SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Chodzenie z kijkami a dyskopatia

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6495

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 89 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2023
Witam
Chciałbym się zapytać jak spacerowanie z kijkami do nordic walking wpływa na zdrowie, a w szczególności czy pomaga w jakiś sposób na wypuklinę, która zrobiła się w odcinku lędźwiowym czyli dyskopatię.

Czy coś pracuje gdy się chodzi regularnie z takimi kijkami ?

Uprzedzając dodam, że nauczyłem się chodzić tzn. bardzo ważna jest praca ramion czyli ręce muszą chodzić, łokcie muszą się zginać do przodu i prostować do tyłu ( podobno ? )
Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 492546
Ciężko dokładnie doradzać nie znając dokładnie stanu klinicznego pacjenta oraz bez możliwości jego zbadania, natomiast poprzez chodzenie z kijami czy pływanie problem na pewno nie ustąpi i terapia manualna jest wskazana.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Jak już się pojawiła to chodzenie zbytnio nie pomoże, trzeba by się udać do lekarza zbadać jaki jest stopień dyskopatii, po zrobieniu rtg, czy tomograf w zależności co lekarz zleci można się udać do fizjoterapeuty, zbada cie manualnie, kiedy występują bóle, jaka jest ruchomość i dobierze odpowiednie ćwiczenia, nie koniecznie da sie wyleczyć jak zmiany już postąpiły ale można je zahamować.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 89 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2023
A co to znaczy zahamować ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21795 Napisanych postów 71351 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 576004
Możesz chodzić, na zdrowie ma to wpływ oczywiście.

Wypukliny nie da się cofnąć niczym poza zabiegiem. Może się tylko pogłębić, ale nie koniecznie od chodzenia.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 89 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2023
Twierdzisz że będą mnie bolały plecy do końca życia ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21795 Napisanych postów 71351 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 576004
A co myślisz, że w cudowny sposób wypukliny znikną bo co, poćwiczysz trochę, po zwisasz trochę czy odhaczysz kilka sesji z terapeutą..?

Mam ten sam problem od lat w odcinku lędźwiowym i szyjnym przez ciężkie treningi i wagę, dawano temu mój max to był 132kg co również miało wpływa na targane ciężary, i od tego momentu zaczęły się kłopoty. Później było lżej i tego się trzymałem, ale w tym roku podjechałem pod 122kg (aktualnie zjeżdżam jest już tylko sto kilkanaście).

Badań trochę też już miałem, odwiedziłem tez już kilka tęgich głów z tytułami co zajmują się sportowcami z IO itp... jako, że byłem z polecenia gadka była prosta - w obrazie widać to i to, może pan sobie ulżyć doraźnie (farmakologia/zabiegi) albo załatwić temat na dobre - zabieg. Innej opcji nie ma i nie ma co się czarować magicznymi sztuczkami.

Trochę chemii brałem, trochę poszwendałem się po specach, aktualnie nic z tym nie robię, po prostu przyzwyczaiłem się do sytuacji i trenuję jak trenowałem.

Proste. Więc nie licz na cuda i obiecanki cudownych ozdrowień w tym temacie. Nie ma czegoś takiego. Albo ściema albo radykalne rozwiązanie.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 89 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2023
Więc czemu lekarze zalecają pływanie ? jak to wpływa na ból kręgosłupa ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21795 Napisanych postów 71351 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 576004
Mi również, i jak mam czas/chęci odwiedzam (zazwyczaj przy saunowaniu). Bo pływanie zbawiennie wpływa na układ kostno-stawowy więc doraźnie pomaga. Ale doraźnie więc od kilkudziesięciu minut do nawet kilu godzin problem znika, ale później jest tak jak było.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
zahamować w sensie ze choroba nie bedzie tak szybko postępowała.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 492546
krzykacz
Możesz chodzić, na zdrowie ma to wpływ oczywiście.

Wypukliny nie da się cofnąć niczym poza zabiegiem. Może się tylko pogłębić, ale nie koniecznie od chodzenia.


krzykacz


Proste. Więc nie licz na cuda i obiecanki cudownych ozdrowień w tym temacie. Nie ma czegoś takiego. Albo ściema albo radykalne rozwiązanie.


