SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kręgoslup

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 6922

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
poza tym to od kiedy cwiczenia w siadzie na lawce mniej obciazaja kregosłup???????????
dodatkowo wcale nie pozwalaja nabrac nawyku utrzymywania postawy mniej agresywnej dla kregoslupa w innych cwiczeniach a nawyki dobrej techniki tto podstawa czyz nie????????

tak wiec z mawashim bym sie nie zgodzil w kilku kwestiach no ale to on jest ekspertem w dziale wiec ooczywiscie chyle glowe.

rodzyn.23.skoczów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
gdzie ja mowie o siadzie jaki ty masz na mysli ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 9203 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 29034
rodzyn23:
mowisz ze kifoza jest przesrana a potem ze robisz 200 kilo w martwym... to chyba nie jest tak zle z ta kifoza?

i jeszcze ten zlamany kregoslup i wyciskanie na stojaco... a czy z psychika u Cibie wszystko ok? (bez obrazy)

<<< Wszystko zaczyna się w umyśle... >>>

http://www.smoczyjezdzcy.pl - Smoczy Jeźdźcy - darmowa gra MMORPG w przeglądarce - polecam!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
kanarek:mo0ja wypowiedz byla odnosnikiem do wypowiedzi mawashiego.
sachem:czy ty uwazasz ze 200 to duzo.
poza tym lekarz powiedzial ze gdybym przed zlamaniem kregoslupa nie cwiczyl to jezdzilbym juz na wozku,wiec chyba sa wmiare mocne bo zlamanie bylo w 2 miejscach.
co do wyciskania stojac to nie uzywam duzego ciezaru.tak mysle.stosuje technike z lekkim wyprostem nog w dolnej fazie (jak sztanga jest na barkach)
poza tym z ta psychika uwazaj troche bo przeciez z 1 strony nie wiesz z kim gadasz a z 2 strony to nie ladne.
do uni wchodzimy a ty takie tekst walisz.

rodzyn.23.skoczów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
co do tej kifozy to bol sie odczuwa bardziej przy wysilku statycznym.
dzwiganie ciezarow raczej nie sprawia klopotow,ale stanie z nim i nie wykonywanie zadnych ruchów tak.

rodzyn.23.skoczów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
ok nie ma problmeu - msyallem ze ja cos zle napisalem %) albo Ty zle zrozumiales - dlatego pytam.
pozdrawiam i uciekam juz stad
urzeduje w Alternatywnej Drodze raczej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mawashi: naprawde wielkie dzieki Ci za ten trening i za pomoc. W ferie wybieram sie do lekarza (najlepszego lekarza sportowego jakiego uda mi sie znalezc) i wtedy juz bede wiedzial na pewno czy rozpoczne trening na silowni... Zeby byla jasnosc (poniewaz ta rzecz nie daje mi spokoju), napisales o treningu ogolno-kulturystycznym. Wydaje mi sie ze ktos z nas cos zle zrozumial poniewaz za zadanie stawiam sobie wyprostowanie kregoslupa na tyle na ile jeszcze jest to mozliwe (sugeruje sie rowniez tym ze kiedys napisales ze nawet u 30 latka mozna reperowac znaczne skrzywienia) i zmniejszenie widocznosci tej wady. Jesli ten trening, ktory podales, jest wlasnie do tego przeznaczony to git ale jezeli proponujesz mi zwyklky powrot na silownie to chyba powaznie sie zastanowie. Przez poltora roku cwiczen nie pogorszylem stanu kregoslupa ale tez nic sie nie polepszylo (najprawdopodobniej przez to, ze nie chcialem prostowac kregoslupa tylko budowac mase, a na samym poczatku kiedy praktycznie nic nie wiedzialem o kulturystyce nie cwiczylem wogole plecow). Na dzien dzisiejszy nie mam ochoty bawic sie w budowanie masy, ukladanie diet itp. dopoki nie zrobie porzadku z kregoslupem. Ktos moze ironicznie powiedziec ze w pore sie obudzilem, ale uwierzcie mi, wielu lekarzy odwiedzilem odkad tylko zaczalem chodzic pochylony i rodzice zauwazyli problem... Chcialbym jeszcze dowiedziec sie czegos na temat codziennej profilaktyki bo na silowni spedzalbym tylko 3 dni w tyg.
Moze jakies poranne i wieczorne ciwczenia rozciagajace lub wiszenie na drazku (mam taki ...

