SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kontuzja łydki

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1576

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 180 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1956
Tydzień temu podczas szybkiego zbiegania ze stromej górki uszkodziłem sobie coś w łydce (lewa noga, zewnętrzna boczno-tylna część łydki) Pierwszego i drugiego dnia ból był mocny - rwący ale tylko przy ruchu tą nogą lub przy obciążeniu. Gdy leżała to było w miarę ok, kolejne dni (i tak do dzisiaj) noga jest jakby "zmęczona", jakby mega mocno była przetrenowana łydka. Sam ból nie jest mocny (w skali 1/10 określibym na 2 przy chodzeniu, obciążeniu czy ruszaniu nogą).
Pytanie moje jest takie - czy to normalne, że się tyle utrzymuje kontuzja, czy kupić coś w aptece - smarować czymś? Może coś przeciwzapalnego ? Dodam że wyeliminowałem trening nóg i trening z dużym obciążeniem stojąc (utrzymując ciężar na nogach), ale chciałbym już od poniedziałku zrobić normalny trening


Zmieniony przez - leno.p w dniu 2014-08-13 20:15:13

Zmieniony przez - leno.p w dniu 2014-08-13 20:17:12
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 260 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1018
Cześć Wygląda na uszkodzenie mięśnia trójgłowego łydki. Pozwól mięśniowi się zregenerować. Możesz kupić jakąś maść przeciwzapalną oraz możesz stosować kioterapię.

Pomogłem? SOG. thx

Zapraszam na mój blog rowerowy:
http://www.nosor.bikestats.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 180 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1956
dzięki za odp, rozumiem, żeby niczym rozgrzewającym nie smarować typu altacet? Jaką maść polecasz? Czy jakieś tabletki przeciwzapalne? Aspirynę chociażby? Wydaje mi się ze obszar bolący się powiększył i wieczorami jest gorzej, ciężko zasnąć bo czuje ból od dotknięcia - np od materacu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 260 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1018
Po świeżej kontuzji najlepiej stosować jest zimno, okłady z lodu, albo nawet groszek z zamrażarki są świetnym rozwiązaniem.
Maści: Ketonal, Dicloziaja, Voltaren, Naproxen, Altacet.

Pomogłem? SOG. thx

Zapraszam na mój blog rowerowy:
http://www.nosor.bikestats.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 180 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1956
mam altaziaja (coś w stylu atlacetu) w domu ale ona jak i altacet czy voltaren ma działanie rozgrzewające, sam piszesz, żeby zimno stosować - więc czy stosować maści rozgrzewające? Miałem wątpliwości więc nie używałem, wydaje mi się że one są bardziej na stłuczenia/obrzęki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 260 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1018
W stanie przewlekłym i podostrym najlepiej będzie stosować powyższe maści.

Zmieniony przez - nosor w dniu 2014-08-14 19:04:49

Pomogłem? SOG. thx

Zapraszam na mój blog rowerowy:
http://www.nosor.bikestats.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 180 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1956
ok, to wezmę aspirynę 2 wieczorem, 1 rano, do tego altaziaja na noc + w dzień jakiś zimny okład, wezmę też większą dawkę bcaa na regenerację
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 180 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1956
kupiłem fastum (bo jednak nie wydawało mi się że te rozgrzewające to dobre rozwiązanie) i go stosuję kilka dni. Pytanie moje - bo mija już 12 dni od kontuzji a nadal czuję tą łydkę, dalej jest jakiś ból i napięcie mięśnia - czy mam nogi oszczędzać i np leżeć, czy może mam rozruszać co jakiś czas? Jakieś spacery czy nie? No i czy robić jakieś ćwiczenia delikatne na łydki? Wspięcia na palce czy jakieś rozciąganie? Bo im więcej czytam tym mniej wiem, a denerwuje mnie to, że nie mogę normalnie treningu przeprowadzać przez tą łydkę, bo w sumie przy większości ćwiczeń siłowych przy ostatnich powtórzeniach ten mięsień się jednak napina i nie wiem czy mu szkodzę czy nie...

Zmieniony przez - leno.p w dniu 2014-08-18 21:00:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 260 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1018
Trening mięśnia trójgłowego łydki:
Protokół Alfredsona to seria ćwiczeń ekscentrycznych mięśnia trójgłowego łydki wykonywana dwa razy dziennie w trzech seriach po 15 powtórzeń, siedem dni w tygodniu przez okres 12 tygodni. Ćwiczenie polega na wspięciu się na palce obu stóp (na stepperze) a następnie powolne opuszczanie pięty - kończyny zajętej - do podłoża (u pacjentów z tendinopatią zlokalizowaną bliżej guza piętowego, nie zaleca się obniżanie pięty poniżej poziomu stopy). Ponadto, ćwiczenie wykonuje się w dwóch ustawieniach stawu kolanowego tj. w pełnym wyproście oraz w zgięciu 45°. Nieodłącznym elementem ćwiczeń powinien być dyskomfort/lekki ból w obrębie ścięgna. W przypadku, gdy potrafimy wykonać trening bezbólowo, należy dodać obciążenie (np plecak 20kg), aby dyskomfort powrócił. Błędem jest zbyt wczesne zaprzestanie programu leczenia. Kluczem jest tutaj regularność, systematyczność i wytrwałość. W między czasie, zaleca się wprowadzenie do programu, treningu motorycznego, proprioceptywnego i pliometrycznego skupiającego się na poprawie siły, wytrzymałości i elastyczności mięśniowej, gibkości, zwinności i szybkości, centralnej stabilności oraz równowagi i balansu. Inne, powszechnie stosowane metody leczenia to: ortezy korygujące ustawienie stopy, fala uderzeniowa (SWT), czynnik wzrostu (PRP) czy nawet leczenie chirurgiczne.

Pomogłem? SOG. thx

Zapraszam na mój blog rowerowy:
http://www.nosor.bikestats.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 180 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1956
Dzięki za ponowną pomoc, ok - to ćwiczenie robiłem normalnie 1-2x w tygodniu 5 serii po 20 powtórzeń, jest to jedno z moich ulubionych ćiwczeń - więc nawet fajnie. Pytanie tylko - czy tak często ćwicząc (2x dziennie, 7 dni w tyg przez 12 miesięcy) nie "spalę sobie" mięśni - nie zmniejszą mi się? Skupiam się mocno na nogach i nie chciałbym zniszczyć tego co wypracowałem, a akurat łydki mam ładnie zrobione ;)

I jeszcze jedno - normalnie je robiąc po wspięciu się na palce zatrzymywałem się, tak żeby mięsień był napięty na 3-4 sekundy i dopiero wtedy opuszczałem, mam robić tak samo czy tylko wspinać się i od razu w dół?

Zmieniony przez - leno.p w dniu 2014-08-18 21:56:22
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

impotencjia po sterydowa

Następny temat

spadki wagi

WHEY premium