SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Judo , a gdzie popularność?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5988

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 178 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1340
Nie zgadzam sie z faktem iz judo nie jest popularne - bo jest wg statystyk jesto to 3 sport uprawiany na swiecie, po LA i pilce noznej.
Jezeli natomiast chodzi o reklame i promocje tego sportu to juz inna para kaloszy. Jak napisal Macciej we Francji judo jest bardzo popularne.
Jak jest Turniej Paryski (kategorii super A ) to ponoc nawet nie ma zbyt wielu plakatow,a ludzie i tak wala drzwiami i oknami i zawsze jest pelna widownia. Jest to spowodowane duza swiadomoscia spoleczenstwa zabojadow.
Nie ma co sie dziwic ze u nas jest pelna kicha, nie wiem czy zauwazyliscie, ale my juz nawet nie mamy Urzedu Kultury Fizycznej i Sportu. Naklady z budzetu panstwa na sport sa znikome, kadra judo aktualnie sklada sie z trenera, lekarza i po 1 zawodniku z kazdej wagii. Jeszcze 6 lat temu bylo ich po 4 z kazdej kategorii.
Wracajac do tematu, to jezeli media nie wyciagna reki do judo i nie zaczna promowac tej dyscypliny sportu, to nie ma szans aby bylo lepiej.

Sei ryoku zen yo jitta kyo ei

Sei ryoku zen yo jitta kyo ei

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paabloo ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3237 Wiek 43 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 34974
Zgadzam się. Uważam jeszcze powinny się zmienić zasady reklamy na judogach.Napewno duzo firm by chciało się reklamować poprzez judo, ale niestety ograniczenia wynikające z miejscem na judodze jest poprostu śmieszne. Kilka centymetrów na pagonach nie jest wcale widoczne, natomiast na plecach ( gdzie jest zarezerwowane miejsce dla organizatora zawodów) nie można. I to jest ten ból , bo nawet jak nie cały klub to kontrakty indywidualne pewnie by się znalazły dla lepszych zawodników a tak g...o:)


Pozdrawiam

Grappling

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paabloo ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3237 Wiek 43 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 34974
Wszystko rozchodzi się o pieniądze.Piłkarze , koszykarze zarabiają strasznie wielkie pieniądze a judocy raczej nie bardzo. Znam wielu dobrych judoków , którzy z powodzeniem zawalczyli by wsród seniorów są to byli mistrzowie Polski juniorów, młodzików. Szybko skonczyli karierę bo muszą z czegoś żyć pracują żeby utrzymać rodzinę , dziecko. Nikt im w związku pieniędzy nie da ani klub , bo sami nie mają. Na treningu są rekraacyjnie 1 w tygodniu czasmi 2.
Pieniądze w tych czasach są tylko od sponsorów z tymi przepisami jakie są w judo ciężko i to bardzo ciężko o nich. Np. w takim Bjj w Brazylii mają zawodnicy obszyte całe judogi w reklamach i jakoś nikomu to nie przeszkadza a zawodnicy mają z czego żyć.
Jak myslicie?



Pozdrawiam

Grappling

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 102 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 576
Kosei Ty chyba żartujesz pisząc , że media muszą wyciągnąć rękę do Judo. Po pierwsze media nie są od "wyciągania ręki" do kogokolwiek. Media przyjdą do Judo jeśli będą miały w tym swój interes , a ten interes to min. "publika" na zawodach Judo lub zainteresowanie tym sportem. Powiedz sam jak może być dobrze z tym sportem jeśli tydzień po zakończeniu AMP Judo nie są wywieszone wyniki walk. Jak ma być dobrze jeśli wyniki OTK seniorów pojawiają się na oficjalnej stronie PZJUDO też po paru dniach. Jak ma być dobrze jeśli np. z mojej sekcji , w której trenuję , na zawody , gdzie startują nasi koledzy przychodzą tylko ich dziewczyny .

