SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mała łapa

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4596

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
Dnatural tez mi sie tak wydaje z tymi przyczepami, zauwaz jednak ze sa kulturysci ktorza maja genetycznie krotki biceps...i w lapie ponad 50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Z tego co widzę u Ciebie leży przede wszystkim dieta. Proszkiem próbujesz zastąpić posiłki a to nie tędy droga. 91 kg i tylko 39 cm w łapce - czyli większość z tych kg to tłuszcz jak sądzę. Jesteś dowodem na to, że długi staż nie idzie w parze z doświadczeniem, gdyż można przez ten czas chodzić na siłownię ale można też trenować a to spora różnica.
Nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem, gdy wraz z rozwojem masy mięśniowej reszty ciała nie rosły ramiona, nie na takim etapie rozwoju sylwetki. U Ciebie leży i kwiczy wszystko, ot co.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 169
Po części masz rację, trenowałem dla przyjemności bo po prostu lubię siłownię, nie miałem nigdy dłużej wkręta na dietę itp dlatego napisałem na forum o pomoc, i jestem otwarty na sugestie, a to co Ty napisałeś nic nie wnosi, wysunąłeś tylko swoje wnioski. Nie pytałem czy jest źle tylko jak to zmienić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 991
cokolwiek dalej zrobisz, zmiana z tego nieszczęsnego splita który robiłeś wcześniej na coś innego będzie istnym zbawianiem dla Twoich mięśni i progresu.

zadbaj o dietę ostro! jajka są naprawdę tanie ;)

Zmieniony przez - orjon w dniu 2011-10-31 23:09:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 169
no widzisz sianko to jakoś nie gra za bardzo roli ;) (oczywiście nie stać mnie żeby 3 x dziennie jadać w knajpie) raczej brak czasu a czasem może chęci żeby coś przyrządzić żeby mieć w ciągu dnia co do gęby włożyć ;) zmienie dietę już gadałem z dietetyczką(koleżanka) i jestem ugadany na wizytę. Powinna coś pomóc, jakieś rady odnośnie diety ?:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 991
nie trzeba tutaj aż dietetyczki. wystarczy jeden artykuł z neta.

moja rada, a właściwie Layne Nortona, to w dzień siłki pić z 4-5 litra wody rozłożone na cały dzień oraz białko trzymać na poziomie 2,7 - 3 g na 1kg ciała. oczywiście nadwyżka kaloryczna musi być, plus węglowodany w DNT trzymać nisko, w DT wysoko.

Zmieniony przez - orjon w dniu 2011-10-31 23:34:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 169
a co daje picie tylu litrów wody ? białko ok 270g dziennie ok 6 posiłków w każdym 40g węgli jem stanowczo za dużo więc ograniczenie i zwiększenie białka, dzięki kolego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 991
woda jest głównym składnikiem mięśni.

więcej na temat diety tutaj jest, jeśli umiesz english w miarę to poradzisz sobie, jak nie to użyj google translatora:

http://www.bodyrecomposition.com/muscle-gain/the-baseline-diet-part-1.html
http://www.bodyrecomposition.com/muscle-gain/the-baseline-diet-part-2.html


Zmieniony przez - orjon w dniu 2011-11-01 00:56:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
3g to raczej za duzo dla osoby ktora nie jest na koksie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 991
tak się tutaj w Polsce mówi fakt, natomiast na zachodzie to jest dawka dla naturalsa, mniejszej się nie poleca, tam sterydowcy jedzą około 4g.
są badania w których wzrost z 2,4 g/1kg do 3g/1kg spowodował w miesiąc dużo szybszy wzrost mięśni i tym samym wzrost siły. nie wiem skad ta magiczna dawka 2-2,5 powstała, empirycznie większośc ludzi na zachodzie notuje lepsze gainy z dawkami wyższymi. z własnego doświadczenia więcej siły i masy przychodzi mi na 3g, to samo tyczy się drug-free trójboistów. niestety dieta robi się droga w tym wypadku i nie zawsze jest na to kasa.

jeśli możesz, przeczytaj też artykuły które przytoczyłem i sprawdz zalecenia na np. forum bb.com.

co do badań:

Letterman Army Institute of Research in San Francisco showed that subjects on a higher protein intake (2.8 g/kg/day), coupled with intense strength training, gained a whopping 3.28 kg (7.2 lbs) of lean mass. The study was done over a 40-day period and the subjects were trained to near exhaustion (2). Another study of weightlifters over a 3 month period, with the protein increased from 2.2g/kg/day to 3.5 g/kg/ day, resulted in a 6% increase in muscle mass and a 5% increase in strength (3).


Zmieniony przez - orjon w dniu 2011-11-01 12:28:50
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

masa masa masa

Następny temat

priorytet klatka, 2lata ostrego treningu

forma lato