SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Macdonald

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 12480

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2336 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11009
w Macu w czestochowie zes mnie ubiegl:(( z tea wypowiedzia ale czy tam bylo az 46 rodzajow??wiec chlopaki walcza z molochami jak tylko sie da



Zmieniony przez - vlad88 w dniu 2005-09-01 22:19:57

>>SAPSP<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 679 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6610
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 469 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2143
Ponieważ temat o McDonalds spotkał się z dużym zainteresowaniem i burzliwą dyskusją postanowiłem dodatkowo zachęcić Was do obejrzenia wspomnianego przeze mnie filmu Super Size Me.

Jeśli więc uznaliście, po przeczytaniu wszystkich wcześniejszych wypowiedzi , że warto dla relaksu go obejrzeć to nie wczytujcie się zbyt dokładnie w poniższe informacje. Natomiast jeśli z jakichś względów nie chcecie go oglądać bo np. lepiej w tym czasie zrobić sobie brzuszki to mam dla Was kilka ciekawych informacji.

Przytoczone tu przykłady dotyczą danych statystycznych prowadzonych w USA. Otóż 100 milionów Amerykanów ma problemy z nadwagą a otyłość jest przyczyną 400 tysięcy zgonów rocznie.

Jak już wspomniałem wcześniej w Ameryce ludzie lubią się procesować o wszystko co tylko możliwe. Dlatego w 2002 roku dwie nastolatki złożyły pozew w sądzie przeciwko sieci fast food , jedna z nich w wieku 14 lat, przy wzroście 147 cm ważyła 113kg a druga w wieku 19 lat i wzroście 167 cm ważyła 122 kg.

Jako, że McDonalds ma ponad 300 tysięcy restauracji w ponad 100 krajach i opanował 40 % rynku fast fordów Stanach pozwy były skierowane przeciwko tej sieci.
Codziennie je u nich 46 milionów ludzi ( chyba każdy wie że to więcej niż liczy Polska mieszkańców )

Film odpowiada jeszcze na inne ważne pytanie: czy za otyłość należy winić jedynie fast foody, gdzie kończy się nasza własna odpowiedzialność.

Teraz przejdźmy do testu głównego bohatera filmu. Założenia:
- 30 dni mc diety
- brak ćwiczeń
- dziennie może przejść tylko 5 tysięcy kroków
- jęli zaproponują mu największy zestaw to musi go wziąć, w praktyce okazało się że zawsze jadł największy

Badanie wyjściowe miał w normie. Waga 84kg, wzrost 188cm, poziom tkanki tłuszczowej 11% masy ciała, robił 36 pompek

Ciekawą rzeczą pokazaną w filmie jest sprawa budowania wizerunku marki. To mnie niestety denerwuje najbardziej. Marka koduje się w świadomości a najbardziej podatne są na to nasze dzieci. Mc jest w tym mistrzem. Budzi ona miłe wspomnienia z dzieciństwa, dzieci bawią się, dostają zabawki, przebywają z rodzicami i wszystko zapamiętują. Kiedy u siebie w rodzinie, dzieci zapytane gdzie chcą obchodzić urodziny od razu powiedziały ze w MC bo inaczej wszyscy ich wyśmieją. Porażka !

Teraz kilka przykładów z USA, naprawdę niezłe modele z tych ludzi:
- facet Don Gorske w jeden miesiąc zjadł 265 Big Mcków ( jego rekord ) , w roku zjada ich 741, do dnia kręcenia filmu zjadł ich 19.852
- inny facet wypijał w miesiąc ponad 100 litrów słodzonych napojów gazowanych ( cola )



Po 30 dniach mc diety główny bohater był już na skraju wyczerpania. Jego wątroba już nie radziła sobie z przerobieniem takiej ilości tłuszczu i cukru. Przytył on do 95 kg, w czasie mc diety zjadł w przeliczeniu 14kg cukru i 5 kg najgorszego tłuszczu.

Myślę że to powinno dodatkowo zachęcić Was do obejrzenia filmu. Mnie ten film bardzo zmotywował i choć w fast foodzie nie byłem już kilka lat, to dodatkowo utwierdziło mnie to w przekonaniu że obecna dieta redukcyjna może mi tylko wyjść na zdrowie. Będzie do doskonały podkład pod jesienno-zimowe &#8222;masowanie&#8221; w mojej piwnicy &#61514;
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 137 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4945
ale frytki i tak w macu sa najlepsze:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 469 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2143
Aja Sir !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 726 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7325
poprostu ******lone truciciele, mają czelnosc obtłuszczac dzieci dla mamony

***Tate oszukasz, mame oszukasz, ale kupy nie oszukasz***

jak boli
to rośnie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 469 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2143
No właśnie, pal licho z dorosłymi, którzy mają swój rozum ale wabienie dzieci suwenirami to już przegięcie. Myślę, że nalezy pomału trąbić na alarm. Wiem z własnego podówrka, jak dzieciaki nie wyprawią urodzin w MC to spotka się to z napiętnowaniem wśród rówieśników. Kiedy u mnie w rodzinie wyprawiono urodziny dziecka w ogrodzie, podano soki, warzywa kolorowo i śmiesznie przystrojone to większość zaproszonych dzieci patrzyła co to za g****, gdzie są hot dogi i hamburgery.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 137 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4945
w koncu nie ma to jak zaracie z Maca na korbe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 679 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6610
Chudniesz, jedząc w McDonaldzie? - 2005-07-16 02:34:36

Pewna Amerykanka twierdzi, że schudła 20 kilogramów jedząc przez 70 dni wyłącznie potrawy z restauracji McDonald&#8217;s.

35-letnia Merab Morgan z Henderson w Północnej Karolinie postanowiła poddać się nietypowej diecie, ponieważ poczuła się urażona kontrowersyjnym filmem "Super Size Me", którego twórca Morgan Spurlock przytył aż 14 kilogramów żywiąc się przez miesiąc w popularnej sieci fast-foodów.

PS : nie wiem czy to prawda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 469 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2143
Jeśli Wirnik to potwierdzisz to dostaniesz ode mnie drugiego Soga w tym dziale. Jeszcze nie wiem jak to zrobię ale jak nie wejdzie to ogłoszę strajk na forum
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Napój podczas treningu

Następny temat

tunczyk + białko

WHEY premium