SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kreatyna i tauryna. Warto stosować razem?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 19271

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 92 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1100
Siemaneczko.

Mam do was forumowicze pytanko. Czy opłaca się brać Olimp Taurine Mega Caps i Olimp Creatine Mega Caps razem? Czy lepiej np. Olimp Creatine Mega Caps i Olimp Carbo nox ?

Proszę o szybką odpowiedz

Pozdrawiam !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Inezz96 Mistrzyni Polski Administrator
Ekspert
Szacuny 550 Napisanych postów 4457 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 42990
Witaj!
Zacznę od pierwszego połączenia, a mianowicie tauryny i kreatyny. Związki te, bez wątpienia wywierają pozytywny wpływ nie tylko na wyniki sportowe, ale także sprzyjają szeroko pojętemu zdrowiu.


Działanie kreatyny i tauryny można uznać za uzupełniające i jednocześnie zazębiające się w budowaniu formy sportowej. Jak pewnie zauważyłeś, kreatyna i tauryna bardzo często łączone są w jednym suplemencie i tak właśnie robi marka Olimp. Przykładem może być produkt CREATINE XPLODE, który oprócz sześciu form kreatyny zawiera dodatek tauryny. Swego czasu sugerowano, że tauryna może poprawiać wychwyt kreatyny w mięśniach. Co prawda kreatyna wchłania się bardzo dobrze, jednak sportowiec, któremu zależy na żyłowaniu wyników, nie powinien tego faktu ignorować. Być może tym argumentem sugerował się też Olimp komponując suplement CREATINE XPLODE.

Ponadto, w stosunkowo nowych badaniach sugeruje się, że połączenie kreatyny i tauryny może obniżać ryzyko depresji, co w dzisiejszych czasach nabiera szczególnego znaczenia. Z wyżej wymienionych powodów jestem zwolenniczką łączenia kreatyny z tauryną.

Natomiast jeśli chodzi o połączenie kreatyny z węglowodanami, to ma ono sens przy treningach dłuższych niż trwających godzinę, przy sportach wytrzymałościowych, jeśli jesteś osobą bardzo szczupłą i masz trudność w zdobywaniu wagi. Jednak w przypadku, gdy należysz do osób z nadwagą, to nie będzie to najlepsze połączenie.

Pozdrawiam,
Inez Gorońska Mistrzyni Polski Bikini fitness
https://www.instagram.com/inezgoronska/?hl=pl 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 9424 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52877
jak w celu przyśpieszenia transportu kreatyny to niepomoże ale niezaszkodzi brać dodatkowo.
1

"Trening,dieta,suplementacja,farmakologia-mój żywioł "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 92 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1100
No właśnie w takim celu chciałem ją stosować, a teraz wyczytałem ze dobrze jest połączyć carbo z kreatyna. Jest to prawda czy jakiś kolejny mit ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 9424 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52877
to jeden wielki MIT ani dekstroza ani carbo ani tauryna,ryboza nieprzyśpieszą transportu kreatyny,są badania na ten temat .

"Trening,dieta,suplementacja,farmakologia-mój żywioł "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 92 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1100
Czyli wnioskuje ,że kreatyna połączona z dietą daje dobry efekt, a nie kreatyna z dodatkiem :) Wielkie dzięki :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 9424 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52877
dokładnie tak jak mówisz ,odnosnie tauryny to poczytaj sobie https://www.sfd.pl/Tauryna-t818025.html 
1

"Trening,dieta,suplementacja,farmakologia-mój żywioł "

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie o kreatynke i arginine??

Następny temat

Białko przy redukcji

WHEY premium