Nie sposób się zgodzić z powyższym , pierwsza kwestia to trzeba rozróżnić wypuklinę od przepukliny inna to że sama przepuklina może nie dawać żadnych objawów bólowych (jeśli nie uciska na struktury nerwowe - korzeń nerwowy oraz oponę twardą) co potwierdziły badania Belgów (robili przypadkowym ludziom z ulicy badanie RM okazało się że kilkanaście % miało przepuklinę nie mając żadnych dolegliwości bólowych). Zabieg oczywiście czasem jest niezbędny (być może tak było w Twoim przypadku) kwestia typu urazu, ogólnej sprawności, objawów (np. z tzw. 'ogona końskiego' czy deficytów motorycznych) ale w większości poprzez leczenie zachowawcze (terapia manualna oraz wytyczne odnośnie aktywności np. rozciągania) udaje się jej uniknąć i funkcjonować na przyzwoitym poziomie. Zabieg ma to do siebie że usztywnia segment kręgosłupa przez co na segmencie sąsiadującym dochodzi do zdecydowanie szybciej dochodzi do zmian zwyrodnieniowych (z racji przenoszenia obciążeń z segmentu usztywnionego) i często po pewnym okresie kolejny segment wymaga zabiegu. Podstawowa kwestia to prawidłowe odżywienie krążka międzykręgowego , brak ruchomości na danym segmencie oznacza w konsekwencji zmiany degeneracyjne. Na prawidłowe odżywienie krążka wpływa wspomniany ruch oraz zmiany ciśnienia na niego wpływające , pierwsze może być wynikiem np. zablokowania stawu międzywyrostkowego czy choćby zaburzeń w napięciu mięśniowo-powięziowym drugie stałą statyczną pozycją (stąd bardzo często występuje u osób mających siedzący charakter pracy - pracownicy biurowi czy zawodowi kierowcy).

Co do samego chodzenia może być przydatne wspomniane odżywienie krążka międzykręgowego ale to zależy od szeregu czynników choćby tego jaki jest Twój stan oraz jaką aktywność wykonujesz na codzień. Polecam udać się ze swoim problem do specjalisty.


Zmieniony przez - BPL-G w dniu 2016-10-10 00:08:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21795 Napisanych postów 71351 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 576004
W żadnym wypadku nie napiszę, że nie sposób się z tym co napisałeś zgodzić, ani tym bardziej nie będę tego podważał bo zwyczajnie jest to Twoja górka i pewnie się na tym znasz.

Ja piszę tak jak piszę bo jestem prosty chłop który ma ten temat już za sobą, więc piszę wprost.

Jednak wyjdźmy z książek i tych kwiecistych opisów do realiów, i co mamy - ludziom nie chce się, nie mają czasu na czekanie na być może jakieś efekty po tym o czym piszesz. Efekt ma być szybki i skuteczny, więc i tak większość z nich kończy na lekach i/lub operacji. Idąc za ciosem oczywiście próbują jeszcze tej 'gimnastyki' ale większość od tego szybko odchodzi, sam to przerobiłem.

Mi również o tym mówił pan prof, pan dr n.med jeden i drugi (niezależni od siebie żeby mieć zgoła inne opinie). Gadali 4x bardziej kwieciście niż Ty, jednak rozmowa zawsze się kończyła tak jak to wyżej pisałem. Próbowałem tego co piszesz żeby wykorzystać wszystkie opcje i efekty może jakieś były, ale nie na tyle wystarczające żeby tracić na to czas i pln. Jestem w stanie przeżyć bez tego bo zwyczajnie nie widzę przeważających korzyści żeby dalej to robić, po prostu przyzwyczaiłem się do sytuacji i żyję z tym dalej.


Tak więc uważam, że literatura to jedno a realia weryfikują bardzo szybko, dlatego większość czuje się na swój sposób oszukana tym o czym się mówi na początku a tym jakie efekty się osiąga w trakcie czy po. Tak więc koniec przeważnie u większości jest i tak taki sam.
1

doping & zdrowie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Leczenia pleców ciąg dalszy

Następny temat

Skok wzrostu

WHEY premium