Marecki

Marecki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 239 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7499
co ro reklam to mysle ze to good idea ale drewniaki siedziace w pzjudo chyb jeszcze dlugo na to nie wpadna - poza tym nie wiem czy miejsca na reklame na judogach nie sa odgornie wyznaczone przez europejska czy swiatowa federacje judo (nigdy nie widzialem nawet w tv aby na zawodach midzynarodowych jakis judoka mial reklamy poza plecami i na pagonach).

w tv puszcza sie to co popularne a judo nie jest - widownia to trenerzy zawodnicy ludzie ktorzy trenowali kiedys ewentualnie rodzice (na zawodach dzieciakow)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 178 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1340
Nie zartuje, Bo jezeli nie ma sie nikogo znajomego w tv, radiu, gazetach - przychylnie nastawionego do sportu to praktycznie nie ma zadnych wzmianek w mediach. Bardzo wiele zalezy od wladz poszczegolnych klubow, to one musza sie zajac propagowaniem i reklama sportu.
Brak publiki jest spowodowany totalnym brakiem reklamy, widzial ktos z was przed jakimis zawodami plakaty, reklamy w tv, radiu, prasie?? Bo ja nie.
Druga sprawa to przepisy, dla przecietnego czlowieka walka wyglada zupelnie niezrozumiale - dwoch kolesi szarpie sie w smiesznych kubraczkach i podstawiaja sobie nogi. Walki ktore sa wyrownane i niewiele sie dzieje nie sa mile dla oka i ludzie sie mecza. Bo prawde mowiac nie jest to zbyt widowiskowy sport w porownaniu np. do gier zespolowych.

Najlepszym rozwiazaniem byloby robienie turnieji druzynowych, byloby to ciekawsze dla publiki. Zapewne widziales na AWFie turniej druzynowy I rocznikow. Poziom nie byl zbyt wysoki, ale za to sala pekala w szwach i byl klimat ktorego nawet nie doswiadczysz na MP seniorow.

Co do reklam to powinny one widniec na plecach, ale z tego co sie orientuje jest to zabronione. Nie wiem jak wam sie wydaje, ale dla mnie judogi to nie billboard reklamowy, tylko stroj do walki i tak powinno zostac. Reklamy mozna nosic na dresach.

Sei ryoku zen yo jitta kyo ei

Sei ryoku zen yo jitta kyo ei

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paabloo ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3237 Wiek 43 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 34974
Kosei"Co do reklam to powinny one widniec na plecach, ale z tego co sie orientuje jest to zabronione. Nie wiem jak wam sie wydaje, ale dla mnie judogi to nie billboard reklamowy, tylko stroj do walki i tak powinno zostac. Reklamy mozna nosic na dresach".- Napewno nie jest to billboard reklamowy, ale reklama na dresach raczej nie bardzo. Kibice patrzą na walkę a nie na kogoś w dresie który przechadza się w tą i z powrotem.
Ze sponsoringu są największe pieniądze a za noszenie loga na dresach nikt dużych pieniędzy nie zapłaci.

Pozdrawiam

Grappling

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 239 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7499
popatrz na stroj siatkarza, skoczka ...(no moze nie plywaka) trzeba przelknac reklamy bo jak nie one to klops bedzie jak dotychczas -mozna przynajmniej sprobowa z nimi - ale jak juz pisalem to chyba zalezy nie od pzj ale od organizacji europejskiej albo i swiatowej JUDO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 102 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 576
Zastanawiam się w jaki sposób można zwiększyć zainteresownie Judo?(specjalnie nie piszę "tym sportem" lub "dyscypliną"). Dla mnie Judo to nie tylko sport. Nie chcę być górnolotny , ale Judo to również sposób na życie. Uważam , że za brak popularności Judo w dużej mierze odpowiedzialni są ludzie , którzy są z nim związani (zawodnicy , trenerzy , działacze , pzjudo). Uważam , że w polskim Judo co raz więcej jest ludzi , którzy Judo trenują a coraz mniej ludzi , którze je kochają.

Marecki

Marecki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1335 Wiek 35 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8969
według mnie judo za mało się reklamuje. Trenerzy powinni się bardziej starać o to aby do klubów przychodziło więcej ludzi(nie tylko dzieci). W klubie w którym trenuje jest grupa dla "emerytów". nawet ja mając 14 lat sama na nią uczęszczam. Według mojego Trenera własnie tam naprawdę się czegoś uczę. W innych klubach tez powinny być sekcje dla "emerytów". Panowie z tej grupy nawet chcą i będą startować w jakichś zawodach! Myślę że my wszyscy możemy jakoś pomóc judo się zareklamować! Może by tak poszukać sponsorów i zrobić jakaś wielka akcje na Polskę???

Judo to moje życie!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Van Damme

Następny temat

Paweł Nastula

WHEY premium