SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kręgozmyk - trening siłowy

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 387

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 180 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1915
Cześć, mam kręgozmy pierwszego stopnia właściwie towarzyszy mi on blisko 18 lat, kiedyś w siłowni nabawiłem się go na samym początku. Ćwiczyłem i potem dalej i teraz po latach z powrotem chce ćwiczyć i od miesiąca ćwiczę (jeżeli towarzyszą mi jakieś bóle to przez ten cały okres czasu odkad mam ten problem to bóle nie są większe niż np te 18 lat temu) a jak wy sobie dajecie radę czy może już odpuściliście po takiej diagnozie ? A jak ćwiczycie to czy jest jakiś progres z kregozmyku. Szukałem wiadomości ale nie wypowiadali się w żadnym temacie ludzie którzy kontynuują ćwiczenia.Załączam moje zdjęcie z rezonansu.

W życiu szukamy tego czego nigdy nie będziemy mieli

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6270 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Zapewne są tutaj takie osoby, które trenują różnego rodzaju dyscypliny sportowe z podobnym lub też nawet większym problemem z kręgosłupem. Warto jednak pamiętać o tym, że każdy przypadek pod tym kątem jest inny, więc to że ktoś trenuje, a inny ma problem z chodzeniem, czy siedzeniem niewiele wnosi do Twojego przypadku. Sugeruję Tobie skonsultować problem z fizjoterapeutą. Stałe konsultacje, działania manualne, ćwiczenia specjalistyczne, poprawa mobilności, solidna rozgrzewka, prawidłowa technika ćwiczeń. Wszystko to będzie kluczowe w lepszej sprawności i braku bolesności.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 180 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1915
Dzieki za odpowiedz, wiesz, ja zyje dlugie lata z tym schorzeniem, do niedawna w przekonaniu, ze mam tylko rwe kulszowa, cwiczylem chyba tez z 5 lat potemm, rozne w zyciu akrobacje wg potrzeb wykonywlem, to tak sobie cicho mysle, ze moze faktycznie bede mogl dalej cwiczyc, naturalnie do fizjoterapeuty zglosze sie po nowym roku. Chcialbym tylko dowiedziec sie jeszcze, czy cwiczenia w pozycji siedzacej (alternatywa cwiczen z pozycji stojacej) nie mniej obciaza kregoslup ? a jak juz stojac, czy warto miec lekko ugiete nogi w kolanach w lekkim rozkroku? aby odciazyc lędzwie.

W życiu szukamy tego czego nigdy nie będziemy mieli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6270 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Ja niestety nie jestem w stanie tego stwierdzić. Być może jakiś fizjoterapeuta będzie mógł napisać coś więcej w tym kierunku. Zakładając, że wzmocnisz w odpowiedni sposób mięśnie głębokie brzucha i nie będziesz cały podpinany, czyli w odpowiednich warunkach rehabilitacji i ćwiczeniach specjalistycznych, istnieje szansa, że będziesz mógł wykonywać wszystkie ćwiczenia, w prawidłowy sposób pod kątem technicznym. Czy tak będzie tego nie wiemy. Zbyt wiele zmiennych za to odpowiada i wiele będzie zależało od Ciebie.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12077 Napisanych postów 160535 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234798
Chcialbym tylko dowiedziec sie jeszcze, czy cwiczenia w pozycji siedzacej (alternatywa cwiczen z pozycji stojacej) nie mniej obciaza kregoslup ? a jak juz stojac, czy warto miec lekko ugiete nogi w kolanach w lekkim rozkroku? aby odciazyc lędzwie.

wlasnie nie zawsze tak sie dzieje. Siedzac nie mamy amortyzacji w postaci kończyn dolnych. Cwiczenia wykonywane w pozycji siedzacej moga byc bardziej uciazliwe dla dolnego odcinka plecow niz cwiczenia jakie wykonujemy w pozycji stojacej. Oczywiscie tutaj zanim zabierzemy sie za wykonywnaie cwiczen konieczne bedzie wzmocnienie core, aby naturalnie zabezpieczać kregoslup

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 180 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1915
TomQ-MAG
Chcialbym tylko dowiedziec sie jeszcze, czy cwiczenia w pozycji siedzacej (alternatywa cwiczen z pozycji stojacej) nie mniej obciaza kregoslup ? a jak juz stojac, czy warto miec lekko ugiete nogi w kolanach w lekkim rozkroku? aby odciazyc lędzwie.

wlasnie nie zawsze tak sie dzieje. Siedzac nie mamy amortyzacji w postaci kończyn dolnych. Cwiczenia wykonywane w pozycji siedzacej moga byc bardziej uciazliwe dla dolnego odcinka plecow niz cwiczenia jakie wykonujemy w pozycji stojacej. Oczywiscie tutaj zanim zabierzemy sie za wykonywnaie cwiczen konieczne bedzie wzmocnienie core, aby naturalnie zabezpieczać kregoslup


Tak i doczytalem w roznych zrodlach, ze siedzac mamy docisk orientacyjny 140kg na ledzwie, a siedzac w ukosie waga ucisku rosnie drastycznie, a stojac to jest chyba ok 100kg, zastanawiam sie tylko, czego znalezc nie moglem, czy ugiete lekko nogi w kolanach odciazaja/ kiedys chyba mi o tym gdzies mowiono. Od paru dni cwicze core za pomoca cwiczen izometrycznych, chyba maja dobry wplyw bo zalapuje zakwasy i czuje te miesnie, poki co duzo cwiczen wykonuje lezac, a jak juz musze to stoje ale z pasem wokol ledzwi, przynajmniej poki nie wzmocnie tych miesni CORE za pomoca cwicze ww choc wiem, ze mowi sie aby pasa nie uzywac bo podczas ogolnych cwiczen te miesnie sie wyrabiaja ale to tez z roznymi "szkolami" spotkalem sie odnosnie tego,.

W życiu szukamy tego czego nigdy nie będziemy mieli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12077 Napisanych postów 160535 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234798
ogolnie zawsze powinnismy wykonywac cwiczenia na lekko ugietych stawach. Oczywiscie nie chodiz tutaj bys wykonywal je w jakims swierc przysiadzie. Chodiz o to, aby nie spoczywac na przeproistach stawow i typowo obciazal jedynie chrzastki. Musi byc zachowane lekkie ugiecie ktore bedzie aktywowalo miesnie do pracy. Wtedy faktycznie cala stabilizacja konczyn bedzie przejmowac prace na miensie nog. MNiej dostana stawy kolanowe, stawy biodrowe jak i sam kregoslup wtedy. Co do core i pasa tak, jest w tym sporo racji
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Niski poziom glukozy - porady

Następny temat

Letrozol - wpływ na zdrowie

WHEY premium