SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Legia, a Wojsko Polskie

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3233

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 61 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 768
Witam, mam takie pytanie.
Szukając w interenecie informacji o Legii znajdziemy, wszystko. Szukając o WP badziewne strony, które ledwo działają.
Nawet na filmikach 'pokazujących' szkolenie w tych armiach, Legia wydaje się ciekawsza, daje więcej możliwości i szkolenia wydają się porządniejsze. Cały czas chciałem iść na podoficerke, ale po porównaniu informacji o Legii, a WP. WP zdecydowanie odpada, czy tak jest w rzeczywistości, czy tylko taki chwyt marketingowy?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 455
Jezeli do Legii to jedziesz do francji placisz cos tam na poczatek i
jako chlystek zarabiasz 1000 EURO + . Wiem ze jest to bardzo wymagajace i musisz miec zgode od WP o tym zeby uczestniczyc w armii innego panstwa , wiem takze ze po roku prawy w LC mozesz zarabiac nawet 6000 EURO . Niewiem w jakich kryteriach patrzysz czy wyszkolenia , zarobków czy swietego spokoju . WP to taki lajcik
W LC sie ciezko pracuje i trzeba spelniac wysokie normy sprawnosciowe . Wiem to poniewaz sam chce byc snajperem zawodowym i szukalem dla siebie odpowiedniej szkoly po maturze .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 61 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 768
Wiesz.. z tym ściganiem przez prawo to jak z yeti - każdy słyszał, nikt nie widział. Teraz nie ma granic, to skad wiedza co ja robiłem? MI przedewysztkim chodzi o dobre wyszkolenie i wspomnienia których nigdzie indziej nie znajde.. Potem myśle że po tych 5 latkach, normalnie wrócic do kraju, na WKU i podoficerka, bo co polska flaga na ramieniu, to polska flaga na ramieniu. Legia wydaje mi się lepsza, pod kątem sprzetu i szkolenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 680 Napisanych postów 6778 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66842
LC "żyje" renomą minionych lat kiedy zupełnie inaczej prowadzona była rekrutacja inne szkolenie i zadania.
Teraz z tego wszystkiego pozostał tylko rozgłos podsycany książkami o superhiper wyczynach legionistów i filmy z Van Dammem .

To że mają lepsze filmy propagandowe wcale nie oznacza że są tacy za***iści

Na forum wypowiadali się byli legioniści i wcale tak różowo nie jest.
Osobiście żadnego legionisty nie spotkałem ale mój były d-ca z 18bdsz obecnie w OS ŻW opowiadał jaką to "za***istą" współprace z nimi mieli ,nie dość że mieli braki w podstawowych działaniach taktycznych to jeszcze jeden na drugiego patrzył wilkiem że nie wiadomo było czy zaraz między sobą się nie zaczną strzelać.
Co do zarobków to kolesie na tych samych stanowiskach i o tych
samych stopniach różne sumy podają a 6000E to chyba generał zarabia .

Co do tego czy w WP jest lajcik czy nie to proponuje się wypowiadać po odsłużeniu paru lat i zaliczeniu jakieś misji opierając się na faktach a nie grach komputerowych ,gazetach typu "fakt" czy plotkach z podwórka

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 805
https://www.sfd.pl/SMUTNA_PRAWDA_O_LC:___-t99745.html

Tu masz ciekawy temat może on Ci otworzy oczy, jak chcesz to idź do WP do jakiegoś desantu albo do kawalerii tam na pewno jakieś wrażenia bendą Ci dostarczone.

Wolę żeby mnie 12 sądziło niż 4 nosiło

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 61 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 768
Żeleś, spokojnie
No w afganistanie, na pewno zginelo mniej legionistow niz polaków :( Apropo zarobków, to pensja legionisty wynosi 1200 euro (nie biorąc pod uwage dodatkow czy awansu) czyli lepiej niz polski kapral :(
Jest pene forum na ktorym dzialaja byli i obecni LEGIONISCI (a nie ci co odpadli) i wszystko wygląda zupełnie inaczej.
Ale nie odpowiedzieliście na dwa pytania, a mianowicie:
a) Czy według was, legia ma lepsze szkolenie?
b) Czy dałoby rade na 6 lat do Francji (zaraz po maturze), potem do kraju, szkoła podoficerska i zasilić szeragi WP?
Serdecznie pozdrawiam i licze na odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 680 Napisanych postów 6778 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66842
Tylko porównaj wydatki tam i tu
średnią płace krajową i jakie dodatkowe należności ma się tam i tu


http://wyborcza.pl/1,76842,5606135,W_zasadzce_w_Afganistanie_talibowie_zabili_10_francuskich.html

Jak widać rozeznanie w temacie masz

Zmieniony przez - żeleś w dniu 2008-11-28 20:16:58

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 61 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 768
Żeleś, ja wiem że jesteś zawodowym w WP i też o tym marze, ale że tak powiem mam nóż na gardle i teraz chodźbym bardzo chciał, nie moge wstąpić do armii, chyba że na st. szer. a to mnie nie zadowala. Więc może inaczej.. Byłoby to skrajnie głupim pomysłem, gdyby po 6 latach w LC, wrocic do kraju i służyć w naszej armii?
Jak wspominałem wiele dla mnie znaczy polska flaga na ramieniu..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 680 Napisanych postów 6778 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66842
Ja byłem szer. w ZSW --->st.szer ndt teraz jestem podoficerem jak będzie kalej zobaczymy

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 232 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2778
patrząć na zarobki to nie opłaca się iść do legii zarobek 1000€ co to jest we Francji. Śmieciarz zarabia więcej a min. średnia płaca to chyba coś koło 1400€
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 61 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 768
Tak, tylko śmieciarz musi sobie opłącic wyzywienie, mieszkanie, podatki, oplaty.. trzeba mysleć bardziej rozbudowanie Al nie o tym mowa.
Czy jests ens po LC iśc do WP? Odpowie mi ktoś w końcu?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bad-boy cup

Następny temat

Calzaghe został odznaczony orderem państwowym

WHEY premium