespondencyjny wydz. "C" Gdańsk WSW okres 87-88 pozycja 615/87. Informacja, z której wynika, że 8.IX.87 wydz. VI WUSW w Gdańsku za pośrednictwem wydz. "C" przekazał do inspektoratu II WUSW w Gdańsku materiały (1 teczka personalna i 3 teczki pracy) TW "Jonatan" nr rejestr. 42097 dotyczące A. Furtaka. Materiały znajdują się w wydz. ewidencyjnym i archiwizacji delegatury UOP w Gdańsku. Zarejestrowany w dn. 3l.XII.8l przez wydz. IV KW MO Gdańsk pod pseud. „Jonatan”. Następnie przejęty przez wydz. VI, 8.IX.87 TW został przekazany do Inspektoratu w Gdańsku j zmieniono mu pseud. na "Platan". 10 lipca 89r. rejestrację wycofano, podając informację, że materiały zostały zniszczone. Brak tych materiałów w archiwum, brak protokołu ich brakowania i zniszczenia.

Raporty kasowe funduszu operacyjnego SB w Gdańsku z 85-89 dotyczące wynagradzania TW "Jonatan" i "Platan":

Pierwsze wynagrodzenie wydz. VI 17.01.85. przekazywał mjr Zajerski. Zajerski przekazywał wynagr. 30 razy (do 17.XII.87). Z. Wyskiel przekazywał 12 razy (do 13.XII.89). J. Sitkowski 10 razy - ostatnie 21.03.89 50 tysięcy zł. Raporty kasowe są podpisane przez kierownictwo Inspektoratu oraz zatwierdzone przez zastępcę Szefa WUSW Gdańsk d/s SB. Major Zajerski był zastępcą naczelnika wydz. IV, a następnie z- cą naczelnika wydz. VI. Kpt. Wyskiel: kierownik sekcji III Inspektoratu II WUSW Gdańsk. Kpt. Jerzy Sitkowski: kier. sekcji I Inspektoratu II.

Wypłaty wynagrodzeń z funduszu O wydz. z 85r. oraz Inspektoratu II z 89r. Są raporty. "Jonatan" otrzymywał wynagrodzenie za przekazywanie informacji do sprawy nr rejestr. 39544 (akcja "Boryna", rozpracowanie środowiska RI "S").Źródło:

Gazeta Polska nr 4/93, czerwiec 1993

polonica.net

WILNO I LWÓW,MIASTA POLAKÓW

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10873 Napisanych postów 49726 Wiek 27 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 57816
Zaraz ktos Ci odpowie teldyskiem pedolifa bialego murzyna ty konspiratorze ty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 34575 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 195972
Wkleiłem, bo w tamtych czasach Wałęsa był ikoną wyzwolenia Polski. W tych dwóch teledyskach zobaczyć można Wałęsę.

I Agent ma rację, IMO też na dobre działowi nie robicie.
To dział koksa. Miały być dupeczki, bicepsy, stejki i vegas. Miało być fajnie. A zrobiło się jakoś tak spiskowo, antysemicko, wszechpolsko, nienawistnie.

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 468 Napisanych postów 52009 Wiek 50 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 199648
oj tam oj tam.ale szukam czegos lepszego.miało być ale jest jak jest OloZmieniony przez - Pikaczumba w dniu 2012-02-09 18:45:30

WILNO I LWÓW,MIASTA POLAKÓW

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kononowicz proponuje koalicje z PO, nie ma niczego%-)

Następny temat

Co by się poprawiło?

Nutlove-choco