SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kcal w diecie - jak dostarczyć taką ilość?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6393

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
anubis84
waga się waha nie jest stała, np rano ważysz 70 kg a wieczorem już np 73 kg, jedzenie itp się gdzieś muszą pomieścić


Wydawalo mi sie, ze jak codziennie rano naczczo sie waze to jest to w jakis sposob sensownie porownywalne :)

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
Mam jeszcze kilka niejasnosci odnosnie liczenia kalorii, jest to dla mnie nowa sprawa, ale wciaglem sie :)

- czy jak smacze na oleju kokosowym lub na oliwie z oliwek to wliczam kcal oleju czy nie?
- co jak np. wciagnalem 300 kcal rano, wyszedlem rano na trening i w studio zobaczylem wieloryba w leginsach, co poskutkowalo tym, ze zwrocilem wczesniej zjedzone kalorie. W tym przypadku musze je odliczyc, czy jak?

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
1. Tak, wliczasz. Ten tłuszcz nie znika tylko wsiąka w pokarm.
2. Nie rozumiem za bardzo o czym piszesz. Jeśli zwymiotowałeś to organizm nie przyswoił sobie w pełni tych kalorii które spożyłeś.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
dudee
1. Tak, wliczasz. Ten tłuszcz nie znika tylko wsiąka w pokarm.
2. Nie rozumiem za bardzo o czym piszesz. Jeśli zwymiotowałeś to organizm nie przyswoił sobie w pełni tych kalorii które spożyłeś.


Czyli jesli z jakiegos powodu zwymiotowalem, to odliczam to co jadlem w ten dzien?
Co do tlusczu to czesc wsiaka , a czesc zostaje mi na patelni. Wiec musze albo mnie dawac oleju :) albo na oko np. polowe tylko dodac do bilanus. Czy jak to widzisz?

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Jeśli tłuzcz zostaje na patelni to naprawdę sporo musisz go wrzucać.
U mnie jest to zazwyczaj 5g oleju kokosowego, oliwy czy masła klarownego i nic nie zostaje na powierzchni.

Jeśli pokarm się nie przyswoił jak należy to tego nie wliczasz :)


Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-07-26 11:27:52
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
1 jak zwymiotowałeś to nawet bym zjadł mniej by nie obciążać organizmu, od tak sie to nie bierze
2 jak jest tłuste mięso to na oko trzeba odliczyc tego tłuszczu
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
anubis84
1 jak zwymiotowałeś to nawet bym zjadł mniej by nie obciążać organizmu, od tak sie to nie bierze
2 jak jest tłuste mięso to na oko trzeba odliczyc tego tłuszczu


Nie wymiotuje, bo jem za duzo, tylko jak czasami dopadnie jakas grypa zoladkowa czy inne badziewie.

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
no to jak masz tzw jelitówke to jedzenie schodzi na drugi plan w takich wypadkach trzeba spożywać lekkostrawne posiłki
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Jest to sytuacja występująca raz na rok, jak nie rzadziej, więc nie ma sensu zawracać sobie głowy jednym posiłkiem, czy dniem. Skup się wtedy na dostarczeniu odpowiedniej ilości elektrolitów.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
Troche jescze pociagne temat. Jestem pod duzym wrazeniem jakie efekty przynosi kontrolowane jedzenie ,) Wpadlem chyba w obsesje po niecalym tygodniu. Bo jak widze, ze na koniec dnia mi czegosc brakuje to szukam w internecie w czym dane cos sie znajduje by to nastepnie zjesc i zalatac luke :) Widze tez efekty glownie podczas treningow.

I teraz do rzeczy. W ciezkie dni treningowe musze dostarczyc blisko 500g weglowodanow! Nie jedzac slodyczy to jest to karkolomne zadanie! Jakie jest wasze doswiadczenie? W czym znajdujecie tylko te "dobre" weglowodany? Nie muszac jesc 10kg bananow np. :)

PS wyprobowalem juz kilka przepisow z sfd kuchni! Super sprawa! Jestem podwrazeniem tego forum!
PS2 Nie znalazlem tem jednak przepisu na duza ilosc weglowodanow, glownie bialko :(

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak schudnąć, jedząć smacznie?

Następny temat

Koktajl białkowy - przechowywanie

WHEY premium