Kanarek: Tobie tez wielkie dzieki za pomoc i za inforamcje o tych terapiach Yumeiho

rodzyn23: Wedlug mnie to troche dziwne ze przy takiej wadzie i po takich wypadkach wykonujesz martwy ciag, przeciez jest to cwiczenie ktorego nie poleca sie ludziom poczatkujacym ktorzy nie maja najmniejszych problemow z kregoslupem... Mowisz aby nie robic kociego grzbietu podczas wykonywania tego ciwczenia ale przy wiekszych ciezarach bedac pochylonym i probujac podniesc ciezar barki same ida w dol a kregoslup sie wypreza, przy tej wadzie naprawde ciezko (przynajmniej mi a probowalem) jest zachowac poprawno technike, tym bardziej ze mam ograniczona ruchliwosc w odcinku ledzwiowym (zreszta pisalem juz o tym wczesniej)...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wypadek mialem 5 lat temu.jak widac zyje a kregoslup mam badany 1 raz do roku i lekarze stwierdzaja poprawe.wiec rob co chcesz.ja tylko chcialem doradzic bo znam ze swojego doswiadczenia.no ale ******lic to skoro wiedza ksiazkowa jest lepsza od zyciowej praktyki.
powodzenia z tym kregoslupem.
mam nadzieje ze ci sie polepszy.

rodzyn.23.skoczów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
rodzyn23 wedlug mnie nie mozesz mowic o zyciowej praktyce bo nie wiesz jak to ze dzisiaj cwiczysz w ten sposob przy takich problemach odbije sie na przyszlosci. Co bedzie gdy bedziesz troszke starszy i kregoslup nie bedzie juz taki wytrzymaly ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wydaje mi sie ze skoro cwiczenia te poprawily moje wady tzn wzmocnily kregoslup ,to jak to mozliwe ze dzisiaj i jutro mi pomagaja a w przyszlosci maja mi zaszkodzic.tak jak pisalem jestem pod stala obserwacja lekarza i zmiany co roku sa na lepsze.wiec dziwne ze skoro jest coraz lepiej to pewnego dnia (z tego co ty zakladasz)wszystko pojdzie odwrotnie,zlamie mi sie na nowo kregoslup,i pewnie jeszcze poje do piachu co?
dobre.
w takim razie moze przestane juz dzis bo po co cwiczyc ,rehabilitowac sie skoro i tak przyjdzie dzien ze to co wyszlo mi na dobre przyniesie odwrotny skutek.

a teraz z zycia wziete:
kiedy zlamalem kregoslup rehabilitacje zaczalem z kolega starszym ode mnie
ktory tez mial zlamany kregoslup(wydupal sie na motorku).lekarze nie pozwolili mu dzwigac nawet 5 kilo.
wiesz co chlop cwiczyl do niedawna ze mna i czuje sie swietnie.a cwiczyl ten program co ja i ten co tobie napisalem.
nie wiem moze to zbieg okolicznosci ze obaj dobrze sie czujemy i stac nas jescze na troche wysilku na silowni.
a badania mowia same za siebie.
ale moze masz racje.moze przyjdzie dzien ze wszystko zacznie przybierac odwrotna droge.tego bym nie chcial doczekac.narazie cwicze sobie lajtowo bo nie mam czasu.kiedys w tym siedzialem.co prawda rewelacji zadnych nie osiagnolem ale zle nie jest tak mi sie wydaje.
narazie

rodzyn.23.skoczów
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

POMOCY

Następny temat

CO mam zrobić ?? POMOCY !!

WHEY premium