SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Leczenia pleców ciąg dalszy

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4211

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
A mógłbym prosić jeszcze o różnice w stosowaniu laseru HIL, a fali uderzeniowej? Co bardziej się sprawdza i w jakich przypadkach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Jest to laser wysokoenergetyczny osobiście nie jestem zbytnim zwolennikiem fizykoterapii jedynie może być jako terapia uzupełniająca jak np. krioterapia przy świeżych urazach itp. żeby wiedzieć co bardziej by się nadawało trzeba wiedzieć jaka jest przyczyna, fala uderzeniowa dobrze sprawdza się przy zwapnieniach.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
A co sądzisz o stosowaniu SWT wprost na lędźwie? Z tego co się orientuję zdania są bardzo podzielone.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Uważam że generalnie nie ma takiej potrzeby i manualnie można spokojnie osiągnąć ten sam efekt czy nawet lepszy na tkance miękkiej, co d samego jej wykonywania w tym obszarze na tkance kostnej nie na miękkiej można ale jak pisałem lepiej to zrobić przez prawidłową pracę na tkankach miękkich.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Jestem już po drugiej fali i sporej modyfikacji ćwiczeń, jest lepiej, ale szału nie ma.

BPL-G masz jakąś wiedzę o środku BPC-157, czy mógłby nadać się w moim przypadku? Może ktoś z forumowiczów korzystał przy kontuzji?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 5118 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 78323
Czytam ten temat bo też mam okropny ból.
Zaczęło się przy MC. Po prostu rozluznilem mięśnie i dup.
Potem tydzień leżenia, w miarę było lepiej i termin maratonu na który szykowalem się cały rok. Na 27 km znów dup i tak do dzisiaj. Od 3 miesięcy nawet na kibel nie idzie porządnie usiąść. Szkoda słów! Kolega polecił mi kręgarza ale tego też się boję żeby większym dziadek nie był.
W planach triathlon, Iron Man, treningi a poza tym robota na kopalni ale kręgosłup zaczyna weryfikować moje plany...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
3 miesiące stan ostry się utrzymuje ? Należałoby udać się do specjalisty żeby zdiagnozować problem, a następnie ustalić schemat leczenia. Kręgarzy nie polecam korzystaj z usług ludzi wykwalifikowanych czyli jeśli oczekujesz manipulacji stawowych o fizjoterapeuci po odpowiednim szkoleniu lub osteopaci.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
tomaszS współczuję, również miałem mega formę i planowalem starty w runmagedonach itp. Tym bardziej to wkurzajace, że większość umawia się na operacje, leci na przeciwbolowych, a wiem, że mogłaby to wyleczyć zaledwie w ciągu kilku mądrych terapii manualnych. Jestem po 3 fizjoterapeutach, ponad 10 zabiegów manualnych, suche iglowanie, do tego prawie codzienne cwiczenia rozciągające m.in. okolice gruszkowatego, poglebianie przysiadu, a ostatnio wleciala jeszcze fala uderzeniowa. Przede mną jeszcze 1 fala i terapia manualna w polaczeniu z falą. Jeśli to nie pomoże, lecę niestety po zastrzyki.

A, no i w rezonansie nie wyszło u mnie nic na tyle poważnego, co by mogło powodować taki problem.


Zmieniony przez - WnMPapa w dniu 2016-11-26 17:48:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 5118 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 78323
Witam.
Początkowo żona musiała wyciągać mnie z łóżka. Nawet na tyłku nie umiałem na brzegu łóżka usiąść. Nie umiałem ubrać skarpetek i spodni.
W przeddzień maratonu spróbowałem przebiec kilka metrów i ... nie dawałem rady. W dzień maratonu też wywlekanie z łóżka, też ubieranie przez żonę ale zacisnalem zęby i żałuję tego biegu.
Plan był na 3:10 i takie było moje realne oczekiwanie ale kręgosłup dawał znać od pierwszych metrów.
O wyniku mogłem zapomnieć. Gdybym mógł cofnąć czas to odlozylbym bicie rekordu o miesiąc ale sądzę że mogło być dzisiaj lepiej z kręgosłupem.
A najlepiej to nie robił bym tego mc.
Teraz ból jest dużo lżejszy. Mam ruchomośc i gibkosc na 90 %. Boli jednak cały czas, szczególnie po ciężkiej pracy. A nie wiem czy pisałem że jestem górnikiem.
Panowie dzięki za informację ale też i za wsparcie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Przez te 3 miesiące miałeś jaką terapie czy tylko się próbowałeś oszczędzać, bo jeśli nie to nie ma na co czekać.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mata masująca

Następny temat

Chodzenie z kijkami a dyskopatia

WHEY premium