SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kontuzja barku-pilnie prosze o pomoc.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7061

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 205 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 241
jak sprawa stoi ?

Najlepszy lek...odpoczynek...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 326 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2766
Baz zmian.Czekam na odpowiedz z przychodni od tego specjalisty co ma mi robic USG.Ogólnie to juz mnie hooj strzela jak sobie pomysle ile treningow MT opuscilem.W miedzy czasie znalazlem tez klinike w ktorej studenci na praktykach zajmuja sie takimi sprawami jak kregoslup,stawy itd ale kazda wizyta kosztuje 17 funtow.Jezeli po nowym roku z przychodni nikt sie nie zglosi to chyba bede musial sie tam wybrac.Dzieki za zainteresowanie David.Pozdro

(L)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 326 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2766
Wybralem sie do tej kliniki.Tam najpierw jak obejzeli bark to stwierdzili ze to bedzie cos z wiezadlem,ale nie byli pewni wiec zrobili mi USG.Niestety USG wykazalo,ze wszystko jest ok,wiec oni stwierdzili ze to bedzie cos glebiej.Nie wiem dokladnie co,bo nie znam na tyle angielskiego ale zrozumialem ze mowili o czyms co laczy kosci...Wiecie co to moze byc jezeli USG nic nie wykazalo?Bol jest ciagle ten sam,to juz 2 miesiace...

(L)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Pisałeś wcześniej ze ból może mieć charakter mrowienia, z mojej strony moge doradzic sprawdzenie szyjnego odcinka kręgosłupa ponieważ ból barku raczej nie daje objawów mrowienia ( z reguły oczywiście,) i powinien ograniczać się tylko na okolice barku. Dlatego usg nic nie wykazało. Moja rada jest taka zeby udać się do osoby zajmującej sie terapia manualna i zbadać nastepujące miejsca : kręgosłup szyjny szczególnie odcinek C4-C7 i tam szukac przyczyny

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 326 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2766
A czy to nie bedzie czasem uszkodzona torebka stawowa?

(L)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Uszkodzenie torebki można stwierdzic w badaniu manualnym. Daje ona inne objawy. Skłaniał bym sie ku 2 jednostką chorobowym uszkodzenie pierscienia rotatorów lub dyskopatia odcinka szyjnego

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 326 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2766
Wczoraj chiropraktyk powiedzial mi ze to uszkodzenie pierscienia rotatorow.Dotalem zestaw cwiczen do wykonywania dwa razy dziennie w domu.Oprucz tego podczas wizyty mialem robione cos jak elektrowstrzasy(nie wiem jak to nazwac);oraz masaz lodem.Jesli dobrze zrozumialem to mowili tez cos o podczerwieni.Jestem w Anglii,wiéc nie wszystko rozumiem co do mnie lekarz mowi.Chcialem zapytac Was jak dlugo moze trwac rehabilitacja i czy wedlug Was bede mogl jeszcze kiedys boksowac?O wypowiedzi prosilbym szczegolnie Piotra lub Dawida.
P.S. dzieki za dotychczasowa pomoc.

(L)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Leczenie trwające 9 tygodni może Ci pomóc tak to jest zazwyczaj. Wszystko zalezy od stopnia uszkodzenia pierscienia rotatorów. Ale leczenie które Ci zaproponowali ok. Dodatkowo chiropraktyk by mógł zastosować cos z medycyny manualnej zeby troszke popracować nad mechanika całego stawu.

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 326 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2766
Ok.Dziéki za pomoc.Czy myslisz ze jezeli moge ruszac ta reka to obejdzie sie bez operacji?No i co z treningami-bede mogl jeszcze kiedys trenowac?
P.S. sog poszedl

(L)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 205 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 241
prawdopodobnie obejdzie sie bez operacji ale musisz uwazac juz na ten bark...stosuj tylko te cwiczenia ktore zleci terapeuta ...nie kombinuj nic na wlasna reke...wypadku kazdego zaostrzeniu objawow informuj prowadzacego terapeute... cwiczenia prawdopodobnie maja na celu obnizyc glowe kosci ramiennej wzmocnienie stozka rotatorow i odtworzyc rownowage miesniowo nerwową.. cwiczac bedziesz rowniez stymulowal sciegno do regeneracji... ale nie obciazaj barku... Masaz kostka lodu polecony przeciwzapalnie . Nie opieraj sie na tej rece..nie spij na tym boku... wyreguluj dobrze plecak jesli go nosisz ... kontroluj postawe ciala tak zeby bark nie byl wysuniety do przodu !!! Zdrowiej i badz cierpliwy..sam przechodzilem ta kontuzje mi to zajelo rok czasu ale ja forsowalem mimo bolu bark wiec badz madrzejszy cwicz tylko to co musisz i odpoczywac Zdrowie najwazniejsze ;)

Najlepszy lek...odpoczynek...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zespół strzykającego biodra - pytania

Następny temat

przedramie nie daje spac

WHEY premium